АУУУ, ШТО И НАПРАВИЈА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА НА АЛБАНСКАТА ПРЕСТАВНИЧКА РОНЕЛА: Неочекуван ШОК во последен момент!

admin22
loading...

Албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати имала прес-конференција на која зборувала за тоа што ја движи во животот, но тоа очигледно никому не му било интересно.

Прашањата и одговорите на прес-конференцијата очигледно не биле забележани, бидејќи Ронела Хајати носела моден детаљ на главата, кој според многумина изгледал евтино и кич.

Повеќето нејзини сограѓани сепак на некој начин го пофалиле овој изглед, но другиот дел од нив очигледно не бил воодушевен. Имено, според многумина, евтин абажур на глава не е достоен за нивната претставничка, која со таквиот стајлинг изјавила дека го изгубила татко ѝ и дека тој на некој начин сепак ѝ дава внатрешна сила.

Организаторите на „Евровизија“ го цензурираа настапот на албанската претставничка Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент беше принудена да го промени.

На вчерашната церемонија по повод свеченото отворање на манифестацијата, Ронела се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше кариран детаљ кој буквално и го покриваше лицето.

Ронела дојде облечена со причина, а тоа е – револт.

Пејачката е лута затоа што организаторите и го цензурирале настапот, поради, како што навеле, премногу голотија.

Од таа причина, таа беше принудена целосно да го промени концептот на својот настап и да избере друга креација, која според нивните правила не е толку експлицитна.

Настапот на Ронела, кој беше цензуриран поради нејзиниот костим, погледнете го во продолжение:

@eurovision The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision

Loading...
Next Post

4 знаци на Зодијакот кои ги чекаат сигурни пари во иднина!

Сите сакаме да си ги оствариме соништата, но некому успехот му се случува „преку ноќ“, додека пак некој мора малку повеќе да се потруди околу тоа. Секако, во еден момент секој доаѓа до остварување на своите желби во зависност од тоа колку се труди. Овие четири хороскопски знаци сигурно ќе […]