Слободни работни места во ГЕРМАНИЈА: Не ви е потребна диплома од факултет

admin22

Германија се соочува со хроничен недостиг на работна сила. Последните податоци говорат за околу 260 илјади непополнети работни места, а пред извесен од бирото за вработување информираа дека на земјата ќе и бидат потребни околу 400.000 доселеници годишно за да избегне нова рецесија. Еден германски портал за вработување ни открива […]

КОНЕЧНО ДОЧЕКАВМЕ: Во Австралија почна да се учи македонскиот јазик

admin22

Имено, новата наставна програма за изучување на македонскиот јазик во училиштата во Нов Јужен Велс, вчера, свечено им беше предадена на претставниците на „Македонскиот просветно-училишен одбор на Нов Јужен Велс“, во седиштето на Националното тело за стандарди во образованието. Македонскиот јазик е еден од петте јазика, за кои беше изработена […]

Овие хороскопски знаци се прават силни како карпа, а душата им е мека како памук

admin22

Сигурно барем еднаш во животот ви се има случено да запознаете некого и на прв поглед да ви се чини дека станува збор за бесчувствителна личност, а потоа да сфатите дека погрешно сте ја процениле. Некои луѓе навистина ја кријат својата ранлива страна и тоа го прават одлично. Колку и […]

Цени се себе си, но, не се преценувај!

admin22

Во животот секој имал моменти за кои подоцна се кае! Некогаш за да стигнеме до некоја цел, свесно или не, одиме но, не знаеме дали е исправно тоа или не, дали ќе се каеме или не, сепак, се впуштаме во тоа! Некои луѓе се преценуваат себе си премногу, но, не […]

СРЕЌНА 2020: Овој хороскопски знак да се подготви за проширување на семејството многу скоро

admin22

Овен Сите Овни уште од 2011 година влегоа во период кој им носи големи промени. Тоа не значи промена на партнерот или драми во љубовниот живот, меѓутоа факт е дека кај некои Овни во 2020 година ќе има разни случувања – преселување, потомство, менување на навиките и односите. Потомстовото е […]

Нов случај во Скопје: Уште една дадилка приведена – тепала близначиња

admin22

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Центар Н.С. (33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на улица „Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К. (55), која била ангажирана како нивна дадилка. А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител. По целосно документирање […]

(ВИДЕО) И тие со најсилно срце ќе заплачат: Мајката дознава дека нејзината ќерка е под рушевините од земјотресот

admin22

Вознемирувачка сцена на прикажување на моментот како мајката Аријела дознала дека нејзината ќерка е мртва во земјотресот кој вчера ја погоди Албанија го потресе светот. Девојчето било пронајдено мртво пор рушевините на зграда во која била кај баба си на гости.Слична драматична сцена е забележана вчера утрото кога во прегратките […]

НЕМА ПО СЕБИЧНИ ЛУЃЕ ОД НИВ: Во овие три хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе

admin22

Личностите родени во овие хороскопски знаци не успеваат да одржат пријателство затоа што секогаш гледаат само за себе и за своите лични потреби. Астролозите сметаат дека на припадниците на овие хороскопски знаци единствено што им е важно е дали можат да имаат корист од некоја личност, без разлика дали потоа […]

Почина Жарко Луковски, поранешен директор на “Т-мобиле“

admin22

Почина Жарко Луковски, поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“. Тој беше сведок во Обвинителството за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“. Неговото име беше спомнато во разговорите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, а на снимката се слуша како Бојан Јовановски во разговор со Орце Камчев, вели дека „Луковски […]

(ФОТО) Се јави на Фејсбук „претепаната“ сопруга на пратеникот Костадин Ацевски

admin22

ВМРО-ДПМНЕ а особено пратеничката Благица Ласоска, треба да се извини за гнасните конструкции, кои синхронизирано ги шири и надградува преку медиумите блиски до оваа партија. Толку е очајно ВМРО-ДПМНЕ, соочена со поразот што ги чека, што шири лаги и злоупотребува приватни семејни односи. Пратеникот Костадин Ацевски и неговата сопруга најостро […]