БОЛКА КОЈА НЕМА ГРАНИЦА: Додека таа се пораѓала, нејзиниот сопруг умирал во соседната соба

admin22

Американката Келси Фергусон (31) лежела во болница поради индуцирано породување откако на нејзиниот сопруг предоцна му била дијагностицирана тешка болест само четири дена пред да му се роди синот. „Би рекла мојот свет пропадна дента кога мојот сопруг ме остави, но започна нов живот кога нашиот син се роди“, рекла […]

Правила за постење на Божиќните пости: Ако постите, направето го тоа како што треба

admin22

На 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми јануари. Денешниот ден, 27 ноември, се нарекува уште божикни поклади. Овој ден е и денот на споменот на Апостол Филип. Православната црква запишала дека Божиќниот пост е востановен за да верниците можат, […]

СТРОГА СВЕКРВА: Маша откри зошто не се омажила со Вељко

admin22

Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ откри зошто не се омажила со него и покрај големата љубов. Според Маша Терзиќ, со Вељко размислувала за брак со Вељко но не сакала да се сложи за една важна работа за свадбата. Маша во никој случај не сакала да ја носи венчаницата на Цеца, […]

БОЛНА ПРИКАЗНА КОЈА БОЛИ ДО СРЖ: Дедо направил вечера за внуците, но

admin22

На фотографијата објавена на Twitter, дедото со наведната глава гледа во својата чинија и јаде еден од 12-те сендвичи кои ги направил таа вечер за внуците. -Вечера со дедо вечерва… Тој направи 12 сендвичи за сите 6 внуци и јас сум единствената која се појави. Го сакам, напиша Келси. Објавата […]

Трогателната исповед на познат турски актер за неговата сакана сопруга која била болна од рак!

admin22

Приказната е на познат турски актер и пејач Угур Аслан (45) кој го глуми Зехир во хит серијата „Кара Севда“ во 2014 година поминал низ навистина тешко искуство од кое излегол многу посилен и поцврст. И многу подарежлив. Токму затоа и секоја година одржува концерт во рамките на кампањата за […]

РАДОСНИ ВЕСТИ: Кога ќе падне првиот снег во Македонија

admin22

Времето во Македонија овие денови е претежно облачно и со врнежи од дожд, но она што го најавува „AccuWeather“ во декември речиси најмногу ќе ги израдува децата бидејќи се очекува првиот снег. Имено на самиот старт на месец декември речиси сите македонски повисоки планини ќе забелат, а особено прогнозата најавува […]

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

admin22

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со своите изјави продолжува […]

Димитров, Поповски, реформаторите и Мијалков ќе одат со своја партија на изборите?

admin22

Сите овие сопартијци на тогаш партијата на Власт , повеќе од една деценија беа заедно , сега секој на своја страна. ВМРО дпмне е со нов лидер, кој дојде на местото на избеганиот во Будимпешта , политички азилант Никола Груевски.Дали на повидок е формирање на нова партија која што ќе […]

На неколку хороскопски знаци утре ќе им се насмевне среќата

admin22

Oвен Подготвени сте да направите нешто за добра работа и да заработите пари. Бик Треба да размислите пред да направите нешто. Близнаци Некои работи што треба да ги направите сами, ангажирајте се повеќе отколку што сте планирале, што може да резултира во нервна напнатост на крајот на денот. Рак Размислете […]

КАКВА ТРАГЕДИЈА: Mомче кое лежело невино во затвор, по излегувањето загина во земјотресот

admin22

По катастрофалниот земјотрес во Албанија регионот буквално се тресе на секој час, а атмосферата во Драч буквално е застрашувачка и жртвите се бројат секој миг. Младиот Кристијан Печи утрово е идентификуван како една од осумте жртви кој загина во земјотресот кој утрово го погоди градот во 3 часот и 54 […]