ЕЛЕКТРИЧАР ДЕТАЛНО ОБЈАСНИ КАКО НАЈДОБРО СЕ ШТЕДИ СТРУЈА! Сите ја прават најголемата грешка кога го вклучуваат ОВА!

admin22

За да знаете како да заштедите струја, прво мора да дознаете на што трошите најмногу струја Како да заштедите струја ако се знае дека потрошувачката на струја по домаќинство е двојно зголемена во последните 50 години? Покрај сè поефикасните енергетски уреди, се зголемија и бројот на уредите во домаќинството. За […]

Еве како денес изгледа ЦЕЦА МЕЦАТА, пејачот на бендот чија песна АПСОЛУТНО СИТЕ ја знаат! ФОТО

admin22

Песната на бугарскиот оркестар, создадена далечната 2014 година, изминатите денови експлодираше на социјалните мрежи, особено на Тик Ток и ги полуде сите. Милиони видеа кои прикажуваат различни ситуации на најпопуларната мрежа беа снимени со оваа песна која свири во позадина, а делот споменат на почетокот на овој текст стана малтешка […]

Марко отиде на пиво и не се врати: Поминаа 14 години откако го прогласиja за починат, а потоа се случи чудо!

admin22

Марко отиде на пиво и не се врати: Поминаа 14 години откако семејството го прогласи за мртов, а потоа се случи чудо! Замислете дека најблиската личност во вашиот живот исчезнува 14 години, дека е прогласена за мртва, а потоа случајно откривате дека се уште е жива. Ова му се случи […]

„ОВА Е НАЈЛОШОТО МЕСТО ВО ГРЦИЈА“, ТУРИСТИТЕ ОЧАЈНИ: Седнуваат на ручек, а поради сметката ОСТАНУВААТ БЕЗ СКРШЕН ДЕНАР! Сите бегаат од тука

admin22

Се почести се поплаките од туристите за ресторанот DK Oyster на Миконос, поради нереално високите цени кои ги празнат паричниците на туристите кои таму се сопнуваат од незнаење. Помалку од една недела откако озлогласениот грчки ресторан на Миконос DK Oyster наводно им наплатил на канадските туристи речиси 600 долари, ресторанот […]

Антониа Гиговска донесе одлука која ги разочара фановите – Ова никој не го очекуваше!

admin22

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците организира фестивал на плоштадот Скендербег во Скопје. Фестивалот се организира по повод одбележување 21 годишнина од Охридскиот рамковен договор. Во сабота со концерт на плоштадот Скендербег во Скопје ќе се обележи 21 година од Рамковниот договор и започнувањето на преговорите за полноправно […]

Цел живот погрешно го ставате омекнувачот: Еве што да направите ако сакате вашите алишта да мирисаат подолго и посилно!

admin22

Миењето и сушењето алишта е мачна работа која се повторува секој ден, а често сме незадоволни кога после перењето на нашите алишта не мирисаат како што би сакале. Одржувањето на алиштата, гардероба и други парчиња облека често може да биде мачна, а понекогаш и тешка работа. Меѓутоа, кога ќе ја […]

НАЈКРАТКИОТ И НАЈСТРОГОТ ПОСТ ПОЧНУВА ВО НЕДЕЛА! Дури и да не постите, има едно нешто што МОРА ДА НАПРАВИТЕ!

admin22

Годината на секој православен христијанин ја одбележуваат 4 големи поста: велигденскиот, божиќниот, постот на светите апостоли и богородичниот. Денеска почнува богородичниот кој е посветен на духовната подготовка воочи празникот Успение на Пресвета Богородица, Голема Богородица. Богородичниот пост трае од 14 до 28 август. Најкраток е од четирите големи постови, но […]

Не е Драгана од Скопје – Пике фатен со новата девојка, заради која се раздели со Шакира ФОТО

admin22

Шакира потврди дека раскинала со Жерар Пике. “Жал ни е што потврдуваме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, кои се наш најголем приоритет, ве молиме почитувајте ја нивната приватност. Ви благодариме на разбирањето”, изјавила пејачката, пренесуваат медиумите. Двојката е заедно од 2011 година и се запознале на снимањето […]

„Васко Жабата“ ја хипнотизираше Maкедонија, а сега пејачот најави НОВО изненадување за сите фанови ширум БАЛКАНОТ!

admin22

„На китарата Васко Жабата, тој ште пее мили гости само за вас“! Ако овој стих сте го слушнале деновиве и не ви излегува од главата, верувајте не сте сами. Вие сте само еден од милионите „жртви“ на целиот Балкан, кои се заразени деновиве од виралниот хит „Комбајна-вршачка“ на бугарскиот ромски […]

Заминав на одмор ПЕТ дена и го оставив кучето да го причува мајка ми – Кога се вратив НЕ МОЖЕВ ДА ПОВЕРУВАМ!

admin22

Мојата сопруга и јас неодамна се преселивме во нашата прва куќа заедно и ја уредивме токму онака како што ја замисливме Кога одите на одмор и оставате некој да се грижи за вашето куче и куќа, најверојатно барате некого на кого можете да му верувате на кого нема да морате […]