Сестри од педијатрија мислеле дека никој не ги гледа што прават – една мајка ги разоткрила

admin

Џонатан и Шелби имаат ќерка Софи која моментно се бори за својот живот. Кога двегодишното девојче не се чувствувало добро и имало проблем со дишењето, нејзината мајка мислела дека се работи за алергија. Прегледот на лекар не открил никакви загрижувачки резултати, па и дијагностицирале астма. Шелби сепак на својата ќерка […]

Еве што прво кажал Ериксен откако го оживеале

admin22

Данските и белгиските репрезентативци во 10-та минута од натпреварот застанаа во чест на „десетката“ на данскиот национален тим Кристијан Ериксен. Навивачите пак, со транспарент на кој пишуваше: „Цела Данска е со тебе Кристијан“ му посакаа брзо закрепнување на данскиот фудбалер. Данска води со голот на Поулсен против Белгијa. Данскиот фудбалски […]

Maja Вукичевиќ за овој маж остави се’ и замина во Австралија

admin22

Maja Вукичевиќ кариерата ја започна како ТВ презентер и новинар, но музиката цело време била присутна во нејзиниот живот, благодарение на нејзината мајка Милка, која била оперска пејачка. Нејзиното пејачко деби се случи во септември 1997. година, кога на фестивалот Охридски трубадури ја исполни композицијата Единствен на Кире Костов и […]

Во коментари се „закачија“ Трендо, Србче и Ина Многуфина околу исечените дрва во Дебар Маало

admin

Деновиве во скопско Дебар Маало беше исечен дрворед, а образлоѓжението од општината беше дека дрвата биле стари, болни и скапани. Тие уште надополнија дека на местото на пресечените, ќе бидат засадени нови дрва. Но, порталот Оф нет на Трендо Мацановски, објави фотографии на кои се гледа дека пресечените дрва и […]

Еве какви убавици се ќерката и внуката на нашата фолк дива Сузана Спасовска ФОТО

admin22

Спасовска е родена во Скопје на 24 август 1964 година. Уште од дете настапувала во голем број хорски ансамбли и пејачки групи. Подоцна постигнала извонредна пејачка кариера, изведувајќи неколку стотини народни и авторски фолк песни. Гостувала речиси низ целиот свет: САД, Канада, Европа, Австралија, а имала и настапи на врвни […]

Кој од врвот на СДСМ пушта информации на ВМРО ДПМНЕ?

admin3

Петти ден реке-тарите се на слобода, фалсиф-икаторите на слобода, Заев молчи како да не живее на овој свет и не слушнал дека брат му реке=тирал, а потчинетите институции на власта теро-ризираат професионалци во МВР, изјави Димче Арсовски, портпарол на ВМР-ДПМНЕ денеска на прес конференција. – Прашањата за кои јавноста чека […]

Пред Фахрие, оваа позната турчинка му го скрши срцето – Бали бег не беше доволно богат за неа! ФОТО

admin22

Миленикот на Турција но и Балканот па и пошироко, Бурак Оџивит, сега е среќно женет, но не бил секогаш многу среќен во љубовта… Пред да се ожени за актерката Фахрие Евџан, еден од најпопуларните турски актери Бурак Озчивит бил во врска со неколку актерки и манекенки од Турција. Со Зејнеп […]

Отpoвна змија им влегла во соба на кумановци, Келе го заловил со песна!

admin22

Скендер Јусуфов (45) од неготинското село Криволак, познат помеѓу народот како Келе Змијата, поради способноста со шепотење да лови змии от-ровници, за ,,Фокус’’ појаснува дека наездата на влекачите која ги испаничи граѓаните последниве неколку дена е нешто сосема очекувано. Вели дека змиите ги има во голем број бидејќи зимата беше […]

Водителката неможеше да ги сокрие солзите – Наташа се расплака среде емисија

admin22

За водителката на популарната ТВ-емисија „Практична жена“, Наташа Павловиќ, се зборува дека е во хармоничен брак со продуцентот Предраг Павловиќ, со кој има два сина. Постариот наследник Олег двојката го доби во 2011 година, по три години брак, не ни насетувајќи дека желбата семејството да се прошири нема да се […]

Арбен Таравари: Сашо Мијалков ќе биде амнестиран

admin22

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков останува во истражниот за-твор во Шутка откако крив-ичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје не му ја прифати гаранциијата од близу 11 милиони евра понудеа во барањето за ослободување од при-твор. „Кривичниот совет смета дека се’ уште постојат причини поради […]