Зорица си ја отвори душата: „Проститутка сум, морам да работам, затоа со маж ми плачеме ноќе“

admin22

Касиерка од Белград вели дека нејизната плата не е доволна за ништо, сопругот не може да најде работа, а нејзиното синче ќе тргне на училиште, па затоа морала да најде дополнителна работа. 32-годишната Зорица М. вели дека немала друг начин да преживее освен тој да се занимава со најстариот занает […]

Сектата „Црна ружа“ ми го умре детето: Докторка од Белград ја отвори душата

admin3

Докторката Мирјана Томовиќ, невропсихијатар на Воено-медицинската академија ја разоткри сектата „Црна ружа“. Таа откри како тие во 2002 го убиле нејзиниот 17-годишен син, а нејзе и местеле афери и се обиделе да ја уништат со нејзино апсење и суспендирање од Академијата. По цели 10 години пекол таа со крената глава […]

ФОТО: Тој бил единствено момче кое го имала Марија Шерифовиќ, а после него призна дека сакала жени

admin3

Љубовта на далечина едноставно не опстана, рекла Марија по раскинувањето. Српската пејачка Марија Шерифовиќ својот приватен живот го крие од медиумите, но пред неколку години на цел свет му го покажа нејзиното момче. За сексуалното определување на пејачката се шират разни гласини и додека могумина тврдеа дека таа е наклонета […]

Исповед го збесна регионот: Не смеете да ми судите што не сум мажена на 41г. и немам деца

admin3

Прв пат во животот се почувствував исмеана што не сум мажена и што немам деца. Во продолжение ви го пренесуваме исповедот на Ивана В. од Нови Сад која за прв пат се почувствува како обележана поради тоа што нема сопствено семејство. Имам 41 година и сум слободна жена. Многу нешта […]

Се омажила со таткото на својот покоен маж поради финансии, а потоа се случило неочекуваното…

admin3

Животот понекогаш знае да не донесе до патишта кои никогаш не сме сонувале дека ќе ги одиме. Тоа се случило и со 46 годишната вдовица од Ниш, која се омажила со својот 76-годишен свекор поради неговата пензија. Но, се случило нешто непланирано. Ова е нејзината исповед. Откако мојот маж почина […]

ОД ОВА ЌЕ ВИ СЕ ЗГАДИ: Четири причини зошто никако не смеете да ги внесувате чевлите дома

admin22

Ако не го послушавте советот на мајка ви да ги оставате чевлите на вратата…предупредени сте. Со носење на валканите патики, дури и вашите елегантни салонки, низ куќата може да внесувате бактерии, токсини и ешерихиа коли во вашиот килим. Ги разгледавме причините зашто не треба никогаш да носите чевли дома и […]

ПРОБАЈТЕ: Ноќна молитва кон Господ која ќе ве смири и ќе ви даде трпение

admin22

Пред спиење, помолете се на Господ, за да имате мирен сон. Господи, не оставај ме. Господи, не воведувај ме во искушение. Господи, дај ми мисла добра. Господи, дај ми солзи и сеќавање на смртта и умиление. Господи, дај ми помисла за исповедање на гревовите мои. Господи, дај ми смирение, целомудрие […]

Кои икони ви се потребни дома за да се ослободите од злото

admin22

Основната човечка потреба е да се биде среќен. Се разбира, едно суштество е најрадосно кога тој и неговото семејство се добри, тој е топло и пријатно во својот дом и има многу да го стави на својата маса. Меѓутоа, кои светци ќе помогнат во неволјите, ќе го спасат огништето и […]

Вељко и Богдана Ражнатовиќ споделија емотивен момент: што видеа идните родители на ултразвук?

admin3

Синот на српската дива Цена Ражнатовиќ ќе стане татко следната година, а неговата избраничка Богдана и тој не можат да ја скријат радоста. Откако помина венчавката која медиумите ја прогласија за свдба на деценија и на која имаше дури петстотини гости, дојде моментот Вељко и богдана Ражнатовиќ да се опуштат […]

Само што станал татко познатиот Фарук го погодила голема семејна трагедија

admin3

Фарук од серијалот „Истанбулската невеста“ беше најсреќен кога се роди неговиот син, но во исто време се бореше со семејна трагедија! Дека Најголемата радост и најдлабока тага во животот може да дојдат скоро истовремено, научи турскиот пејач и актер Озџан  Дениз (45), страствениот Фарук од хит серијата „Истанбулска невеста“. Имено, […]