НИЗОК УДАР: Хана Хуљиќ детално ја испланирала свадбата, а еден детаљ особено ќе ja повреди Даниjелa

admin22

Иако нивната венчавка првично ја планираа за пролетва, Петар Грашо и неговата избраничка Хана Хуљиќ неа нема да ја дочекаат туку судбоносното „да“ ќе го кажат многу порано од планираното. Пејачот и неговата 14 години помлада девојка ќе се венчаат на 19 февруари во Сплит, пишува хрватски „Индекс“. Според нивните […]

(ФОТО) ДОКУМЕНТОТ КОНЕЧНО Е ПОТПИШАН, ДУШКО ТОШИЌ Е ПРЕСРЕЌЕН: Денеска објави слика и многу среќни вести

admin22

Иако на големо се зборува дека Душко Тошиќ ќе стане директор на турскиот Бешикташ, сите се нетрпение очекуваат дали фудбалерот ќе се врати во семејниот дом кога ќе му истече казната за забрана за приближување на сопругата. Душко периодот после семејниот скандал, го искористил времето да започне да рабои како […]

(ФОТО) ЦЕЛ НА ТАТКО МУ: Запознајте го синот на Момчило Бајагиќ Бајага

admin22

Момчило Бајагиќ Бајага е еден од ретките музичари од естрадата, кој го задржува својот живот и неговата приватност подалеку од очите на јавноста. Тој и неговата сопруга приватно не се изложуваат на медиумите, ама сепак има и ретки прилики кога се појавува со нејзе. Можеби ова е еден од начините […]

OTKРИЕНА ВИСТИНАТА ЗА БОГАТСТВОТО НА ДРАГАНА И ТОНИ: На овој НАЧИН им доаѓале МИЛИОНИ на сметките!

admin22

Една од оние пејачки кои не забораваат од каде потекнуваат е токму и Драгана Мирковиќ. Пејачката често го посетува родниот крај, а неодамна исто така се врати дома од каде објави и фотографија од својот двор во домот. Иако веќе со децении живее во Австрија каде има замок и дворец, […]

БОГДАН НАПРАВИ ПОТЕГ КОЈ СИГУРНО ЌЕ ЈА РАЗОЧАРА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Отиде ли премногу далеку

admin22

Срејовиќ и Ражнатовиќ раскинаа како пријатели, па Богдан остана во добри односи со целото семејство. Имено, кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот белградски угостител Богдан Срејовиќ се во љубовна врска. Оваа врска започна непосредно пред веста да […]

По веста за раскинувањето на Цеца и Богдан прв се огласи таткото Милош Срејовиќ!

admin22

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и угостителот Богдан Срејовиќ раскинаа по една година. Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече веста дека балканската музичка ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот белградски угостител Богдан Срејовиќ се во љубовна врска. Оваа врска започнала непосредно порано, но поради честите заеднички настапи со […]

СЕ ПОЧНА ОД OВОЈ МОМЕНТ: Еве го првиот знак на сомнеж дека Цеца и Богдан раскинале

admin22

Одлуката за раскинување ја донесоа Светлана Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ, а овие ситуации и претходно фрлаа сомнеж. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ раскинаа по една година, а веста ја изненади јавноста. Она што го започна црвот на сомнежот дека овој пар повеќе не е заедно е патувањето на […]

PACKИНАА ЦЕЦА И БОГДАН: Се разделија по една година од врската, А ОВА Е ПРИЧИНАТА

admin22

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ деновиве подигна голема прашина на социјалните мрежи со своите фотографии. Имено, популарната пејачка беше да си ги наполни батериите на волшебните Малдиви, а нејзините пикантни фотографии во костими за капење им го наполнија меракот на нејзините многубројни фанови. И додека неговата сакана, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, […]

(ФОТО) ДУШКО ТОШИЌ ЗАВРШИ ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА КОЛЕШКА НА ЈЕЛЕНА: Фотографија на која Карлеуша нема да остане рамнодушна

admin22

Приказната за проблемите во бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ не престануваат да ја интересирааат српската јавност. Новата година на естрадната сцена почнало бурно. Наместо Божиќ да се прослави во мир, љубов и радост, пејачката и поранешниот фудбалер се најдоа на ударни вести, а повод е се она спротивно […]

Јелена Карлеуша донела одлука околу разводот со Душко Тошиќ!

admin22

Разводот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ веќе две години е водечка тема во домашните медиуми, но откако пред десетина дена во нивниот дом се случи вистинската драма, разводот на славниот пар не престанува. Бракот на Душко и Јелена полека се распаѓа по аф ерата на Карлеуша со босанскиот фудбалер […]