Саша Поповиќ мораше да ги промени ПРАВИЛАТА поради НЕА, Цеца веднаш го напушти жирито!

admin22

Цеца излезе на сцената и го прегрна кандидатот, а потоа додаде дека сака да биде нејзин ментор ВО саботата се емитуваше уште една емисија „Ѕвезде Гранда“, во која се случи неочекувана и интересна ситуација, кога Цеца Ражнатовиќ излезе на сцената за да и даде поддршка на натпреварувачката која беше видно […]

Еве како Цеца успеа за четири часа да заработи близу милион евра!

admin22

Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша. Како што пишува курир.рс Цеца ќе добие хонорар од 200 000 евра за учеството во целата сезона и со тоа таа ќе биде најплатена. Според пишувањата, Драган Стојковиќ Босанац добива 2000 евра по емисија, Ѓорѓе Давид […]

Босанац откри НЕПОЗНАТ детал од договорот со „Ѕвездите на Гранд“: Саша Поповиќ не го очекуваше ова!

admin22

„Прво, ние всушност не сме ментори, ментори постојат на колеџите“ Драган Стојковиќ Босанац откри каде, според него, грешат помладите пејачи и зошто поновите генерации не сакаат да пеат народни песни. Тој, исто така, презентираше непознат детал од неговиот договор во „Ѕвезде Гранда“. – Како и во се, тоа покажува дека […]

Марина и Дарко на суд: Еве колку пари ќе треба да плаќа фолкерот за алиментација!

admin22

Дарко Лазиќ и неговата поранешна свршеница Марина Гагиќ наскоро, како што се наведува, ќе се соочат пред судот, поради неплаќање алиментација, но и прашањето за старателство над нивниот син Алексеј. На сослушувањето, тие ќе одредат какви обврски ќе има пејачот во воспитувањето на нивното дете. Според извор близок до поранешниот […]

Цеца ја замолкна Марија со една реченица: Жестока расправија, Марија веднаш се повлече!

admin22

Драган Стојковиќ Босанац не престанува да ја гризе Светлана Цеца Ражнатовиќ во натпреварот „Ѕвезде Гранда“, а во последната дискусија се вклучи и Марија Шерифовиќ. Ризо Фератовиќ (23) од Црна Гора освои 6 гласови во споменатото натпреварување, а жирито влезе во конфликт додека го коментираше неговиот настап. – Дечкото е одличен […]

Откриена главната причина за расправијата на Босанац и Цеца!

admin22

Медиумите веќе долго време не го поврзуваат со девојки од јавната сцена Милан Маринковиќ, братучедот на Цеца Ражнатовиќ, е познат како вистински заводник и многу славни дами уживаа во неговите раце. Во последно време, тој ретко се појавува во јавноста, но пред неколку години, додека Вељко не се ожени, братучедот […]

Ја освои Цеца од прва: Луѓето веќе пишуваат дека ТАА Е НОВАТА ПОБЕДНИЧКА на Ѕвездите на Гранд! Еве како го маѓепса жирито оваа сабота

admin22

Неодамна започнаа снимањата на новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Оваа година во музичкото шоу ќе има промени, како промена во жирито, така и промена во правилата. Имено, Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино место дојде фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ. Покрај тоа, во […]

Познатата Гранд Ѕвезда заврши во болница поради последици од короната!

admin22

Рада Манојловиќ неодамна имаше коронавирус, и таа јавно го потврди тоа. Пејачката Рада Манојловиќ, како и нејзиното момче Харис Берковиќ, и нејзината сестра Маја на почетокот на септември биле во карантин бидејќи биле заразени со корона. Меѓутоа, пејачката како што истакна не поминала лесно и со лесни симптоми. „Сега се […]

(ФОТО) СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА МАРКО ОД „ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ“: Погледнете како изгледа денес, ќе се изненадите колку се променил

admin22

Марко Бошњак, момче кое фасцинираше милионска публика на натпреварот „Пинкови ѕвездички“ пред пет години, кога победи во втората сезона. Во текот на целиот натпревар покажа вонсериски талент и неретко успеваше да предизвика солзи во очите на членовите на жирито. Марко беше засакан заради неговиот одличен глас, но и шармот кој […]

Саша Поповиќ направи преседан во „Ѕвездите на Гранд“: Тој го прекрши сопственото правило

admin22

Неодамна започна снимањето на новата, 14 -та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ ги откри новите правила на музичкото натпреварување. Како што објасни Саша, менторите ќе можат да ги изберат само кандидатите кои ќе ги добијат сите 6 гласови од жирито, што не беше случај досега. – Само […]