Брена и го сврте грбот на Пријовиќ и има добра причина за тоа: Хаос во семејството Живојиновиќ

admin22
loading...

Лепа Брена и Александра Пријовиќ, имаат кавга на повидок – е наслов кој често може да се види во медиумите и покрај тоа што популарните свекрва и снаа не даваат многу причина за тоа

Веќе неколку години пејачките Лепа Брена и Александра Пријовиќ, се на тапет на таблоидите, кои многу често, само врз основа на мали навестувања од поединци, претпоставуваат дека свекрвата и снаата не се согласуваат добро.

Иако и двете многупати тоа го негираа, па дури и се сликаа заедно за престижните списанија, зборувајќи за нивната прекрасна врска, изгледа дека „злобниците“ не се откажуваат и на секој начин се обидуваат да ги скараат нив.

За нивните меѓусебни потези се зборува барем еднаш месечно, а наслови како „Лепа Брена и Александра Пријовиќ се караат на хоризонтот“ се само дел од оние кои со години кружат по порталите и печатот.

За да им застане на патот на ваквите непотребни приказни, близок пријател на популарните свекрва и снаа решил да проговори пред јавноста.

Имено, тој првично ги демантираше приказните според кои Брена и го свртела грбот на Прија и наводно одбила да и помогне да го одгледува синот Александар.

– Се разбира, светот секогаш кажува нешто. Сега, наводно, Брена ја иабришала Прија. Одамна не ја виделе да дојде кај неа и кај Филип и веќе одма почнаа да излегуваат гласини.

Па, Брена не може секој ден да седи со нив кога жената не е во Србија, таа патува, има своја работа … Кога не може таа, Брена ќе скокне, како и досега.

Ако ја нема Брена, постои Боба. Луѓето се плеткаат каде што не им е местото, постојано би се карале со некого, би ископале нешто. Од првиот ден сите мислат дека нешто не е во ред со Брена и Прија, сосема спротивно.

Ја обожава, бидејќи е вредна, квалитетна личност, исклучителна пејачка. Па, жената сама заработила богатство, не им влегла во семејството да троши. И Брена навистина го цени тоа – изјави извор близок на Живојиновиќ и на крајот додаде:

– Ајде, ќе ти кажам една тајна, да не ја оправдувам Брена. Таа жена е во голем бизнис бидејќи започнува со производство на предмети наменети за жени. Не можам да откријам за што се работи, но ќе видите наесен.

Се разбира, Боба беше запознаен со се и со задоволство преземаше се околу куќата и семејството.

Loading...
Next Post

Кралот на народната музика во Бугарија, Aзис објави убави вести - Честитки пристигаат од сите страни ФОТО

Васил Тројанов Бојанов е роден во Сливен, но израснал во Костинброд и во Софија. Тој доаѓа од богато ромско семејство. На 11 години оди во Германија, каде што заработува како шетач на кучињата на богатите луѓе. Таму учи германски, а се раѓа и неговата сестра Матилда. Се обидува да се […]