Рада Манојловиќ ја прекина врската и призна: Требаше да биде маж до крај, се прашувам што баравме заедно толку години

admin22

Познатата српска пејачка Рада Манојловиќ од почетокот на својата кариера па до сега може да се каже дека имаше големи промени, но овој пат стигна до граница на непрепознатливост. Последната фотографија на Инстаграм на Рада Манојлович, каде може да се забележи дека пејачката направила корекција на усните Пејачката со послените […]

САША ПОПОВИЌ РАСПАЛИ ПО ЛУКАС: Ацо, лажеш срамота е!

admin22

Аца Лукас продолжува да се бори за Евровизија! Овој пат се судри со Саша Поповиќ кој рече дека Аца лаже дека во финалето на тој фестивал биле украдени повеќе од 100.000 СМС гласови. Фолкерот му рекол дека е подобро да молчи бидејќи и самиот со години ги напаѓа за гласовите […]

(ВИДЕО) Аца Лукас пред сите гости на свадбата кај синот ја изрезили Лепа Брена за сите „пари“

admin22

Лазар, синот на Аца Лукас и неговата избраничка се заколнаа на вечна љубов пред Бога во црквата на Соборот на српските светители во Карабурма во присуство на родителите, кумовите и најблиските членови на семејството. Лазар Вуксановиќ, синот на фолк пејачот Аце Лукас и неговата поранешна сопруга Светлана Цеца Вуксановиќ, го […]

Oгромна радост во домот на Филип и Александра Пријовиќ – Честитки стигаат од сите страни ФОТО

admin22

Пејачката Александра Пријовиќ- Живојиновиќ направи голема грешка со изјавата во една емисија дека би сакала да му роди девојче на сопругот Филип Живојиновиќ. После тоа, на социјалните мрежи се појавија разни шпекулации дека снаата на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ е бремена и очекува ќерка. На Александра не ѝ беше […]

Фотографиите не лажат: Еве каде живее Душко Тошиќ по расправијата со сопругата Јелена

admin22

Јелена на 7 јануари го пријавила Душко во полиција, тврдејќи дека ја плукнал и ја удрил во лицето. Тошиќ потоа отишол во полициската станица Савски Венац каде дал изјава. Веднаш добил наредба забрана за приближување до пејачката во траење од 48 часа, што во неделата е продолжено на уште 30 […]

Ова сите го чекаа – Марија Шерифовиќ објави многу УБАВИ ВЕСТИ!

admin22

Несомнено е дека регионалната музичка ѕвезда во периодот на пандемијата на корона вирусот најмногу сакаше да се дружи со својата публика, но пред се со концерти. Позната по традиционалниот серијал концерти во белградскиот Сава центар, музичката ѕвезда Марија Шерифовиќ одржа три концерти наречени „The Other Side of Vol.2“ во преполната […]

Душко Тошиќ донесе конечна одлука – Неговата одлука ги изненади сите освен Карлуеша!

admin22

Ако мислите дека видовте се’ од контроверзната дива Јелена Карлеуша – се излажавте, таа повторно предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи со една своја фотографија. Имено, популарната пејачка, која повторно се најде во центарот на медимското внимнаие поради настаните во приватниот живот со сопругот Душко Тошиќ, со кого, по […]

Ќерката на Саша Матиќ му соопштила прекрасна вест!

admin22

Саша Матиќ спаѓа во топ три најбарани машки пејачи од српската естрада, а и покрај големата популарност, успешен е и во приватниот живот кој го чува подалеку од очите на јавноста. Тој е и еден од ретките кои имаат мирен брак, со сопругата Анџелијома, со која има две ќерки, Александра […]

(ФОТО) ПЕТАР ГРАШО ЗАПЛАКА НА СВОЈАТА СВАДБА! Пејачот после ова не можел да ги задржи СОЛЗИТЕ!

admin22

Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (31) се заколнаа на вечна љубов во црквата Свети Доминик во Сплит. Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (31) го кажаа судбоносното ДА во сплитската црква Св. Доминик – парот се заколна на вечна љубов пред членовите од најблиското семејство, како и кумовите. На […]

Проблеми во врската на Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе, синот на Лепа Брена е виновен за се

admin22

Домот на Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ се наоѓа во нова, елитна населба во кој ќе започнат нов заеднички живот. Според пишувањата на медиумите, Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ се преселиле во својот нов стан кој го купија на почетокот на март оваа година. Како пишува телеграф. рс, домот на […]