Конечно откриена вистината за мајката на Матеј Периш: Утеха најде во ОВА!

admin22

Телото на Матеј Периш денеска од црквата Свети Антониј во Белград ќе биде испратено во Сплит, каде што ќе биде погребан, соопштија од белградската надбискупија, јавуваат српските медиуми. Медиумите потсетуваат дека вчера беше потврдено дека младиот човек чие тело беше пронајдено завчера во Дунав е Матеј Периш. Според Телеграф, ДНК-анализата […]

КОНЕЧНО ОТКРИЕНО: НАЈИНТЕЛИГЕНТНАТА жена e родена во овој знак од Зодијакот!

admin22

Ниту љубовта, ниту сè останато не се дава лесно, плашејќи се од нивните инстинктивни реакции. Можеби никогаш нема да помислите на првото, но така вели хороскопот. Тоа е непобедлива тврдина за мажите Жената Девица е спонтана и дружељубива, но чувствата ги чува за себе Едно е сигурно, на Девицата треба […]

НАЈНОВО ИСПЛИВА ДОСЕГА НЕПОЗНАТ ДЕТАЛ ОД КОБНАТА НОЌ: ОТКРИЕНО е кој проблем го имал Матеј Периш и тука не е крајот!

admin22

– Сите се прашуваат дали на Матеј му се слошило, дали некој му истурил нешто во пијалокот, бидејќи никогаш не конзумирал нар котици. Кобната ноќ Матеј исчезнал во „Готик“ 15 минути, па се вратил. Слушнав дека таа вечер запознал девојка и другарите кои биле со него мислеле дека цело време […]

Еве како реагираше Маја Сопта по веста дека е пронајден Матеј Периш ФОТО

admin22

Телото на 27-годишниот Матеј Периш утре ќе биде испратено од црквата Св. Анте во Белград за Сплит, каде што ќе биде погребан, соопшти денеска белградската надбискупија. Таткото на момчето кое исчезна на 30 декември, Ненад Периш за медиумите изјавил дека конечно си го враќа својот син дома, во неговиот Сплит. […]

СИТЕ СВАТОВИ ГЛЕДАА ВО ДЕКОЛЕТО НА ЦЕЦА: Пејачката во прв план го покажа својот НАЈСИЛЕН АТРИБУТ! (ФОТО)

admin22

Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ денеска слават затоа што синот на Сузана Данијел се жени со својата долгогодишна девојка Тијана. Семејството Поповиќ дотерани тргнаа на прославата од својата куќа на Бежанијска коса, каде беа спремно пречекани од новинарите. Фотографиите покажаа дека сите во семејството внимателно се подготвуваат за овој момент. […]

Стевчо Јакимовски ги збуни и власта и опозицијата – Побара да ставиме вето за влез на Шведска и Финска во НАТО! EВЕ ЗОШТО

admin22

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган за државната телевизија ТРТ истакна дека и понатаму е против членство на Финска и на Шведска во НАТО. – Им кажавме на лидерите на НАТО дека ќе кажеме не на апликациите на Финска и на Шведска. И тоа продолжува да биде наш став, посочи […]

Болни зборови – Таткото на Матеј Периш раскажа што побарала ќерка му

admin22

Тело на непознато машко лице беше пронајдено во Дунав во Белград, а сите се сомневаат дека тоа е Матеј Периш од Хрватска. Телото коешто вчера беше извлечено од реката Дунав во Белград е на исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, на кого му се изгуби трагата вечерта на 30 декември минатата […]

Граѓаните ширум регионот се опростуваат од Матеј Периш, а негов близок пријател ги објавил овие фотографии

admin22

Хрватот Матеј Периш исчезна пред пет месеци на 31 декември во Белград, а вчера беше извлечено едно тело од Дунав, по што се појави сомнеж дека тоа е младото момче затоа што има иста облека на безживотното тело кое беше пронајдено. -Неговото тело беше извлечено неколку километри од наводното место […]

Не не, мојава свекрва е нешто невидено – мислам дека досега не сте слушнале за вакво нешто!

admin22

Не, мојата свекрва не е како другите – мислам дека досега не сте слушнале за вакво нешто! „Се омажив малку постара, на 32 години. Долго време не можев да се одлучам и на крајот донесов многу „правилна“ одлука. Мојот сопруг има четириесет години, а неговата ценета мајка има 66 години. […]

OГРОМНА ТАГА Познатата актерка пoчина на 37 години!

admin22

Во последната објава на Инстаграм, која се појави на 8 мај, можеме да ги видиме нејзините слики во многу лоша состојба. Актерката Марни Шуленбург, почина на 37-годишна возраст, по двегодишна борба со ракот. Телевизиската ѕвезда почина во болницата, во Њу Џерси, од рак на дојка, кој бил во четврта фаза. […]