Ненад Периш го расплака целиот регион кога даде одговор на ова прашање!

admin22

Утрово околу 9.30 часот е пронајдено тело на млад маж во Дунав, во близина на Ада Хуја. Според српските медиуми, гардеробата со која е пронајдено телото одговара на онаа којашто ја носел сплиќанецот Матеј Периш кога исчезна. Пишува хрватски „Индекс“, повикувајќи се на српски „Блиц“, пронајденото тело на себе има […]

НЕНАД ПЕРИШ ОТКРИ КОГА ДОБИЛ ПОВИК ОД СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА! Тој ги кажа ПОТРЕСНИТЕ детали од разговорот!

admin22

„Информациите за Матеј дојдоа по пет месеци, по 139 дена… Ја чекавме добрата вест, а дојде болната, страшна вест… Вистината не може да се смени, туку да се прифати. Вака вели во својата голема исповед Ненад Периш, таткото на Матеј Периш, млад човек чие тело, како што се укажува, утрово […]

СЕ ОГЛАСИ ИГОР ЈУРИЌ! Овие зборови му ги упати на Ненад Периш!

admin22

Игор Јуриќ, кој неколку пати разговараше со Ненад, и денеска му даде зборови на поддршка на семејството Периш Игор Јуриќ, таткото на уб иената мала Тијана, кој неколку пати разговараше со Ненад Периш, таткото на Матеј, чие тело се сомнева дека утрово е извлечено покрај Дунав на Ада Хуја, вели […]

По веста дека е пронајден Матеј Периш се огласи таткото Ненад – Огромна тага….

admin22

Српските медиуми пишуваат дека телото на младиот маж кое утринава околу 9:20 часот исплива кај Ада Хуја е на исчезнатиот Матеј Периш од Сплит. Форензичарите се на терен и допрва се очекува идентификација преку ДНК-анализа, а „Блиц“ ексклузивно дознава дека според она со што полицијата располага во моментов голема е […]

Скопската легенда Пиже ненадејно го напушти овој свет, како да претчувствувал со последната објава!

admin22

На 57 годишна возраст вчера ненајдено почина Сашо Пижевски – Пиже, скопски урбан лик, основач и сопственик на порталот „Кај мајка ти и татко ти“, и еден од сопствениците на поранешното истоименото кафуле на улица „Ленинова“ во Дебар Маало, култното скопско маало каде што е и роден. Младоста пак, и […]

Пронајден Матеј Периш?

admin22

Телото на помлад маж е пронајдено во Дунав кај Ада Хуја. Гардеробатата на мажот одговара на описот на гардеробата што ја носел Матеј Периш од Сплит ноќта на неговото исчезнување. Пронајдениот имал на себе фармерки, маица со апликација и бела патика, која одговара на гардеробата што ја носел Матеј Периш […]

Блaзе вас ако сте еден од овие ТРИ знаци на Зодијакот – ЈУНИ носи многу пари

admin22

Астролозите предвидуваат дека за трите знаци на хороскопот ќе стигне неверојатна сума пари со која ќе можат да си купат што сакаат Бик Како што завршува мај и влегувате во јуни, ќе добиете голем и неочекуван прилив на пари. Најверојатно ќе можете да платите за некоја неплатена работа или да […]

Јордан Митев: Им благодарам на оние кои сакаа да ме сопнат, ме направија многу посилен!

admin22

Јордан Митев, еден од најспешните пејачи кај нас и во дијаспората е одличен пејач и сестрат музичар, и секако одличен соговорник, кога се во прашање ТВ емисиите и неговите гостувања во медиумите. -Па, имам неколку навистина успешни песни. Некои песни созреваат брзо и стануваат слушани во моментот на нивото издавање. […]

„Свекрва ми ми залепи шлаканица првиот ден кога дојдов кај неа дома“ – Не можев да поверувам…

admin22

Односот снаа-свекрва умее да биде прилично заплеткан. Ретко кој може да се пофали дека има одлична врска со снаата или свекрвата. Бабите на шега велеа дека најдобро го проживеале животот додека не добиле свекрва и додека не станале свекрви. Некои жени се благословени со прекрасни свекрви кои се секогаш расположени […]

Конечно падна договор – Еве колкаво покачување добиваат просветните работници!

admin22

По неколкучасовни преговори вечерва Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) и Министерството за образование и наука (МОН) ги приближија ставовите и се договорија платите на вработените во образованието од септември да се зголемат за 15 отсто и да нема кратење на платите за периодот додека траеше штрајкот. Истите работи […]