ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ Е ВО ОЧАЈНА СОСТОЈБА: „Имам 35 години, а ТЕЛОТО МОЕ 75“ – ИСКРЕНО ПРОГОВОРИ ЗА БОЛЕСТА!

admin22

Томашевиќ тврди дека на почетокот имала нејасни симптоми, а потоа болки во зглобовите и мускулите Јелена Томашевиќ проговори за автоимуната болест, со која се бори цела деценија. Познатиот кошаркар Дејан Томашевиќ и неговата сопруга Јелена во емисијата РТС Ординација зборуваа за животот со автоимуна болест. Зборуваа за лупусот со кој […]

Свадба по сите обичаи: Се омажи Марија Груевска, ЕДНА работа ги шокираше гостите (ФОТО)

admin22

Се омажи пејачката Марија Груевска… Младата пејачка Марија Груевска се омажи за своето момче Синиша Стојаноски во еден манастир во близина на Битола. Покрај роднините и пријателите на свадбената церемонија присуствуваа и многу пејачи и колеги на Марија од „Ѕвездите на Гранд“. Вчера започна свадбата на Марија Груевска и Синиша […]

ЗАПОЧНА БОГOPOДИЧНИОТ ПOCT: Вака се пости за големиот православен празник!

admin22

Денес, 14-ти август, православните верници го започнуваат Великиот пост, еден од четирите големи пости во годината. Постот на Пресвета Богородица секогаш започнува на 14-ти август, денот на Светите маченици Макавеј, и му претходи на големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, попознат како Велика Богородица, кој се слави на 28-ми […]

Душко Тошиќ конечно ја покажа Ања! Девојката е преслатка, сестрите Атина и Ника веднаш ја прифатија (ФОТО)

admin22

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ се разведуваат по 14 години брак. Карлеуша се огласи на својот инстаграм – профил со официјална изјава која ви ја пренесуваме во целост. „Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе […]

ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога ЈА СПОМЕНА МАКЕДОНИЈА!

admin22

Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, моминско презиме Пандева, е родена во 1911 година во Струмица, Македонија. Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, роденото Пандева, е родена во 1911 година во Струмица, Македонија. Луѓето од целиот Балкан, Европа и многу делови од светот доаѓаа кај Баба Ванѓа за предвидувања. Ја посетиле најмоќните […]

Цела естрада во ШОК – СТРАШНАТА трагедијата ја ПРИМИЈА со големо НЕВЕРУВАЊЕ!

admin22

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна жалост, откако синоќа во Цетиње заг инаа 11 луѓе, а уште шест се повредени при напад на 34-годишен маж. Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ преку Телеграм објави дека во населбата Медовина загинале 11 лица, а меѓу нив имало и деца. „Се случи трагедија каква […]

Горчливата вистина за вториот син: Боба Живојиновиќ прв пат искрено проговори за Стефан и објасни каде е и зошто не контактира со никого!

admin22

Покрај тенисот, кој го прослави, синовите на Боба Живојиновиќ се најголемиот успех на поранешниот тенисер, кој на шега сака да се претставува исклучиво како сопруг на Лепа Брена. Слободан Боба Живојиновиќ (57) беше еден од најдобрите тенисери од поранешна Југославија. Живописен лик, неизмерно забавен на теренот и надвор од него, […]

Ако сакате да влезете во ЧУДОТВОРНИОТ МАНАСТИР ОСТРОГ, ќе мора да ги испочитувате правилата, ЕДНО ПОСЕБНО

admin3

Манастирот Острог е манастир на Српската православна црква сместен со речиси вертикална позадина, издигнат во големата карпа на Острошка Греда, во Црна Гора. Тој е посветен на Свети Василиј од Острог ( Свети Василије Острошки ), кој беше погребан овде. Од манастирот, може да се види извонреден поглед на рамнината […]

Jeлена Карлуеша првпат искрено проговори за разводот со Душко – Ова никој не го очекуваше

admin3

Популарната поп-пејачка Јелена Карлеуша ова лето работи под полна пареа и постојано има настапи низ регионот, но не заборава да ги извести своите фанови на социјалните мрежи за сé што и се случува. На последниот концерт во Бања Лука пејачката стаса со авион, а за таа пригода носеше фустан во […]

БОГОРОДИЧНИOT ПOCT Е НАЈВАЖЕН ЗА ЖЕНИТЕ: Еве ЗОШТО!

admin3

Годината на секој православен христијанин ја одбележуваат 4 големи поста: велигденскиот, божиќниот, постот на светите апостоли и богородичниот. Во недела почнува богородичниот кој е посветен на духовната подготовка воочи празникот Успение на Пресвета Богородица, Голема Богородица. Еве по што се истакнува. Богородичниот пост трае од 14 до 28 август. Најкраток […]