Eве од што починал Матеј Периш!

admin22

И таткото на Матеј Периш, Ненад Периш, потврди дека српската полиција го известила дека во Дунав кај Ада Хуја е пронајдено тело на млад човек, што според описот и гардеробата одговара на неговиот син. Според првите неофицијални информации, ДНК анализата потврдила дека телото на Матеј Периш е пронајдено во Дунав […]

ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЛУДА СРЕЌА ВО ЈУНИ: Што и да замислат, ќе им се оствари!

admin22

На 21 мај ќе завладат Близнаците, младата месечина ќе се роди во знакот на Близнаци и Венера ќе се премести во знакот на Бик во текот на јуни. Овие астролошки транзите ќе влијаат многу на хороскопските знаци, но некои подобро ќе се снајдат и ќе се прилагодат, ама едно нeшто […]

ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА ВО ЖИВОТОТ НА ЃОРЃЕ ДАВИД! Се случи СТРАШНА CМРТ, него го нема повеќе!

admin22

Ѓорѓе Давид ја има тригодишната ќерка Сташа, која ја доби со сопругата Ана, а иако имаа складен брак, ова семејство повеќе не живее заедно. Пред неколку месеци сопругата на познатиот музичар го напуштила станот каде живееле и се преселила кај својата мајка, бидејќи рокерот премногу време поминува на работа. -Ана […]

(ФОТО) НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА НА ТРАГЕДИЈАТА СО ПЕРИШ! По инцидентот во клубот паднале ТЕШКИ ЗБОРОВИ, а потоа Матеј го напуштил клубот!

admin22

Телото на помлад маж е пронајдено синоќа кај Ада Хуја, а со визуелен увид била констатирана голема коинциденција со исчезнатиот Матеј Периш. Имено, на телото се истите патики, маица, темносини фармерки, сребрен часовник на раката и телефон во џебот, што одговара на описот на гардеробата што ја носел исчезнатиот Периш. […]

Трагедија: Драгана Мирковиќ скршена од болка!

admin22

Фронтменот на популарната група „Дивљи кестен“, Игор Старовиќ почина вчера по кратко боледување на 56 годишна возраст. Старовиќ помина 10 години во групата „Дивљи кестен“ каде беше пејач, композитор и аранжер. Групата се формираше во 1992 година. Снимиле пет албуми зад кои останаа големите хитови како „Suze krijem, same teku”, […]

Лекарите не им дозволиле да бидат заедно: И двајцата имале 26 години, а потоа се случило нешто СТРАШНО

admin22

Лекарите не им дозволиле да бидат заедно: И двајцата имале 26 години, а потоа се случило нешто СТРАШНО Кејти не се двоумела да започне врска со Далтон Во најлошите моменти на страдање си даваа сила и се охрабруваа да се соочат со неизбежната судбина. Животот понекогаш пишува драми кои можеме […]

Дојде да го види бебето на својата најдобра другарка: Штом го виде, прекина контакт со неа поради ОВАА работа

admin22

Дошла да го види бебето на својата најдобра другарка: Штом ја видела, прекинала контакт со неа поради ОВАА работа Знаеше дека открила нешто што не може да го преболи Хејли Кастер (28) од Аризона го доживеала најголемото понижување во животот кога по два месеци дошла да го види бебето на […]

„Сестра ми дојде кај мене во Германијa, ja шетав секаде, ја частев за на крајот страшно да ме повреди“

admin22

Македонската нација старее… речиси и да нема авион, автобус или воз во кој нема некој млад човек што ги спакувал куферите и тргнал по потрага за подобар живот во некоја држава во Европа или на друг континент. Иселеништвото како болна тема е актуелна во сите земји од регионот, а во […]

За овие 4 знаци од Зодијакот втората половина на 2022 година, ќе биде посебно среќна и ќе им ги исполнат сите желби!

admin22

Астролозите истакнуваат дека за 4 хороскопски знаци втората половина од 2022 година ќе биде драгоцена и среќна! Еве кои знаци на Зодијакот ќе ви ги остварат желбите – дали сте меѓу нив: Близнаци И покрај негативните настани кои се случија на почетокот на годината, овој хороскопски знак успеа да го […]

Овие ТРИ знаци денес ги чека нешто посебно !

admin22

Од среда, 18 мај 2022 година, романсата лежи во тоа што еден од постојаните транзити, Месечината на плоштадот на Нептун, ни дава можност да сонуваме големи соништа – со нашиот романтичен партнер. Ова не е секогаш случај; не секогаш се согласуваме за се и понекогаш тоа предизвикува тешкотии. Компромисот е […]