Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

admin22

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, за него покажало демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“. „ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За […]

СМС пораката на Русковска до судиите: Од гаќи ќе ве истресам! Заради судии како Вас, никогаш нема во ЕУ да влеземе

admin22

По заканата на обвинителката Вилма Русковска дека ќе поведе финансиска истрага за судиите од Апелација кои одлучија Катица Јанева да оди во домашен притвор, со реакција се јави Апелациониот суд. Реакцијата ја пренесуваме во целост: Ве известуваме дека на 19.11.2019 година во вечерните часови, од страна на јавниот обвинител за […]

5G АПОКАЛИПСА: Документарен филм – Како 5G технологијата стана напредно оружје за уништување на човештвото

admin22

Ако ги пребарувате тековните наслови на главните медиуми во САД и низ целиот свет, ќе помислите дека 5G технологијата е неверојатна за следна генерација на безжична технологија која ќе го направи светот побрз, полесен и понапреден. Но, сето тоа е лага, затоа што 5G е навистина напредно тајно воено оружје […]

(ВИДЕО) Викендов Србија ќе гори: Еве кој ја прави свадбата на векот

admin22

На 24 Ноември регионот ќе го памети долго. Се подготвува свадбата на векот. Српската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе го жени синот единец. Младиот Вељко Ражнатовиќ ќе стапне на лудиот камен со убавата свршеница Богдана со која очекува бебе. Цеца догодина ќе стане баба. Недела дена пред свадбата Вељко славеше […]

Браво за овие Срби: Погледнете што ќе направат за Тоше Проески

admin3

Кога ќе прошетате низ  општина Панчево, ќе наидете на една многу посебна улица. Улица во селото Јабука ќе го носи името на славниот македонски пејач Тодор Тоше Проески. Српските медиуми пишуваат дека  12 години откако почина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска, ќе добие своја улица. – Ова […]

(ВИДЕО) Јанева со покриено лице и капа спроведена во домашен притвор

admin22

Поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред само неколку минути од притворот во Шутка, беше спроведена во домашен притвор, објави ТВ 21. Таа е третоосомничена во случајот „Рекет“, а денеска Апелација донесе одлука да и биде укинат притворот и заеменет со куќен притвор.   Катица Јанева излезе од "Шутка", ќе […]

Голем пресврт во временската прогноза: Од утре еве што не чека

admin22

Од утре дожд, грмежи и засилен ветер УХМР за утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час. Врнежите се очекува да бидат пообилни во југоисточните делови и да достигнат над 35 литри на метар квадратен. Утринските температури ќе се движат од […]

Злата Штерјоска: За два ипол денари сега треба да платам 600.000 денари

admin22

За два ипол денари заостаната камата од земен кредит во 2007-ма година кичевчанката Злата Штерјоска сега треба да плати околу 600.000 денари. Ова таа го кажа денеска на протестот на организацијата “Стоп за извршители” кој се одржа во Скопје. „Го исплатив во 2008ма година, во целосна сума исплатив 224.000, оставила […]