Лејла Рамковска може што сака да направи со своето тело (ФОТО)

admin

Многу фитнес, зумба, пилатес и јога инструктори своите часови ги држат онлајн, а таков е случајот и со Лејла Рамковска. Таа е ќерка на Велија Рамковска, сопственикот на некогашната А1 телевизија и на други медиуми, како и поранешна сопруга на Сефер Цановски, синот на Фиат Цановски. Лејла е мајка на […]

Направив глупост и cпиeв со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам!

admin22

Бизарен љубовен триаголник се зака-нува да го уни-шти нејзиниот брак. – Мојот сопруг се вика Бен, а неговата мајка поч-ина од рак пред неколку месеци. Таа имаше само 52 години. Целото семејство се расп-адна од тага, но никој како таткото на Бен, Фил – објаснува таа и продолжува: – Фил […]

Ова е сопругот на Тања Каракамишева – Константин има необична страст (ФОТО)

admin

Професорката Тања Каракамишева е секојдневно присутна на социјалните мрежи со ставови за актуелните политички збиднувања, а едно време беше и придружник на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кога овој имаше средби и разговори со власта за актуелни случувања. Но подоцна како да им се разидоа патиштата, па Каракамишева имаше поинакви […]

Нашата позната пејачка го сликаше својот „вишок“, па праша: Мора ли да носам широка облека?

admin

Ивона Јовановиќ од Куманово е секогаш интересна за домашната јавност. Ивона стана позната откако се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, и по убавата избедба на познатата песна „Бато’, од Калиопи. Ивона секогаш пишува отворено за своите вишок килограми, за кои нејзините фанови велат декла одлично ги носи. Еден период, Ивона […]

Лекарите и давале две седмици живот, но Наташа не мислеше така – еве како се излекувала

admin

Сега сум сосема друга личност. Кога ќе пад.нете толку ниско, а потоа ќе добиете нова шанса „да си го добиете телото назад“ – тоа е непроценливо“, раскажала оваа жена од предградието на Ливерпул. Наташа се спријателила со познатата готвачка Ела, шеф и автор на т.н. „чиста исхрана“. Од неа редовно […]

Рапорт од терен на нашиот познат пејач: Министре Филипче, подитно контролирајте што се случува

admin

Ситуацијата со вирусот кај нас, како и во поголемиот дел од Европа е невообичаено смирена, а случаите на нови позитивни се спорадични. Ова денес е дури подобро и од минатата година ова време, кога вирусот беше на својот почеток. Но, искуството кажува дека не смееме да се опуштиме, бидејќи во […]

Добра вест за туристите кои планираат да навалат на Црна Гора, но на едно нешто треба да внимаваат – при влез во ноќен бар ќе им барааат негативен тест

admin

Грчките власти и Црногорските власти сфатија дека со мерките кои им беа на сила, само им помогнаа на албанските туристички работници, да привлечат што поголем број туристи. Па затоа, грците од вчера, а црногорците од денес, ги менуваат правилата. На вчерашната прес-конференција, како што објави грчката веб-страница за цивилна заштита, […]

Тони од светиниколско емотивно: Со стапов 25 години ранам фамилија (ВИДЕО)

admin

Животот на Тони Нацевски од светиникослкото село Ерџелија не е нималку лесен, па пред камерите на ТВ Стар реши да сподели за своето секојдневие: „Секој ден ми започнува со овој стап, денот започнува рано сабајле, а се враќам навечер, преку ден сум во рид, по стока да запечалам, да исчуваме […]

ДРВО НА ПАРИТЕ: Ова растение внесува позитивна енергија и изобилство на богатство во домот

admin

Ова растение се верува дека привлекува успех, богатство и просперитет, а има и лековити својства. Дрвото на парите, красула е исклучително интересно домашно растение за кое се поврзани многу митови. Според традицијата, ова растение внесува позитивна енергија и изобилство на богатство во домот каде се одгледува. Низ историјата луѓето го […]

Нино Величковски многу искрен: Дипломирав на 58, ама ми пее петлето

admin

Нино Величковски е долги години зад микрофонот, а најмногу ужива кога пее со неговите тамбураши. Нино, освен што уште го држи глас и е полн со позитивна енергија е секогаш расположен да каже по некој убав збор. Тој во мај ќе наполни 68 години. Минатата година, во Женски магазин за својот […]