Бесниот младоженец избегал од сопствената венчавка, причината била зачудувачка

admin22
loading...

Младоженецот избегал од сопствената венчавка откако неговите нови роднини не сакале да ги задоволат неговите кулинарски преференции.


На крајот, имаше прослава, бидејќи по неколку часа лакомџијата се заколна на вечна верност на девојка која успеа да ги задоволи неговите желби, пишува Timesnownews.com.


На денот на прославата, младиот Индиец, Рамакант Патра пристигна во селото на невестата со своето големо семејство. Таму требаше да се одржи долгоочекуваната церемонија.


Отпрвин, се помина без проблеми, и двете семејства се сложуваа многу добро. Но, празничната маса успеа да ја расипе целата прослава.

Откако беа изведени сите традиционални ритуали, гостите на свадбата се собраа на масата. Младоженецот одлучи веднаш да ги покаже своите преференции за вкус и побара од семејството на невестата да го подготви неговото омилено јадење – кари од овчо месо.


Меѓутоа, кога седнал на масата, со огорченост забележал дека никој не ја исполнил неговата желба.

Незадоволството на неговите роднини беше толку големо што веселбата меѓу гостите на свадбата заврши.


„Ок, тоа е се“, рече Рамакант. И ја напушти куќата на невестата.

Рамакант Патра


Откако се собраа роднините на невестата, тие одлучија да го вратат младоженецот назат. Сепак, тој категорично одбил да се справи со нив.

И додека роднините на невестата се обидуваа да го смират, неговите роднини веќе му најдоа нова жена.

Во селото, тие се сретнаа со девојка која знаеше да готви кари и беше подготвена да се омажи, дури и да не го види својот иден сопруг.

Така, до крајот на денот, Рамакант имаше нова сопруга со која се врати дома.


Незадоволни од текот на настаните, роднините на напуштената невеста најпрво планирале да го пријават во полиција за да го вратат тврдоглавиот младоженец, но потоа се премислиле и ги насочиле своите напори кон пронаоѓање нов маж.

Loading...
Next Post

Доаѓа прекpacна недела за овие знаци на Зодијакот

Откријте што ви предвидува неделниот хороскоп од 20 до 26 септември 2021 година! Неделен хороскоп од 20 до 26 септември 2021 година! Овен Ова е недела кога ќе се соочите со многу токсични луѓе. Овенот треба да внимава на непријателите и злонамерните, особено во бизнисот. Можни се проблеми во финансиската […]