Доцна во ноќта се огласи Петре Шилегов и го “уништи“ Димса – Ова никој не го очекуваше!

admin22

Фејсбук профилот Сеир утрово објави фотографија на која наводно се портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димса Арсовски и неговата сопруга. „Сеир“ на постот напишале и критика до Арсовски зошто постојано укажува дека во земјава владее голема економска криза, но тој сепак успеал да летува на монденско место. Порталот Центар, пак, објави дека […]

Eве колку пари ќе чини едно електрично возило произведено во Тетово во фабриката Next e.Go Mobile

admin22

Првиот вицепремиер Артан Груби објави дека домашната интернационална компанија „Еколог“ ќе произведува електрични возила со Next e.Go Mobile во Тетово, а инвестицијата ќе биде 720 милиони евра. „На годишнината од Охридскиот мировен договор, во сабота на 13 август ќе поставиме камен-темелник на новата фабрика со современа технологија за производство на […]

ИСПЛИВА СТРАШНА ИЗЈАВА НА ЗОРАН МАРЈАНОВИЌ – Она што го кажа за сопругата Јелена шокираше многумина! ВИДЕО

admin22

Но, вниманието на јавноста го привлекоа снимките на кои Марјановиќ своевремено зборуваше за злосторството Зоран Марјановиќ неодамна беше осуден на максимална затворска казна за убиството на неговата сопруга Јелена, иако во бројни интервјуа, по злосторството, тврдеше дека Господ и правдата се на негова страна. Но, вниманието на јавноста го привлекоа […]

ПРОФЕСОРОТ ПРЕДУПРЕДУВА НА OВОЈ СИМПТОМ КОЈ СЕ ПОЈАВУВА ПО КОРОНАТА: Лошо е што може да трае со месеци! (ФОТО)

admin22

Угледен британски епидемиолог покажа како изгледа болниот симптом кој се појавува по корона и може да трае со месеци! Осипот се појавува на рацете неколку недели по корона Висот Омикрон на корона вирусот дивее низ Србија, а веќе подолго време секојдневно бележиме четирицифрена бројка на заразени. Иако бројките се огромни, […]

Убави вести за сите вработени во приватниот сектор – Порасна минималниот износ за К-15 – Ова е сумата која треба да легне на вашите сметки!

admin22

Од 1 јули до 31 декември парите од регресот треба да легнат на сметките на сите во приватниот сектор. – Работникот има право на регрес за годишен одмор под услов да работел најмалку 6 месеци во календарската година кај ист работодавач. Регресот за годишен одмор се исплатува еднаш во текот […]

ВМРО ДПМНЕ и да освои 80 пратеници пак ќе биде џабе! Еве зошто!

admin22

Според анкетата кој ја презентираше ИСПОС, на следните избори се очекува 25 пратеници разлика помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ! На прашањето доколку на следните избори би се кандидирале само партии, а не коалиции, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 19,7% од испитаниците, за СДСМ 9,5%, ДУИ 6,2%, Левица 5,9%, Алијанса за Албанците 2,8%… […]

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ова мора да го направите

admin22

Управата за јавни приходи (УЈП) и Министерството за финансии ќе предложат законски измени со кои што максималниот износ за поврат на ДДВ на физички лица ќе порасне од 1.800 на 2.100 денари за тримесечје, кажа директорката на УЈП Сања Лукаревска на прес-конференција. „Со министерот за финансии ќе поднесеме предлог за […]

Нов удар по џебот на граѓаните – Се покачи и цената на ѓубрарина!

admin22

„Претпријатијата даватели на водни услуги нема да бидат во можност да обезбедат континуитет во давањето на водните услуги, со што, имајќи ја предвид постоечката криза и значењето за водата за животот и здравјето на населението и формирањето на сите други субјекти, може да го доведе во опасност целокупното функционирање на […]

Еве колку пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ ако денес се одржат парламентарни избори!

admin22

На следните избори се очекува 25 пратеници разлика помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ – покажува најновата анкетна анализа на меѓународната истражувачка агенција ИПСОС. ВМРО-ДПМНЕ со два и пол пати поголем рејтинг од СДСМ, Ковачевски ќе биде згазен од народот на следните избори, покажува најновата теренска анкета на ИПСОС спроведена на 1.014 […]

Eве колку ќе поскапи огревното дрво!

admin22

– Надлежните преку забрана за извоз до крајот на годинава и зголемен број инспекциски надзори на продажните места се обидуваат да го спречат неоправданото зголемување на цените на пелетите и на огревното дрво во пресрет на новата грејна сезона. По реакциите од граѓаните дека нема на што да се греат […]