Убави вести за сите нашинци кои живеат и имаат фамилии во Германија

admin3

Со новата коалиција тој би дошол преку промени во општеството, што значи полиберален пристап кон воведувањето на двојното државјанство. Во моментов, милиони луѓе во Германија, меѓу кои и многу наши државјани, треба да изберат – или државјанство што веќе го имаат, или германско. Судејќи според најавите, идната влада би можела […]

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија – Ги повика колегите да не ја „виткаат кичмата“!

admin22

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија. Професорот Ванчо Ѓорѓиев кој е член на мешовитата комисија со Бугарија, денска јавно соопшти дека ја напушта работата во Комисијата. „Раководејќи се од професионалниот интегритет и личните принципи, ја известувам македонската јавност дека од денес, 22.10.2021 година, ја напуштам работата во Заедничката […]

70 oтсто од заразените со делта сојот го имаат овој симптом – не се ни свесни дека го шират вирусот!

admin22

Кога ќе поминат топлите денови, сите знаеме што најчесто следи: период на настинки и затнат нос. Но, оваа година таа позната појава може да биде и причина за загриженост, со оглед на пандемијата на коронавирус. Факт е дека течењето и затнатиот нос се наведени како симптоми на коронавирус според Центарот […]

Јоци, која досега се што кажа испадна точно, сега објави детална анализа зошто Шилегов нема шанси за победа во вториот круг!

admin22

СДСМ очекувале победа во 2 круг⁉️ Па, дури и по телевизии се анализира тоа, место да се пушти некој добар филм – премиера. Да не го гњават народот уште со избори. Цепки! Да им објаснам какви се нештата политиколошки, т.е социјално психолошки. Пошто за разлика од нивни редови, во кои […]

Новоизбран советник од Левица веќе одби коалиција со градоначалникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ!

admin22

Староновиот градоначалник на Каварадци, Митко Јанчев иако победи убедливо и со најголема разлика на територијата на нашата држава во првиот круг, веднаш се фати за работа. Имено тој уште денес продолжи онаму каде што застана и поплочи 1920 метри квадратни на една од поголемите улици во Кавадарци. -Поплочување на тротоар […]

Се огласија и лидерите на ДОМ и ЛДП – Лоши вести за сите кандидати на СДСМ кои одат во вториот круг!

admin22

Дел од помалите партии кои се во владејачката коалиција се огласија со соопштенија во кои ги повикуваат своите членови во вториот круг од локалните избори да гласаат за кандидатите за градоначалници на СДСМ и коалицијата, а истовремено потврдуваат дека владината коалиција е стабилна. „Партијата за општествен и економски напредок ПОЕН […]

Се огласи Димитар Апасиев – Еве кого ќе поддржи во вториот круг на локалните избори!

admin22

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека резултатите од првиот круг на локалните избори покажуваат дека има сериозно антивладино расположение и незадоволство од власта. Тој денеска повика на здружена опозиција на леви, центар и десни, со цел рушење на владата на Зоран Заев. „Повикувам на здружена опозиција. Заеднички до целта […]

Васко Ефтов го посочи главниот виновник за потопот на СДСМ во првиот круг!

admin22

Еден од најпознатите наши новинари, Васко Ефтов, на својот портал Во Центар, направи анализа на првиот круг од локалните избори. Коментирајќи ги потезите на СДСМ во оваа кампања, Ефтов вели: „…веќе два изборни циклуси, СДСМ на изборите не се бори против ВМРО ДПМНЕ, туку против своите со кои или се во […]

Се огласи Тони Михајовски – Еве кого ќе поддржи во вториот круг за градоначалник во Куманово!

admin22

Со минимално водство од 22 гласа независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски во Куманово славеше победа по првиот изборен круг од локалните избори. Веднаш зад него е кандидатот на СДСМ, Оливер Илиевски, а кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, заврши трет со освоени над 8 илјади гласа. Предизборната коалиција Алијанса за […]

Предупредување до сите корисници на Gmail: Веднаш избришете ги овие мејлови за да избегнете проблеми

admin22

Безбедноста на податоците за корисниците е во срцето на развојот на безбедносните системи Секојдневно се потпираме на дигиталниот свет, тој влезе во многу сфери од нашиот живот, стана наша важна поддршка. Од друга страна, тој пренесе информации од хартија во електронска форма и тие сега станаа цел на хакери и […]