Докажани од лекарите: Ова се вистинските симптоми на корона!

admin22

Се чини дека секоја недела листата на симптоми на коронавирусот се издолжува. Она што почна со температура, настинка и главоболки за брзо време се претвори во каталог од симптоми кои ги погаѓаат повеќето човечки органи. Коронавирус може да го турне имунолошкиот систем кон прекумерна реакција, предизвикувајќи неконтролиран напад на патогените […]

Помоќен дури и од Тито: Зад овој човек била целата контрола во Југославија

admin22

Иако се мисли дека Јосип Броз Тито бил најмоќниот човек во поранешна Југославија тоа сепак не е така. Човекот од сенка кој ги имал сите конци во рацете е Стане Доланц. Овој Словенец бил долгогодишен министер за внатрешни работи и човек во кој Тито имал голема доверба. Доланц имал голема […]

Голема Богородица е тежок празник: Еве што треба да направат сите жени и мајки!

admin22

Утре е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени на пресвета Богородица овој е еден од најзначајните. Затоа народот овој празник го нарекува уште и Голема Богородица. Во македонските цркви и манастири можат да се […]

Елена за животот во харем: Јас сум домаќинка, но не сум роб

admin3

Русинка по име Елена пред десет години се омажи за маж од Египет и оттогаш живее во харем. Некогаш сонуваше да стане астронаут, актерка, произвадувач на парфеми и да живее во топла земја покрај море, но суднината одлучи од сите соништа да ѝ се оствари само последното. Детството не го […]

Шенка се повлече на село – коси трева и се сеќава на Ѓорѓи

admin3

Во приватниот театар „Колозов“ – уште 16 премиери. Кога Шенка ќе рече „Се изнаработев во животот“, тоа никако не е лесно изречена фраза, туку тешко спечалена вистина, објави Женски магазин. -Ви благодарам што сте помислиле на мене. Тоа што сè уште мислите на мене е знак дека сета таа работа […]

Едгар Кејс предвидува: Овие градови во САД и Европа наскоро ќе исчезнат

admin22

Американецот Едгај Кејс, пророк и визионер, оставил многу предвидувањата во врска со САД. Според зборовите на парапсихологот, картата на Америка во целост ќе стане непрепознатлива, многумина американски градови ќе исчезнат од лицето на Земјата. Но тоа ќе се случи не само поради тоа што луѓето нема да бидат во состојба […]

(ВИДЕО) Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

admin22

Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи пет километри низ шума за на училиште. Го дели креветот со баба, а живее во дрвена куќа без бања или вода, каде електричната енергија честопати се губи. […]

(ВИДЕО) ТАЖНА ПРИКАЗНА: Како изгледа напуштена мајка од нејзините деца

admin22

„Драги пријатели, браќа и сестри, погледнете ја внимателно приказната за една напуштена мајка. Нејзиниот син живее во Ваљево,а нејзините две ќерки во Бања Лука. Ниту синот, ниту ќерките не ја посетуваат, ниту се грижат за неа. Споделете го ова видео за да ги достигнете до нејзините деца и моете се […]

Тамара Јованов: Престанете да ги плашите луѓето со вирусот

admin22

Заплашувањето во Ковид комуникацијата (од септември ќе биде страшно) МОРА ДА ЗАПРЕ!Зошто?Бидејќи создава преголема и непотребна НЕИЗВЕСНОСТ во која луѓето и фирмите НЕ МОЖАТ УШТЕ ДОЛГО ДА ОПСТОЈАТ. Над 73% од анкетирани (над 1000 граѓани) доживеале осиромашување во кризава поради отпуштање од работа (52%) и намалени примања (21%) или распределба […]

(ВИДЕО) ВИСТИНСКО ЧУДО: Змии лазат по иконата на ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА, какво значење има тоа?!

admin22

Од преображение внатре и надвор од Црквата се појавуваат змии. Локалните жители ги нарекуваат змии на Пресвета Богородица. Во источниот дел на Кефалонија, недалеку од селото Маркопуло, се наоѓа мала Црква посветена на Пресвета Богородица. Овде, веќе многу години, еднаш годишно на празникот Успение на Пресвета Богородица се случува нешто […]