ДАЛИ ОВАА СМС ПОРАКА го уништи СОВРШЕНОТО ЗЛОCTОРСТВО: Музичарот му испратил порака на Зоран Марјановиќ и сега објаснува СЕ

admin3

На 02.04.2016 година, пријател испратил порака до мобилниот телефон на осудениот Марјановиќ и со тоа придонел да се утврди каде точно се наоѓал во критичниот момент Зоран Марјановиќ (44) минатиот петок беше осуден на 40 години затвор за уби ство на сопругата Јелена (33) на насипот Црвенка во Борча, а […]

Раскинаа, но не можеа еден без друг: Санем од серијата „Романтичарот“ наскоро ќе го каже судбоносното ДА!

admin3

Турската актерка Демет Оздемир, ѕвездата на серијата „Романтичарот“ е една од најпопуларните познати личности во својата земја, па медиумите постојано пишуваат за нејзиниот приватен живот. Како што најави Демет, таа наскоро конечно ќе му го каже судбоносното „да“ на својот вереник Огужан Коч — закажаа романтична прослава за 26 август. […]

Пред малку се огласи МАЈА БЕРОВИЌ: Вестите се лоши, фановите во шок!

admin3

Маја Беровиќ се огласи на социјалните мрежи. Босанската пејачка Маја Беровиќ стана мајка пред шест месеци, кога роди момче на кое таа и нејзиниот сопруг му го дадоа името Лав. Со сопругот Ален се во брак пет години, а во врска се многу подолго. По долго време им се оствари […]

Астролозите откриваат светла иднина: Овие хороскопски знаци во 2022 ќе бидат многу среќни

admin3

Со доаѓањето на Новата година, многумина очекуваат дека проблемите ќе останат во минатото, а на полноќ сите секако го посакуваат истото – среќата! Хороскопот открива кои 4 знаци ќе имаат најмногу среќа во 2022 година, дознајте дали сте меѓу нив! Доаѓањето на секоја Нова Година е повод да замислиме желба, […]

Астролозите го издвоија НАЈДОБРИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: 5 особини кои ги импресионираат сите

admin3

.Еден лик има способност да ги импресионира луѓето на првата топка. Морален компас, увид, пристојност и скромност – се во едно. Еве пет причини зошто Вагата е најдобриот знак во вашиот хороскоп. Вагите ги сакаат луѓето и сакаат да поминуваат време со нив. Во секоја ситуација знаат што треба да […]

ЌЕ ВИ СЕ ИСПОЛНАТ ЖЕЛБИТЕ: 4 хороскопски знаци ќе доминираат во Ноември

admin3

4 хороскопски знаци наоѓаат сродна душа во ноември – љубовта им го осветлува патот до среќата! љубовниот хороскоп за ноември открива кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта и ќе го прекинат циклусот на осаменост. Астролозите забележуваат дека ноември е месец кој ветува романтична магија – еве 4 хороскопски […]

CE ќе им оди од рака – Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во Ноември!

admin3

Дознајте што предвидува месечниот хороскоп за ноември 2021 година за вашиот знак! ОВЕН Ве очекува богат, па дури и судбоносен месец, бидејќи во тој период некои од штитениците на Марс ќе можат да ја запознаат својата сродна душа и да воспостават хармонија во личниот живот. Астролозите ве повикуваат да бидете […]

Отидоа во Германија, со надеж за подобар живот: ‘Станувам еден час по полноќ, работам цел ден … Тие не третираат како робови!

admin3

Поради затворањето на земјите како последица на пандемијата, во последната година во Германија се пристигнати многу помал број работници од Западен Балкан отколку во годините пред тоа. Но, потреба од нив и натаму има. Западнобалканското правило придонесе прилично за подобрување на конјунктурата во градежништвото, угостителството и здравството во Германија, констатира […]

Портата на среќата се отвара за овие три хороскопски знаци: Многу пари, успеси а ЕДЕН ЗНАК Е ПОСЕБНО СРЕЌЕН

admin3

Во октомври неколку планети излегоа од ретроградно движење одеднаш и животот почна да добива посветла енергија. Поддршката за овие планети добро ќе ви дојде на крајот на годината, бидејќи многумина ќе имаат можност да ги свртат околностите во своја полза. Директното движење на Јупитер ќе ги зголеми комуникациските вештини, што […]

НАЈЛОШИТЕ ГАЗДИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Ако работите за нив, ТЕШКО ВАС – само викаат и ги присвојуваат вашите идеи и успеси!

admin3

Знаете што е потребно за да се биде добар шеф или лидер на тимот. Упорност, храброст, способност да се согласувате со другите, да им ја објасните поголемата слика или вашето гледиште за сите да бидат задоволни и работата да биде завршена. Но, има и „оние другите“ луѓе, кои никогаш не […]