Беа скарани со години – Koнечно се огласи и Адил, зетот на Џеј

admin22
loading...

Пејачот и зет на Џеј Рамадановски, Адил Максутовиќ, на социјалните мрежи се прости од својот дедо, кој почина во неделата, 6 декември.

Стар мој, беше најмузикален човек кој го знаев, пејач со најмногу душа…Додека другите пееја или се веселеа со твоите песни, јас целосно маѓепсан ја впивав секоја твоја отпеана фраза, волшебно го правеше тоа. Украдов се што ми дозволи…Ти благодарам. Знам дека се измори, веќе им недостигаш на сите. На твоите деца најмногу. Не радува само фактот дека последниот ден од животот го помина со своето семејство…Со своите внуци. Не ни претпоставувавме дека е последен – напиша Адил на социјалните мрежи.

Тој се осврна и тоа што со Џеј не разговарал со години.

Сакан Џеј, никогаш не се скаравме, а со години не разговаравме. Прости што предолго бев лут на тебе. Оној горе сакаше вака да се разделиме. Барем да поживееше уште некоја година. Да седневме јас и ти. Да ти ја запеам „Сајбија“. Да се прегрнеме и исплачеме – напиша Адил.

Loading...
Next Post

Лоши прогнози за 2021: Три хороскопски знаци кои ги чека најлошата година во животот

Еве кои знаци треба посебно да внимаваат следната година Кога астролозите зборуваат за среќа во некој период, тие гледаат добра позиција на планетата Јупитер. Имено, Јарците, Биковите и Девиците ќе имаат многу среќа во 2021 година, и за многумина кои се родени во овој хороскопски знак ќе биде тоа една […]