(ВИДЕО) Влезе во џамија се молеше и на крај ги украде парите

admin22

На снимката се гледа како арамијата влегува во џамијата, се моли а потоа ги краде добротворните прилози. Тој најпрво добро го разгледува местото, а потоа се впушти во акција. Најпрвин излегува надвор, а потоа кога се уверил дека нема никој се враќа и краде. Локалните медиуми известуваат дека ова не […]

БЛАЗЕ ВАС: Овие хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во Март

admin22

Кај некои од следниве знаци во месец Март ќе следат големи животни промени! Ова ќе биде неверојатно убав месец за овие три хороскопски знаци кои не смеат да ја пропуштат шансата за убави нешта. БЛИЗНАЦИ Вашата перспектива ќе се трансформира откривајќи нови работи за себе. Ќе бидете фокусирани на вашата […]

Драстична промена на времето во Македонија: Подгответе се за снег и дожд

admin22

Врнежи од дожд се очекуваат во текот на ноќта, а под влијание на влажен бран и утре ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе опадне. Потоа […]

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: 6-годишно девојче се грижи за парализираниот татко, откако мајка и ги напуштила

admin22

Џиа Џиа е 6-годишно девојче кое веќе 2 години се грижи за својот татко кој е парализиран поради сообраќајна незгода. Откако се случила несреќата, и откако тој останал парализиран, неговата сопруга го напуштила, и тoj со неговата ќерка останале сами. Џиа е прекрасно девојче, секој ден станува во 6 наутро […]

Порано или подоцна Бог ќе ви даде се отсекогаш што сте посакувале

admin22

Честопати луѓето не знаат да го ценат вашето време, вашиот труд. А вие упорно се трудите да ги исполните нивните очекувања. Но, со тек на време станувате уморни од постојаните обиди да ги задоволите туѓите интереси и потреби. Уморни сте од неуспеси и разочарувања. Но колку и да мислите негативно, […]

Ги прочитав пораките на маж ми и неговиот пријател, тоа ми го уништи бракот-Исповед на една повредена жена

admin22

„Откако ги прочитав пораките кои мојот сопруг ги разменил на Фејсбук со неговиот пријател, за момент почувствував како кислородот исчезнува од просторијата. Се сеќавав дека ги поставив рацете на гради, барајќи воздух.“ Во продолжение прочитајте ја искрената исповед на една повредена жена која ставила крај на нејзиниот брак, а еве […]

ДОЛГО КРИЕНА ТАЈНА ОД СИТЕ: Кои се пластични операции ги има направено Путин

admin22

Светските медиуми константно се занимаваат со физичкиот изглед на Путин, и тврдат дека има одредени корекции. Рускиот Претседател Владимир Путин ова година го започна својот четврти претседателски мандат, а светските медиуми не престануваат да пишуваат дека рускиот лидер го средил својот физички изглед бглагодарение на пластичните операции. Често се пишува […]

(ВИДЕО) КРВАВА ДРАМА ВО КОСОВО: Полицајка ги убила родителите и браќата, па сe самоубила

admin22

Вооружен инцидент, во кој, според првичните информации, е убиено најмалку едно лице, се случи претпладнево во градот Гњилане, во источно Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Според порталот „Газета експрес“, најверојатно станува збор за повеќекратно убиство. Сведоци од местото на настанот изјавија за приштинскиот медиум дека се претпоставува оти […]

НОВА ИГРА НА ВМРО ПРЕД ИЗБОРИ: Министерот Чулев ќе поднесе оставка од техничката влада?!

admin22

Техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, според извори на Либертас, утре најверојатно ќе ја конвертирал неговата оставка во кабинетот на техничкиот премиер Оливер Спасовски. Извори блиски до Чулев велат дека одлуката за оставката веќе била донесена а во текот на утрешниот ден ќе била и објавена. Чулев како причини ќе […]

(ФОТО) Страшно, болно и жално: Откриена мистеријата на ТИТАНИК чувана 108 години

admin22

Тајните телеграми ја открија вистината за она што им го направија на мртвите од бродот Титаник. Титаник потона пред 105 години, но деталите за оваа морска трагедија која никогаш не била целосно разјаснета, не престануваат да ги заинтригираат луѓето. Бродот потона ноќта на 14-15 април 1912 година, на околу 740 […]