Христијан Баневски: Боки 13 се мешаше во уредувачката политика

admin22

Новинарот Христијан Баневски кој работеше во 1ТВ, денеска дава исказ за случајот „Рекет“. Тој на почетокот на исказот рече дека Бојан Јовановски – Боки 13, барал од него да прави прилог, односно се мешал во уредувачката политика на телевизијата, пренесува ТВ21. „Бараше од мене да правам најава за испитување на […]

Ѓорчев до Заев: Дечко, намали со печурките, си одиш за 7 дена

admin22

Премиерот Зоран Заев не денешната собраниска седница се пофали дека економијата блеска, а постигнатите резултатите се за поклонување. -Економијата блеска, а уште не сме членка на НАТО, ниту почнаа преговорите за членство во ЕУ. Резултатите се за поклонување, рече премиерот. По ова, пратеникот Влатко Ѓорчев преку Фејсбук му порача на […]

Заев: Ќе добијам нов мандат со 120.000 гласови разлика

admin22

Суштините на политиките имаат директен импакт кај граѓаните кои се наши гласачи. Убеден сум дека добивам нов мандат за премиер зашто политиките што ги водевме се насочени кон државата, порача премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања. -Неколку пати досега кажав дека разликата меѓу СДСМ и […]

БОМБА на Лајм: Дали и Ахмети е вплеткан во мрежата на Боки 13 „РЕКЕТ“

admin22

Аферата Рекет во Северна Македонија може да добие уште попроширена димензија, откако е откриено дека главниот протагонист на оваа афера Бојан Јовановски познат по кратенката Боки 13 имал заедницки пријател со претседателот на ДУИ., Али Ахмети, пренесува Лајм. Веб порталите во Албанија нашироко пишуваат за оваа афера, поставувајќи ја и […]

Ристески: Ќе им помогнеме на извршителите да ги затворат и никогаш да не ги отворат канцелариите

admin22

Иако е најавен штрајк и своевиден протест на извршителите, локација и време за такво нешто нема. Од иницијативата „СТОП за извршителите“, во емисијата „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ велат дека се изненадени од реакцијата извршителите да штрајкуваат. -Изненадени сме од нивниот штрајк. Сепак, ја поздравуваме нивната акција за затворање на […]

Писмо на еден „папучар“ ги запали социјалните мрежи

admin22

Семејниот живот е комплициран, а понекогаш и тежок. Сигурно дека секоја жена сака нејзиниот сопруг да биде подобар, а истото важи и за посилниот пол. Сепак, писмото од Слипер ги разнесе социјалните мрежи. Зборовите на човекот беа споделени на групата на Фејсбук „Мајки во светот“. Веднаш под исповед на „човекот […]

МАМО, МАМИ, МАМИЧКО: Текст кој сигурно ќе ве насолзи

admin22

Текст што сигурно ќе ве возбуди. Дали се занимаваме со неопходното почитување и разбирање на мајката – човекот кој ни дава живот и најмногу нѐ сака? И ако не е предоцна да ѝ се заблагодарам понекогаш … ” Мамо, од каде доаѓа сонцето? ” – Доаѓа од облаците и свети […]

Чудата се случуваат денес, посакајте си нешто …

admin22

Од 5:28 до 18:35 часот Месечината е празна. Времето е погодно за рутинска работа или одмор. Не започнувајте ништо ново, не купувајте или купувајте ништо важно. Месечината е во знакот на Шкорпија до 18:35 часот. Време на емоционална нестабилност. Конфликтните ситуации се интензивираат, внатрешната агресија на луѓето е подготвена да […]

Ременски: Само нека поминат празничните ,,гозби” и ќе ги објавам сите документи

admin22

Статус на Фросина Ременски: ,,Експресно медиумско информирање за отфрлање на кривична пријава за која до сега прашал и се заинтересирал само еден медиум и вест во која никој не знае или не сака да знае кој е прв, втор и трет во пријавата и што направил. Нека поминат празничните гозби […]

(ВИДЕО) Приказната на Дејан ќе ви го распара срцето: „Сакав да ја прашам зошто ме остави, таа ме блокираше од Фејсбук“

admin22

Животната приказна на малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи пет километри низ шума за на училиште. Го дели креветот со баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде електричната енергија честопати се губи. […]