Дневен хороскоп: Ракот шармантен во љубовта, Овенот во нeстабилна финансиска положба

admin22

Овен (21.03 – 20.04) Финансиите не ви се претерано стабилни но планирате да се потрудите да ја поправите состојбата. Во љубовта можно е вашата љубомора да дојде до израз и тоа да започне сериозно да му пречи на партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Можете да се надевате на тоа дека […]

На некои им се смешка веридба: Овие 4 хороскопски знаци ги чека најубав декември

admin3

Декември е многу магичен месец во годината за многумина, а празничното расположение го распламтува и љубовниот живот. Цврста врска, веридба или дури и спонтана венчавка? За овие четири хороскопски знаци, декември ќе биде многу интензивен месец… Кој смета дека нема да има промена во љубовниот живот оваа година, се излажал! […]

ПОЛН ПАРИЧНИК: Животот на овие хороскопски знаци ќе се смени од корен во следните 5 години

admin3

Во неделата зад нас, дури шест знакови на хороскопот влегоа во најпросперитетниот период од нивниот живот, а во наредните пет години нивната среќа ќе се смее немилосрдно. Овен Со години Овните напорно работеа, но се чини дека никој не ги забележува нивните напори, а камоли да ги награди. Сепак, тркалото […]

Од утре па се до крајот на Декември магични денови за овие хороскопски знаци

admin3

ОВЕН Сакате да ризикувате кога е во прашање работата. Сепак, во периодот што следува морате да внимавате на чекорите на кои ќе се одлучите. Некои потези можат да ве чинат работно место. Ви се допаѓа личност која на прв поглед ви делува дека се дистанцира од вас. Бидете поуперен и […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден зодијак ќе има проблеми во бракот

admin22

Ова е хороскопот за денеска, за секој знак во Зодијакот. Еве што велат ѕвездите: ОВЕН Имате многу обврски на работното поле. Доста енергија вложувате во работата со која се занимавате. Не ви се допаѓа односот со саканата личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска. Внесувајте повеќе витамини. […]

Месечен хороскоп за последниот месец од годината – ДЕКЕМВРИ

admin22

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови ретроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините на животот. Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе ни ја зголемува амбициозноста, но и трудољубивоста, па ќе успеваме да зграпчуваме солидни можности за поголема […]

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се дефинитивно најдобрите партнерки

admin22

Мажите што се во врска со овие хороскопски знаци се вистински среќници Во денешно време, не е лесно да се најде партнер и да се одржува врската, но одредени хороскопски знаци се идеални партнерки. Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци се идеални партнерки за долга и квалитетна врска… Риби Овој […]

Ќе им доаѓаат пари од сите страни – овие хороскопски знаци ќе се збогатат во декември

admin22

Лав Претставниците на овој хороскопски знак во наредниот период ќе имаат вистинска среќа со парите. Иако своето богатство го стекнуваат собирајќи денар по денар, на почетокот на декември драстично ќе се зголеми сумата на нивната трансакциска сметка, најмногу од проекти на кои ќе им се посвети по работното време. Иако […]

Утре многу лош ден за овие хороскопски знаци, кој ќе плаче до петок ?

admin22

овен Оваа недела потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Случувањата кои ќе ги искусите ќе ви бидат од големо значење во понатамошната иднина. Оваа недела исто така, Меркур ќе ви донесе позитивни вибрации и подобрување на вашата финансиска состојба. Вашиот среќен ден оваа недела е понеделник. Бик Вашата […]

За овие хороскопски знаци до 20-ти Декември следува голема среќа

admin3

Овен Твојот љубовен и друштвен живот овој месец ќе процветаат. Би можел да добиеш посебни признанија, бидејќи твојата креативност ќе биде на високо ниво. Лав Изгледа дека овој месец ќе ги остварите долго посакуваните соништа. Сега е време да ризикуваш и да го направиш првиот чекор кон промените. Успешно ќе […]