(ФОТО) Најстариот син на Аркан, јавно го исмеа семејството и полубратот Вељко за свадбата

admin22

Војин Ражнатовиќ, син на Жељко Ражнатовиќ – Аркан и полубрат на Вељко Ражнатовиќ, не присуствуваше на свадбата на деценијата. Војин, кој напиша книга за неговиот татко, не е во најдобри односи со своите полубраќа и сестри, па не присуствуваше на венчавката на Вељко Ражнатовиќ минатата недела, на 24 ноември. На […]

СЕВЕРИНА СЕ ГУШИ ВО СОЛЗИ: Судот одлучи син и да живее со таткото

admin22

Хрватската пејачка Северина го изгуби старателството над синот Александар, пишуваат хрватските медиуми. Како што пренесува хрватскиот медиум 24часа.хр судијката Теа Голуб донесе привремена мерка Александар да живее со татко му, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Од правниот тим на Поповиќ изјавија дека се задоволни од одлуката. „Задоволни сме од пресудата иако […]

СТРОГА СВЕКРВА: Маша откри зошто не се омажила со Вељко

admin22

Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ откри зошто не се омажила со него и покрај големата љубов. Според Маша Терзиќ, со Вељко размислувала за брак со Вељко но не сакала да се сложи за една важна работа за свадбата. Маша во никој случај не сакала да ја носи венчаницата на Цеца, […]

Трогателната исповед на познат турски актер за неговата сакана сопруга која била болна од рак!

admin22

Приказната е на познат турски актер и пејач Угур Аслан (45) кој го глуми Зехир во хит серијата „Кара Севда“ во 2014 година поминал низ навистина тешко искуство од кое излегол многу посилен и поцврст. И многу подарежлив. Токму затоа и секоја година одржува концерт во рамките на кампањата за […]

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

admin22

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со своите изјави продолжува […]

Чие име ќе се поднови кај Ражнатовиќ: Се огласи Вељко и го откри ПОЛОТ И ИМЕТО НА БЕБЕТО!

admin22

Синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во неделата ја ожени Богдана Родиќ која е во блажена состојба и со неа наскоро ќе добие бебе. Во очи на венчавката на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ, бабата Јевросимом уште тогаш несакајќи изјавила дека Богдана носи машко дете. Новинарите ја прашале како она […]

(ВИДЕО) ЗА ЦЕЦА АРКАН ПЛАТИ ПОЛА МИЛИОН МАРКИ: Еве за колку Вељко ја купи својата невеста!

admin22

Вељко Ражнатович во храмот Света Сава го кажа судбоностнот да на својата избраничка Богдана Родич. Ражнатович отиде во нејзиното родно место Тител за да ја побара и воедно купи, како што налагале старите обичаи. Вељко како што се изнесе во јавноста ја купил својата сегашна сопруга Богдана за 20 000 […]

Колку пари добија од свадбата Велјко и Богдана Ражњатовиќ

admin22

Во медиумите и на социјалните мрежи како што е познато и семејствата на Ражнатовиќ и Родиќ се задоволни што веселбата помина. Како што е вообичаено, откако завршила веселбата, новоземените сопружници прво отвораат подароци. Така, според информациите на Курир.рс, Богдана и Веjко Ражнатовиќ, кога сите се собрале, собрале 100.000 евра. Музиката […]

(ФОТО) Шехерезад е прекрасна трудница: Брои ситно до породувањето

admin22

Турската актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад или Азизе од серијата „Далеку од дома“, е во поодмината бременост. Таа и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч го очекуваат второто дете кое наскоро треба да дојде на свет. Актерката не е често активна на социјалните мрежи за да објавуба фотографии со […]

(ВИДЕО) Вака свекрвата Цеца изводи Ужичко оро: сватовите не знаеја што ги снајде

admin3

Највесела на свадбата на синот Вељко Ражнатовиќ кој вчера се ожени со Богдана беше мама Цеца. Таа во еден момент се фати на чело и го поведе орото на кое и се придружија сите гости. На орото потоа се фати и Никола Селаковиќ, советник на српскиот претседател.