Бали бег не бил секогаш толку убав – погледнете како изгледал на почетокот на кариерата ФОТО

admin3

Актерот Бурак Озчивит ги освои срцата на гледачите со улогата на Бали-бег, а моментално ја толкува улогата на Осман во серијата Курулуш Осман.

Бурак има улога на моќен воин по име Осман, а премирата ја прикажува турската телевија АТВ.

Еден од најплатените актери во Турција, премиерата на новата серија деновиве ја имаше и во Кан каде на синиот килим позираше пред присутните фотографи.

Популарноста со себе носи разни озборувања и приказни. Ниту Бурак, ниту неговата сопруга Фахрие Евчен ги „спасија“. Во последно време има многу наводни приказни за нивниот развод и причините за разводот.

Како причина за конфликтот на парот, беа презентирани одредени факти, несогласувањето на убавата актерка со семејството на Бурак, наводната депресија што ја погоди Фахрија.

Бурак конечно ја откри вистинската вистина во едно интервју.

– Двајцата се познаваме многу добро. Точно, ние сме славна двојка, но дома сме како обично семејство. Работата и јавниот идентитет се нешто сосема друго. Сепак, кога влеговме во врска, знаевме се. Бевме свесни за сè, и навистина нема проблеми. Мислам дека добро се справуваме со сите предизвици.

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами воздишки кај многу жени на Балканот.

Бурак Озчивит е роден на 24 декември 1984 година во Истанбул во скромно семејство. Завршил Филмска академија на Универзитетот „Мармара“ во Истанбул. Од 2003 до 2007 година работел како манекен.

Професионалниот пат му е послан со рози, па така уште првата година ја добил наградата „Најубав модел на Турција“, а во 2005 година го зазел второто место на конкурсот за „Најубав модел во светот“.

Од 2006 година е филмски и телевизиски актер. Светска слава стекнал со улогите во „Величествениот“ и „Чучулига“.

Славата ја стекна токму со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман величествениот“, која постигна огромен успех на регионов.

Погледнете како изгледал Бурак Ожџвит кога ја започнувал својата актерска кариера:

По подолг период популарниот турски актер Бурак Озчивит има нова филмска улога во турската акциона серија насловена „ Kuruluş Osman“.

Loading...
Next Post

Гоце Тодоровски прозборе во јавност поради што ќерка му и син му се единствени во Македонија

Реномираниот актер Гоце Тодоровски, едно нешто никогаш не може да прежали, а тоа е неговиот другар и колега Ванчо Петрушевски, кој по чина на 25 авуст во 2018 година од струен удар во неговата викендичка во скопското село Орешани. Гоце во една прилика, во емисијата „Еден на еден“ со Жаре […]