Пет хороскопски знаци кои се најмногу склони кон магија

admin22

Магиите секогаш го привлекуваа вниманието на луѓето. Многумина дури се убедени дека тие самите поседуваат вакви вештини, а некои од членовите на нивното семејство биле моќни волшебници. Во принцип, секоја личност има талент да прави магија. Некои луѓе се повеќе склони да го сторат тоа. Астролозите тврдат дека има неколку […]

Тешки проблеми и кошмари за 4 хороскопски знаци до Божиќ

admin22

Зимата веќе е во полн ек и иако нема снег, сите сметаме дека е тука. Понекогаш со себе носи и депресија. Важно е да знаете дека некои од вас сè уште ќе имаат среќа ако претходно сте го започнале вашиот бизнис. Време е за радикални промени во сите сфери на […]

Баба Ванѓа пронашла маж кој исчезнал на својата прва брачна ноќ поради црна магија

admin22

Петгодишна психичка фарса се претворила кај родителите чии деца ги снемало. Нејзината слава беше широка и далеку позната, затоа што точно знаеше каде се нивните исчезнати деца. Значи, касиерката оди и жената чиј син исчезнува на нејзината прва брачна ноќ. Приказната звучи како бајка во Андерсен во која се вклучени […]

ДУИ со предлог: Во петок да се работи само 4 часа

admin22

Петок да се работи со половина работно време односно најмногу до 13 часот за вработените да имаат време повеќе да се посветат на семејствата, за Плусинфо брифира висок функционер на ДУИ. Тој вели дека ова е дел од резолуцијата број 3 –  квалитет на живот, која денеска ја изгласа Централното претседателство и […]

Само еден хороскопски знак ќе плива во пари: КОЈ Е ТОЈ?!

admin22

Најголем среќник кога се во прашање парите е знакот Бик. Бикот секогаш има пари независно дали се работи за наследени пари или пак како подарок од роднините. Сепак, дел од фактот што секогаш имаат пари треба да се бара и во една особина на биковите – тие се вредни работници […]

Османи: Законот за јазици нема да се менува

admin22

Законот за јазици нема се менува, исто како и Преспанскиот и договорот за добрососедство – тврди вицепремиерот Бујар Османи. Османи најави акциски план за спроведување на забелешките од Венецијанската комисија, за двојазичност во судските постапки сепак да има. Тој се дообјасни и за неговата изјава дека ако се отвори законот […]

Камчева: Катица никогаш не побара пари од мене

admin22

Адвокатката на Катица Јанева, која на Орце Камчев не му постави прашање во петокот, денеска на судењето за „Рекет“ вкрстено го испрашуваше сведокот Ана Камчева, сопруга на бизнисменот Орце Камчев. – „Како бевте уверена во влијанието на Катица Јанева врз Бојан Јовановски?“, праша адвокатката, а сопругата на камчев одговори дека […]

РЕЦЕПТ ЗА ЉУБОВ: Се чита за 10 секунди, а поуката останува вечно!

admin22

Секој заљубен пар преба да исполни само една задача. Ако успее во тоа, љубовта ќе трае вечно! Тукушто венчан пар дошол кај еден мудрец… Сакале да знаат како нивниот брак да биде долг и плодоносен, и во него да не се изгуби она најважното– љубовта! Го прашале учителот: “ Постои […]

ЗОШТО КИТИМЕ ЕЛКА?

admin22

Отсекогаш, уште од детски години, сум се прашувала зошто воопшто китиме елка за Нова Година? Нормално, мајка ми не знаеше да ми објасни, ниту учителките на училиште. Како што растев си најдов некое, мое, рационално објаснување. Па, прво си мислев дека елката за Нова Година ја китиме затоа што секогаш […]

“Провинцијалката” Александра ги растури Скопјани и Скопјанки

admin22

Александра Трнковска е девојка која се преселила во Скопје и во својот текст раскажува за животот во главниот град. Нејзиниот текст насловен како „Јас ПРОВИНЦИЈАЛКАТА дојдов да крадам во Скопје“ беше проследен со низа критики од страна на корисниците на социјалните мрежи, кои препознаа навреди во нејзиниот ироничен текст. Скопјани […]