ЛУДИЛО: Затвор за газдите кои нема да исплатат К-15

admin22

Работодавачите кои нема да исплатат регрес за годишен одмор, популарникот К-15, или ќе бараат од работниците да им ги вратат исплатените средства ќе бидат казнети. Кривичниот закон предвидува затворската казна до 1 година. Од Сојузот на синдикати очекуваат дека со зајакнатата казнена политика и измените на Кривичниот закон ќе се […]

ДАЛИ ЗНАЕТЕ што значи ако сонувате некој близок починат …

admin22

Нашите најблиски кои се починати, често ни се појавуваат на сон. Тоа е затоа што многу ни недостасуваат, но понекогаш овие соништа носат многу подлабока порака. Дали вас ве посетил некој близок на сон, а неодамна починал? Дали сте се запрашале што тоа значи? Лори Мур верува дека кога некој […]

Студентка раскажа: Убава сум а вака завршив во скутот на пратеник и ќарив 100 000 за една ноќ

admin22

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост. Обично девојките без […]

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

admin22

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту ме гледаат ниту се грижат за мене. Почитуван, Имам 70 години. Вдовица сум веќе 10 години. Живеам со мојот син и снаата во лошо расположение. Им […]

Злата Штерјоска: За два ипол денари сега треба да платам 600.000 денари

admin22

За два ипол денари заостаната камата од земен кредит во 2007-ма година кичевчанката Злата Штерјоска сега треба да плати околу 600.000 денари. Ова таа го кажа денеска на протестот на организацијата “Стоп за извршители” кој се одржа во Скопје. „Го исплатив во 2008ма година, во целосна сума исплатив 224.000, оставила […]