(ФОТО) ОВА е синот на Тома Здравковиќ: Велат дека потсетува на татко му, а еве со што се занимава

admin22

Легендарниот српски пејач, Тома Здравковиќ има ќерка Жаклина, која ја доби со својата прва сопруга Олгица, од која покасно се разведе. Српската музичка легенда Тома Здравковиќ има една ќерка која се вика Жаклина, а таа моментално живее во Холандија. Жаклина живее во Холандија и има 2 сина, понекогаш доаѓа во […]

Д-р Илиев од Берн: Ако ги имате овие 3 симптоми, тогаш сте заразени со Делта сојот

admin22

Овој бран на вирусот нема да заврши добро за областите со мал процент на вакцинирани,освен ако не се наметнат маски и други мерки, напиша епидемиологот Ерик Фејгл Динг, од Федерацијата на американски научници во Вашингтон. Претставници на Светската здравствена организација бараат вакцинираните лица да продолжат да „играат на сигурно“ бидејќи […]

Како не измамија летово во Саранда: Поправката ја плативме 15 пати поскапо а добивме СРАМНО објаснување

admin22

Време на пандемија сите врати затворени, освен неколку држави кои ни даваат можност да отидеме на море. Но, убаво е годинава да летуваме дома, да си ја сакаме и цениме нашата држава и да помогнеме во овие тешки времиња, секој на секого. Летово албанското летувалиште Саранда е меѓу првите избори […]

Имам потврда за вакцинација, но не ме пуштија во ресторанот – луѓето споделуваат искуства за тоа како изгледаат новите мерки во Грција во пракса

admin22

Грчката влада донесе одлука за воведување на задолжителна вакцинација за здравствените работници и персоналот во домовите за стари лица, објави премиерот Киријакос Мицотакис. Од 1 септември вакцинацијата ќе биде задолжителна за здравствените работници, а вработените во домовите за стари лица треба да се вакцинираат најдоцна до 16 август. Оние кои […]

Сликата од роденденот го растажи цел регион: „Поканивме 16 деца, изнајмивме простор, подготвивме торта … Не можам да ви ја опишам ТАГАТА НА ДЕТЕТО“

admin22

Во време на КОВИД -19, кога повеќето групни собирања и прослави се забранети или не се препорачуваат, сепак роденденот на вашето дете не треба да биде заборавен или ставен во сенка на овие случувања. Можеби сте разочарани бидејќи роденденот на вашето дете е баш во овие моменти кога се препорачува […]

САША ПОПОВИЌ ГИ НАПУШТА ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД – Овој познат музичар го зема неговото место

admin22

Саша Поповиќ и Лепа Брена, заедно со сопругот на Брена, Слободан Боба Живојиновиќ, го продадоа остатокот од 49 проценти од Гранд продукција на Јунајтед Медиа, кој веќе купи 51% од акциите во 2014 година, открива српски „Курир“. Двајцата заработиле вкупно уште 15 милиони евра, иста сума што ја заработиле и […]

Физичарот Марко предупредува: Ако видите грмотевици веднаш оставете го мобилниот и никако не го правете ова

admin22

Гром (грмотевица, грмеж) — звук создаден од молња. Зависно од карактерот на молњата и растојанието на слушателот, громот може да варира помеѓу остро гласно пукање до долготрајно ниско кркорење. Отскокот на притисок и температура од молњата создава брзо проширување на воздухот, што резултира во ударен бран, кој всушност претставува гром. […]

Утре е голем празник – Направете го ова за да животот ви тргне на подобро

admin22

Нашите Православни верници не прават разлика помеѓу недела како седмичен ден и “св.Недела” како празник посветен на св.Недела. Света Недела е светителски празник посветен на мачен ицата Недела, и тој е еднаш во годината,на 20 јули. Св.маченица Недела е секогаш на една иста дата,а секоја година го менува денот. Додека […]

За жал овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат многу тажни моменти до октомври 2021 година

admin22

Среќната планета Јупитер го започна својот ретрограден циклус на 20 јуни во својот знак Риби и ќе трае до 18 октомври 2021 година. Овој период бара од нас да ги поместиме своите граници, да се запознаеме себеси и да откриеме како Јупитер ретроградно влијае на вашиот хороскопски знак. ќе ви […]

БОГАТСТВОТО И СРЕЌАТА ИМ СЕ СУДЕНИ: Овие 4 хороскопски знаци се родени да владеат со светот!

admin22

Овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека хороскопот е задолжително одговорен за тоа. Секој има своја личност и карактер, без оглед на хороскопскиот знак. Астролозите наоѓаат заеднички карактеристики кај луѓето родени во ист знак. Некои хороскопски знаци имаат посилен, поинтензивен карактер и личност од […]