(ВИДЕО) ФАНОВИТЕ ВО ШОК! МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ДОНЕСЕ ОДЛУКА: „Знам дека ќе има солзи, но готово е“

admin22

Пејачката Марија Шерифовиќ често е на мета на оние кои сакаат да знаат со кого ги споделува интимните моменти и кој е нејзиниот емотивен партнер, а бидејќи не зборува за љубовниот живот, тешко е да се открие дали воопшто има некој. Бидејќи е многу активна на социјалните мрежи, Марија неодамна […]

Еве каква убавица е новата љубов на Жика Јакшиќ – Водителот конечно е фатен со НОВАТА ДЕВОЈКА ФОТО

admin22

Продуцентот и водител Жика Јакшиќ имал турбулентна младост, а живеел на релација Германија-Србија, а како што истакна, покрај музиката работел и како спасител на базен. Таму ја запознал и својата прва сопруга, а сега конечно се отвори и раскажал како се оженил. – Таму ја запознав мојата прва сопруга во […]

Конечно се огласи поранешниот дечко на Цеца и ги откри причините за раскинувањето!

admin22

Поранешниот партнер на Цеца, Владимир Цветковиќ Цвеле долго време не се појавуваше во јавноста. Иако нејзиниот емотивен живот отсекогаш ја заинтригирал јавноста, Цеца Ражнатовиќ по смр тта на нејзиниот сопруг Жељко ретко ги покажувала своите партнери во јавноста. Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската […]

Ја држи за рака и не ја симнува насмевката од лицето: Поранешниот на Цеца во прегратки на позната фолкерка (ФОТО)

admin22

Се огласи и пејачката Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот угостител Богдан Срејовиќ ја шокираа јавноста со веста дека по една година љубовна романса решиле да стават крај. По раскинувањето Цеца и Богдан останаа во пријателски односи, бидејќи меѓу нив нема зла крв. Цеца и Богдан уживаа во својата љубов. […]

АУУУ, ШТО И НАПРАВИЈА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА НА АЛБАНСКАТА ПРЕСТАВНИЧКА РОНЕЛА: Неочекуван ШОК во последен момент!

admin22

Албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати имала прес-конференција на која зборувала за тоа што ја движи во животот, но тоа очигледно никому не му било интересно. Прашањата и одговорите на прес-конференцијата очигледно не биле забележани, бидејќи Ронела Хајати носела моден детаљ на главата, кој според многумина изгледал евтино и кич. […]

ОВА ДОСЕГА НЕ СЕ СЛУЧИЛО ВО „ЗВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“! Ана Бекута имаше СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за натпреварувачот – пејачката ги воодушеви сите!

admin22

Ана Бекута ги воодушеви сите кога му ја соопшти својата понуда на натпреварувачот Александар Симиќ. По скандалот кој изби по настапот на Анастасија Иќуруп, која доброволно ја напушти конкуренцијата на Звезда Гранда, новата епизода донесе уште нови и неочекувани настани. Бурни реакции предизвика дуелот меѓу кандидатката на Марија, Мелиха Имшировиќ […]

МАЈКАТА НА ДАРКО ЛАЗИЌ Е ВО ТОТАЛЕН ШОК! Таа имаше само едно нешто да каже после се!

admin22

Возел автомобил „голф“ со 117 километри на час. Фолкерот Дарко Лазиќ е приведен откако сообраќајната полиција открила низа прекршоци од кога полициски пресретнувач околу 16 часот го запрел на автопатот во Нов Белград. Возел автомобил „голф“ со 117 км на час на место каде максималната дозволена е 80 км на […]

(ФОТО) ПРЕД МРКА, АНА БЕКУТА ГО САКАШЕ ОВОЈ ПОЗНАТ МУЗИЧАР: Се појавија непознати детали, заедно беа 10 години!

admin22

Пејачката вешто го држеше приватниот живот подалеку од јавноста! Шармантната пејачка беше во долгогодишна врска со пензионираниот инженер и поранешен министер Милутин Мркоњиќ, а малку е познато дека предходно била вљубена во познат музичар пред многу години. Како што пишуваат домашните медиуми пред неколку години, на самиот почеток на кариерата, […]

Ѕвездата на Гранд, која го напушти шоуто по навредите на жирито, не им остана должна и возврати жестоко!

admin22

Минатогодишната ривалка беше далеку попровокативна оваа сезона, па помина и многумина ја обвинија. Анастасија Иќуруп се повлече од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, откако доби негативни коментари од некои членови на жирито на сметка на нејзиниот костим на сцената. Последната епизода од музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ предизвика големо внимание во јавноста […]

АНАСТАСИЈА РАЖНАТОВИЌ брзо го преболи Ѓорѓе – Ова е новото момче на Анастасија Ражнатовиќ! (ФОТО)

admin22

Како што дознава „Блиц“, младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ е во врска со фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ. Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се во врска само еден месец, а таа пред неколку дена отпатува кај своето момче. Љубовната приказна на овој млад пар започна преку пријателите, а по неколку […]