(ВИДЕО) Ѓоковиќ слави во Белград: Сè уште не сум свесен што направив

admin22

Новак Ѓоковиќ денеска постави голем рекорд откако го помина Роџер Федерер по бројот на недели поминати на врвот на АТП листата, вкупно 311. Во Белград денеска, пред неговиот ресторан се собраа илијадници луѓе и заедно со Новак Ѓоковиќ го прославија големиот успех. „Веројатно се уште не сум свесен во целост […]

Анѓушев го напушти спонзорирањето на ФК „Борец“

admin22

Претседателот на ФК „Борец“ и негов спонзор преку неговата компанија „Брако“ Кочо Анѓушев попладнево на фудбалскиот стадион во Велес по завршување на пријателскиот натпревар Борец – Тетекс на фудбалерите на ФК „Борец“ им соопштил дека го напушта клубот и го прекинува спонзорирањето. Со ова се доведува во прашање иднината на […]

ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Интер го менува и грбот и името!

admin22

Познатиот италијански клуб Интер ќе го смени официјалното име и грбот на клубот, пренесуваат локалните медиуми. Официјалното име на клубот е „Football Club Internazionale Milano“, а новото ќе биде „Inter Milano“. Ќе се смени и грбот на клубот. Наводно, буквите „I“ и „М“ ќе бидат во преден план, а сопствениците […]

Себалјос излезе со прогноза за конечната одлука на Рамос: Серхио ќе ја заврши кариерата во Реал Мадрид

admin22

Шпанските медиуми денеска на големо пренесоа дека Серхио Рамос ја одбил првата понуда која ја доставил Флорентино Перез за продолжување на соработката, откако капитенот проценил дека заслужува подобар договор кога е во прашање времетраењето на истиот. Клучниот играч во ростерот на Зинедин Зидан смета дека треба да добие подобар и […]

(ВИДЕО) ФФМ го повика новинарот Тони во својот дом: Му направи неверојатно изненадување

admin22

Македонија за прв пат се пласираше на Европско првенство во фудбал, а веднаш по натпреварот следуваше и легендарниот говор на новинарот Тони Стојановски во преносот во живо. Тогаш тој од душа зборуваше: “Кога нè оспоруваат: и име.. и презиме.. и нација.. и ген… eве нè во Европа! Меѓу сите тие […]

Сејдини: Не сме преговарале со никого, прв ќе биде Игор Ангеловски, да не се подпаѓа на спинови

admin22

Српските медиуми го најавуваат хрватот Роберт Просинечки како нов селектор на Македонија, и може да се каже дека е топ тема денеска, така што за нашиот портал претседателот на Фудбаската Федерација на Македонија – Муамед Сејдини категорично ги отфрли сите шпекулации. – ФФМ досега нема преговарано апсолутно со никого и […]

Уште еден доказ дека е легенда: Серија А му се поклони на Пандев!

admin22

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев се пласираше со Македонија на Европското првенство и така оствари еден од неговите соништа, а сега му претстои тешка задача со Џенова да избори опстанок во италијанската Серија А. Пандев се прослави во многу тимови и освои многу трофеи, а поради тоа денеска му се поклони […]

(ВИДЕО) Горан и Тони, коментаторите на МТВ во транс, Македонија на Европскооо!

admin22

Македонија е на ЕУРО, голема победа на Македонија, радост на душата, се дел од зборовите на нашите коментатори Горан Стерјов и Тони Стојановски од мечот Македонија -Грузија. Наше е, македонско, најдобри сме !

Ангеловски: Александар Велики го оспоруваат, но Горан Велики никој не може да го оспори

admin22

Селекторот Игор Ангеловски по историскиот наптревар со Грузија порача дека честитки заслужуваат сите македонски фудбалери. Ви благодарам на честитките, но тие треба да бидат за моите фудбалери. И не се само овие тука, едно момче денес лежи во кревет, тоа е Барди, тука не се Кире, Крсте, Буба…Сите се дел […]

(ВИДЕО) Историја!!! Македонија преку Грузија во Европската фудбалска елита

admin22

Македонската фудбалска селекција за прв пат ќе биде дел од Европското првенство во фудбал, откако триумфираше во групата Д во УЕФА лигата на нации. „Црвено жолтите“ во финалето славеа против Грузија со минимални 1-0 (0-0) и го зграпчија билетот за учество на континентален собир. Со пласманот на ЕП, Македонија го […]