ВАША ГОДИНА – Овие три хороскопски знаци во 2020 ќе бидат најсреќни

admin22

Сите оние кои се родени во знакот на Вага, Шкорпија, Овен, Бик и Близнаци ќе имаат посебно наклонета среќа во 2020 година. На овие знаци се ќе им оди од рака, а следната година ќе избегнат посериозни проблеми на сите полиња. Оваа година не им беше многу лесна, но сега […]

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

admin22

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, за него покажало демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“. „ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За […]

СМС пораката на Русковска до судиите: Од гаќи ќе ве истресам! Заради судии како Вас, никогаш нема во ЕУ да влеземе

admin22

По заканата на обвинителката Вилма Русковска дека ќе поведе финансиска истрага за судиите од Апелација кои одлучија Катица Јанева да оди во домашен притвор, со реакција се јави Апелациониот суд. Реакцијата ја пренесуваме во целост: Ве известуваме дека на 19.11.2019 година во вечерните часови, од страна на јавниот обвинител за […]

5G АПОКАЛИПСА: Документарен филм – Како 5G технологијата стана напредно оружје за уништување на човештвото

admin22

Ако ги пребарувате тековните наслови на главните медиуми во САД и низ целиот свет, ќе помислите дека 5G технологијата е неверојатна за следна генерација на безжична технологија која ќе го направи светот побрз, полесен и понапреден. Но, сето тоа е лага, затоа што 5G е навистина напредно тајно воено оружје […]

(ВИДЕО) Викендов Србија ќе гори: Еве кој ја прави свадбата на векот

admin22

На 24 Ноември регионот ќе го памети долго. Се подготвува свадбата на векот. Српската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе го жени синот единец. Младиот Вељко Ражнатовиќ ќе стапне на лудиот камен со убавата свршеница Богдана со која очекува бебе. Цеца догодина ќе стане баба. Недела дена пред свадбата Вељко славеше […]

(ФОТО) ПРАВОСЛАВНО ЧУДО: Проплака иконата Св.Петка! Солзи од левото око, па од крстот!

admin22

Во домот на едно српското семејство во Република Српска, семејната икона на Света Петка неодамна почна да мириса на мирисна на мирисливо уље. Необичната сцена синот прв пат ја забележал во петокот околу 6 часот попладне. Мислеа дека е вода, но кога ја допреле, увиделе дека е масло. Ѕидот под […]

Верувај во Бога… И никогаш нема да ти биде страв

admin22

Кога ви е тешко и не знаете како да продолжите, оставете ги зборовите на египетската писателка Рани Наам да ве охрабрат. Верувајте дека сè е како што треба, затоа што сè е во Неговите раце … Само што ти го одзема срцето уште потешко Ако верувате во Бога, никогаш нема […]

НАЈГОЛЕМА КУЌНА СЛАВА: Што не смеете да правите за Архангел Михаил

admin22

Пред нас е големиот празник Св. Архангел Михаил, еден од најголемите христијански празници и една од најчестите куќни слави. Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на земјата. Според црковните преданија, ангелот […]

Баба Ема има 118 години и ја сподели тајната за долг живот

admin22

Ема Морано, жената која доживеа 118 години. Таа открива која е тајната на нејзиниот долг живот. Таа јаде по две јајца дневно и така веќе 90 години. Родена е во 1899 година во Вербанија, Италија. Таа започнала да јаде јајца редовно кога имала 20 години откако лекарот и дијагностицирал анемија. […]

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Бројот на вашиот дом ви ја одредува среќата

admin22

Можеби ви делува неверојатно, но бројот на вашата куќа може да ја предодреди вашата среќа или животот и влијанијата кои ги имате. Тоа не значи дека точно укажува што ќе ви се случува, туку само ги дава можните влијанија кои ќе ги чувствувате, свесно или несвесно, а зависно од тоа […]