Ако ги имате овие сериозни симптоми на нозете, веднаш проверете го холестеролот!

admin22

Едно од најсериозните предупредувања на телото за висок холестерол во крвта е периферната артериска болест (ПАД), која се манифестира со голем број специфични симптоми на нозете. Холестеролот е масна супстанца која се наоѓа во крвта која го зголемува ризикот од опасни по живот компликации поради можното блокирање на крвните артерии. […]

ТАЈНА која стоматолозите вешто ја КРИЈАТ: Лек кој ја отстранува забоболката за само 30 секунди

admin22

Во случај да не можете да стигнете до стоматолог, ви носиме рецепт за домашен лек кој сигурно ќе ви помогне. Забоболката често предизвикува големи проблеми, а во случај на силна болка се препорачува да се оди на стоматолог. Меѓутоа, во случај да не можете да стигнете до стоматолог, ви носиме […]

ВАШЕТО ТЕЛО СЕ ОБИДУВА ДА ВИ КАЖЕ НЕШТО: Дали се будите помеѓу 03 и 05 часот

admin22

Телото е неверојатен механизам. Во него за време на спиењето се случуваат бројни хемиски реакции и промени, а многу се поврзани со работите што ги правиме во текот на денот. Ако се будите ноќе во исто време или не можете да заспиете, дознајте ја вистинската причина и дознајте што ви […]

Отидов да се шишам, фризерката ме праша дали ова е бемка: Момче едвај преживеало, сега повторно учи да оди!

admin22

Млад човек (24) откако отишол на фризер дознал дека боледува од најопасната болест! Дечкото по име Елиот Симпсон од Велика Британија не можел да замисли дека едно едноставно патување до фризер ќе му го промени животот за 360 степени. За време на шишањето, фризерката му кажала дека има нешто необично […]

Д-Р ВОЈО ОТКРИ КОЈ МОЖЕ, А КОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈАДЕ Пченично брашно! Може да направи хаос на телото!

admin22

Докторот Воислав Перишиќ откри како да знаете дали сте нетолерантни на глутен, поточно на пченично брашно! Целијачна болест или нетолеранција на глутен може да предизвикаат хаос во телото. Гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ откри колку е штетно пченицата или белото брашно за некои луѓе и како да се препознаат симптомите. На […]

OMИЛЕНИОТ АКТЕР Е ВО ЛОША СОСТОЈБА! Фановите загрижени!

admin22

Актерот Лиам Нисон доживеа вистинска агонија поради здравствени проблеми предизвикани од нешто што повеќето од нас го пијат секој ден. Сега тој ги предупредува луѓето што може да се случи ако пиете премногу кофеин. По огромниот успех што го постигна со улогата на Брајан Милс во трилогијата „96 часа“, Лијам […]

ОВА Е ЕДИНСТВЕНИОТ ПОСТКОВИД СИМПТОМ КОЈ НИКОГАШ НЕ ПОМИНУВА: Лекарите предупредуваат – „Загрижувачки е“

admin22

Ковид остава последици во вид на психички проблеми, стрес, анксиозност, но и нарушувања во исхраната, предупредуваат експертите. Коронавирусот кај претходно здрави пациенти предизвикува не само ментални здравствени проблеми, туку и нарушувања во исхраната во загрижувачки висок процент, покажа новото истражување. Истражувачите анализирале податоци од повеќе од 153.000 воени ветерани на […]

ПОТВРДЕНА НОВА ПОДВАРИЈАНТА НА ОМИКРОН: Уште побрзо се шири, доколку ги забележите овие СИМПТОМИ веднаш обратете се на лекар

admin22

Уште кај првата Омикрон варијанта БА.1 знаевме дека е многу позаразна од претходните соеви на коронавирусот. Сега доаѓа подваријантата БА.2, со неа во првите десет дена од јануари во Велика Британија се инфицирале најмалку 400 луѓе. Во меѓувреме, новата подваријанта е регистрирана во преку 40 земји. Најголем број потврдени случаи […]

ОВА СЕ ЗНАЦИ ЗА АСИМПТОМАТСКИ КОВИД: Ви изгледа како ништо, но 3 специфични симптоми ја откриваат короната

admin22

Колку и да звучи нелогично, сепак постојат симптоми на асимптоматска инфекција на ковид-19. Обрнете внимание на овие три знаци. Пандемијата на коронарните вируси трае веќе две години, а до ден денес практично се знае се за симптомите на инфекцијата и начинот на нејзиното пренесување. Новите мутации предизвикуваат нови стравови, особено […]

ШТО ТРЕБА ДА СЕ ПИЕ ПО ПРЕЛЕЖАН КОВИД? Д-р Митровиќ: 40 дена се зема овој лек, а доколку ги имате овие симптоми – ПОД ИТНО НА КАРДИОЛОГ

admin22

Кои лекови се препорачуваат по прележување на ковид и колку долго треба да се земаат? Кои се последиците од прележан ковид, како изгледаат постковидните симптоми и за што треба да се грижите? Замор, слабост, неправилно чукање на срцето, често се придружни симптоми кои траат околу еден месец откако тестот ќе […]