Гордана посредува за невести од Албанија: Младоженецот мора правилно да одговори на ова прашање, инаку ништо од бракот!

admin22

Околу две илјади постари македонски ергени последните пет-шест години својата среќа ја побараа во Албанија. Тоа им беше последната шанса да формираат свои семејства и да имаат деца, да не го завршат животот како самци. Повеќето од нив се оженија со млади Албанки и денес среќно живеат со нив. Меѓу […]

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ – Оваа ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД создава ДОЛГОРОЧЕН ИМУНИТЕТ за дури 90 проценти од вакцинираните!

admin22

Истражувањето во аргентинскиот државен совет за научни и технолошки прашања покажа дека 90% од луѓето развиваат долгорочен имунитет откако биле вакцинирани со Спутник V, објави рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ), повикувајќи се на извештај објавен во „Ла насион“ . „Новата аргентинска студија покажува дека клеточниот имунитет, кој обезбедува долгорочна […]

Зошто паѓа бројот на лимфоцити во крвта ? Докторка од Брза помош ги наведе причините – од лошата исхрана и настинки до посериозните болеcти

admin22

Да се разберат основните параметри на крвната слика е дел од здравствената едукација и култура која секој би требало да ја има. Крвната слика е добар и брз скрининг метод кој дава индикации за моменталното здравје, а неретко ни открива и некои несимптоматски или т.н. скриени заболувања. Целта на секој […]

Како ме насанкаа за невеста од Албанија – сега ќе ви раскажам

admin22

Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балканскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат ергени од руралните средини каде е потешко да се најде девојка заради слабата населеност. Заинтересираните младоженци прво добиваат слики од околу 500 девојки, а од нив […]

Конечно убави вести и за пензионерите – еве колку пари плус ќе добијат на своите сметки во јули

admin22

Минимална пензија, која се движи од 9.868 до 12.077 денари добиваат нешто над 94 илјади пензионери. Но има и околу 24.000 лица чии месечни пензии се пониски од минималната, односно се под 9.868 денари. На најголемиот дел од пензионерите, или на над 203 илјади, на сметките им легнуваат пензии меѓу […]

За овие хороскопски знаци АВГУСТ ќе биде вистински пекол – Многу солзи…

admin22

Овие три знаци ќе направат да се чувствувате лошо во август на „своја кожа“. Астролозите велат дека месецот август ќе биде многу специфичен за сите хороскопски знаци. Вездите предупредуваат на претпазливост, претпазливост и неподготвеност, особено кога станува збор за пари. Август ќе го почувствуваат овие три знаци на „своја кожа“. […]

Синов ми донесе тука во Германија девојка и се супер ама потоа дојде нејзиниот роденден и КАКО НЕ И БЕШЕ СРАМ да ми го направи ова?

admin22

Една мајка постави прашање за кое деновиве се дискутира низ цела Србија. Прашањето што мајката го постави беше поставено на форумот Ана.рс и гласи вака: – Мојот син има девојка за која би рекол дека многу ја сака. Живеам во Германија, тој студира во Белград. Јас работам само 3 месеци […]

Цеца успеа да го тргне од „Јутјуб“ документарецот „Српска мајка“ поради овој пропуст на продуцентите од ЈСП

admin22

Емисијата во која во детали и крити чки се анализира животот на српската турбо-фолк икона, Светлана Ражњатовиќ – Цеца, именувана како „Српска мајка“ е симната од Јутјуб Цеца ги реализираше своите зак ани и успеа епизодата насловена како „Српска мајка“ која е дел од серијалот „Јунаци на ло шото време“ […]

Василка првпат се појави пред камери и откри каков е шеф Марк приватно!

admin22

Секој работен ден имаме прилика да го гледаме кулинарското шоу „Брза кујна“ на Сител телевизија каде што шеф Марк со својот тим и шеф Никола со својот тим подготвуваат разни специјалитети. Со намирници донесени од страна на учесниците, Марк и Никола за краток период знаат да подготват разни видови на […]

Хороскоп за втората половина од 2021 година: Откријте од што треба да се плаши вашиот знак – еве ги сите препреки што ве очекуваат

admin22

Астролозите откриваат – Еве ги предизвиците и пречките што го чекаат вашиот хороскопски знак во втората половина на 2021 година! Ние често несвесно ги саботираме нашите цели и соништа, одложувајќи ја нашата среќа чекајќи нешто да се случи додека сè уште тапкаме во зоната на удобност. Сепак, постојат и надворешни […]