ВНИМАВАЈТЕ: Фејсбук брише профили кои го правеле ОВА

admin22

Фејсбук, по извештајот на интернет порталот „Motherboard“ отстранил голем број профили и страници кои огласувале и продавале броеви за социјално осигурување, адреси, броеви на телефони и наводни броеви на кредитни картички, објави Ројтерс. „Постовите кои содржат информации за броеви за социјално осигурурвање или кредитни картички на Фејсбук не се дозволени […]

МАЈКИ И ЖЕНИ: Ова е идеално, сами направете си средство за чистење на прозорци

admin22

Комерцијалните средства за чистење прозори според состојките кои ги содржат во себе се високо токсични супстанци, кои со испарување создаваат токсични материи кои се штетни по нашето здравје. Затоа многумина особено оние жени кои имаат мали деца, сакаат да користат традиционални, помалку токсични средства кога станува збор за чистењето на […]

Не фрлајте пари за мајстори: Исчистете го филтерот на климата во три потези

admin22

За клима уредот совршено да работи и притоа да не ви штети по здравјето, задолжителнотемелно исчистете го внатре. По летото уредот припремете го и за во зимниот период. Замислете што сè завршува во филтерот. Валканиот филтер значи, верувале или не, валкан воздух, а тоа не е нешто што го посакувате. […]

25.000 ЕВРА ПЛАТА: Може да аплицираат и Македонци за оваа работа во Германија

admin22

Додека германските работодавци бараат стотици илјади работници и во Македонија стигнуваат најразлични понуди за работа во Германија. Но оваа е една која со својата атрактивност и перспективност се издвојува пред другите. Познатиот франкфуртски аеродром ја објави својата намера да вработи луѓе од нашиот регион и така да го потполни својот […]

ИСКРЕНО ТАТКОВО СРЦЕ: Ќерко најди некој кој ќе ја цени твојата љубов

admin22

Кога веќе пораснав, татко ми прв пат ме виде како плачам, како се однесувам дрско кон секого., како се претворив во личност што тој воопшто не помислуваше дека ќе станам. Не му беше мила помислата дека сега не сум само неговата мала ќеркичка, сега до мене има еден безвреден и […]

Св. Никола: Сè што фатил – позлатил, сè што рекол – се случило

admin22

Утре, 19ти декември е празникот Св.Никола – празник посветен на овој чудотворен светец. Многу семејства го сметаат за свој заштитник и на овој ден во кругот на семејството и пријателите ја прославуваат куќната слава во чест на неговото име. Кој бил Св.Никола? Никола бил син единец на моќни и богати […]

Дара Бубамара во критична состојба: Докторите едвај ја вратиле во живот

admin22

Дара Бубамара претходната недела помина низ пекол. На пејачката и се слошило и некое време морала да одмара во кревет, пишува курир.рс Докторите строго и наредиле да одмара, а пејачката не ги почитувала овие наредби. „Дара многу работи, а со месеци е на некои диети со кои и се намали […]

Баба Ема има 118 години и ја сподели тајната за долг живот

admin22

Ема Морано, жената која доживеа 118 години. Таа открива која е тајната на нејзиниот долг живот. Таа јаде по две јајца дневно и така веќе 90 години. Родена е во 1899 година во Вербанија, Италија. Таа започнала да јаде јајца редовно кога имала 20 години откако лекарот и дијагностицирал анемија. […]

АНА ПРИЗНА: Се гледам со најдобриот пријател на мојот партнер

admin22

Имам дечко веќе 4 години. Нашите односи одсекогаш биле многу добри. Од пред извесно време тој започна да оди често на службени патувања, па така јас започнав да се чувствувам доста осамена. Незнам како се случи, но започнав да правам секс со неговиот најдобар другар. Сега имам проблем, бидејќи тој […]

Искрено со Биба Додева: Скопје е загаден од луѓе

admin22

Пејачи, актери и музичари, пожарникари и спортски навивачи предводени од 11-годишниот Јане Велковски, но и познатиот македонски илузионист Гого Реквием се обединија на едно место, во новиот спот за култната тема „Скопје“ на „Леб и сол“,овојпат препеана од Биба Додева. Видеозаписот потпишан од „Флукс“ се работеше неколку месеци, а во […]