Метеоролозите со важно предупредување: Температурите ќе се спуштат до -14

admin22

Во Маврови Анови и Берово утрово се измерени -20 степени, на Попова Шапка -18, во Битола и Крива Паланка -16, Крушево -15, Тетово и Прилеп -13. Во Охрид, Штип и Виница се регистрирани 12 степени под нулата, во Дебар и Демир Капија -11, Струмица и Куманово -19, во Скопје -9, […]

МОЖЕТЕ ДА ГИ ФРЛИТЕ ОВИЕ МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА 15 ДЕНА Проверете дали сте на списокот! Ако СТЕ, побрзајте да ги замените, последиците се сериозни..

admin3

Според официјалните информации, многу Android телефони наскоро нема да имаат функција, па доколку ги имате, значи дека можете да ги фрлите. Имено, за 18 дена, односно на 27 септември, Google ќе ја откаже поддршката за серијата телефони претставени во 2010 година. Најновата верзија на овој систем е произведена во септември […]

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ГОРАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Убиен еден од работниците кој бил фотографиран со телото на Марадона во ковчег!

admin22

Социјалните мрежи беа преплавени со информации во последните часови дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликал со телото на Марадона бил убиен и фрлен во контејнер. Во прилог е и видео, кое покажува како полицијата пронашла голо тело во контејнер, но нема официјална потврда дека се работи за […]

Пировска: Казнуваат граѓани со по 2.000 евра, а дозволуваат партиски митинзи

admin22

Во вонредна состојба се дозволија верски собири. Таа за мене несфатлива толеранција на државата кон црквата, беше дискриминаторска кон останатите граѓани и еве ефектите од тие погрешни одлуки се гледаат во повторното зголемување на бројките на заболени од ковид, пишува во својот Фејсбук статус директорката на Хелсиншкиот комитет за човекови […]

(РЕЦЕПТ) Откако ги приготвувам компирите вака, сите по дома полудуваат за нив

admin22

Некогаш сте се запрашале ли како да ги задоволите вашите најблиски со нешто едноставно и брзо што ќе го подготвите. Во следните редови ќе ви покажеме премногу лесен рецепт. Сите по дома се обожаватели на компири, затоа секогаш овој вкус е најбитен за вас. Вашето семејство сигурно ќе го сака […]

Сите по дома полудеа по оваа пица, се подготвува за само 15 минути

admin22

Кој не сака пица? Сега ќе ви ја откриеме тајната за највкусната пица. Подготовката трае само околу 15 минути, а подготвувањето може да биде многу разновидно. Секој дома е луд за пица и сака да ја прави скоро секоја недела. Понекогаш дури и се прави и за појадок на сите […]

(ПРОГНОЗА) КАКВО ЛЕТО ЌЕ ИМАМЕ: Еве што не очекува

admin22

IBM компанијата “The Weather Company” го објави извештајот во кој се наведува дека ова лето поголемиот дел од Европа ќе биде потопло, но и повлажно од просечните лета. Количината на врнежи, особено во јуни и јули ќе биде над просечните вредности. -Иако постојат значителни отстапувања во рамките на моделот за […]

(ВИДЕО) Нострадамус го „прочита“ Трамп: Еден град ќе трепери до последен момент!

admin22

Францускиот астролог, чие име е Мишел де Нострадам направи серија предвидувања во својата книга од 1555 година.нострадамус кој живеел од 1503 до 1566 година во текот на целиот живот страдал од тешка болест. Болеста му отежнувала на филозофот да се движи, а таа и му го одземела животот на крајот, […]

(ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

admin22

Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и понатаму се рекордери по извадени и поднесени барања. Речиси 70% од жителите на Делчево веќе имаат двојно државјанство, а таму можете да ги најдете […]

Исповед на Ирена во Германија: Првиот шок го доживеав уште во супермаркет

admin22

Ирена е од Скопје. Во потрага за подобар живот, таа се решила да замине во Германија. Иако претходно никогаш немала отидено таму, ниту пак знаела што ја чека, цврсто била решена да замине, а го знаеле само германскиот јазик. -Само сакав да заминам на некое време, да побегнам од негативностите […]