Утре се празнува СВ. АРХАНГЕЛ МИХАИЛ а ова е неговата чудотворна тревка која нема што не лекува

admin3

Интересната билка Анѓелика (Angelica archangelica), во народната медицина се користи долго време. Поради својот ароматичен вкус, одамна е позната како храна, зачин, но и лек. Во градините на средновековните калуѓери, се одгледувала како една од главните лековити билки, а пред се како средство против чума. Според легендата, благородноста во лечењето […]

Браво за овие Срби: Погледнете што ќе направат за Тоше Проески

admin3

Кога ќе прошетате низ  општина Панчево, ќе наидете на една многу посебна улица. Улица во селото Јабука ќе го носи името на славниот македонски пејач Тодор Тоше Проески. Српските медиуми пишуваат дека  12 години откако почина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска, ќе добие своја улица. – Ова […]

На овие 3 хороскопски знаци ДЕКЕМВРИ ќе им донесе многу пари

admin3

Судејќи по финансиските астро прогнози за последниот месец од годинава, во декември – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии. ОВЕН Не е само љубовта она што сјајно ќе ви тргне во декември, туку и парите! Успехот ви доаѓа и ве искачува на скалата лидер, можеби. Најмногу успех ќе […]

Удрете му клоца навреме: Маж од овој хороскопски знак никогаш нема да ја заборави бившата

admin3

Мажи родени во овие хороскопски знаци тешко може да ја преболат старата љубов и да ја крената главата горе и да продолжат понатаму. Не сакаат да планираат и да гледаат за иднината, туку константно дозволуваат да им се враќа минатото, поради што им треба многу години да се впуштат во […]

Ќе дојдат пари на сметка: Утре среќен ден за овие хороскопски знаци

admin3

Утре три хороскопски знаци ќе успеат да ги решат финансиските проблеми, а исто така ги чека успех и на среќа на работното поле. Ѕвездите одлучиле да ги пробудат овие 3 поспани знаци, кои ќе им донесат активности, а тие активности ќе донесат финансии. Водолија Утре Водолиите ќе доживеат големи промени. […]

Бизнисмен ги издаде: Директорка на државна фирма и сестра и ги изнајмувавме во тројка

admin3

Директорката и нејзината сестра познати како жешките црнокоса и русокоса, а директорката е една од најдобрите не само во каталогот туку и во кревет открива Г.С за српски Курир. Во елитната проституција не се само старлети, учесници на реални шоуа или естрадни ѕвезди, пари на овој начин се заработуваат, верувале […]

Најбрзите панцероти што постојат: ви го даваме рецептот кој ќе ве воодушеви

admin3

Доколку сте љубител на оброците со готово тесто, овој рецепт е идеален за вас. Не постои опција да не ви се погодат, а сите што ќе ги пробаат овие мали питички, ќе бидат задоволни од вашите кулинарски способности. Состојки: 2 и пол чаши брашно 2 чаши јогурт 1 кесичка прашок […]

ДОАЃА ГОЛЕМИОТ ПРАЗНИК СВ. АРХАНГЕЛ МИХАИЛ: На овој ден направете го ова за Бог да ве награди

admin3

Во четврток е голем и тежок христијански празник Св. Архангел Михаил кој секоја година се слави на 21 ноември, а по народното верување, тоа е затоа што кога светците си ги делеле улогите, Архангел Михаил добил есенско и зимско време на зима и зимски тешкотии. На овој ден именден празнуваат: […]

(ФОТО) Исплакнете очи: Од бујното деколте на оваа манекенка ќе ви се сврти во глава

admin3

Американската манекенка Кара Дел Торо (26) во петокот се појави во Холивуд во фустан со длабоко деколте, пренесува Inquisitr. Дел Торо носеше долг розов фустан со долги ракави со длабоко деколте од дизајнерот Мајкл Костел. Следбениците на манекенката на социјалните мрежи  за само еден ден и дадоа нешто повеќе од […]