Марина го оставила сопругот и се венчала со неговиот син: Тоа ме прави уште помлада

admin22

„Знам дека многумина ќе нè осудуваат, некои ќе нè поддржат, но ние сме среќни и вам истото ви го посакуваме“ – изјавила Марина. Инфлуенсерката Марина Балмашева (35) од Русија, која што се прославила во документирањето на својот процес на слабеење на Инстаграм, сега ја шокирала јавноста со признавањето дека се […]

Почина гевгеличанката Маја: Не го дочека својот 37 роденден

admin22

Почина Маја Рековиќ од Гевгелија, споделија нејзини пријатели на социјалните мрежи. Маја боледуваше од леукемија веќе подолг период. Болеста ѝ беше откриена во декември 2018 година, а подоцна имаше операција за пресадување на коскена срж од нејзината мајка. Лани додека се наоѓаше во карантин во Државната болница, најблиските ја изненадија […]

ОТКРИ КОЈА ДИЕТА ЈА КОРИСТИ: Лепа Брена ослабе дури 17 килограми со оваа диета

admin22

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата линија до совршенство. Брена за шест месеци ослабела дури 17 килограми, а потоа стана постана по своите витки и долги […]

(ФОТО) Човекот кој ја бранеше принцезата Дајана откри опасна тајна за Меган

admin22

Врховниот суд на Англија продолжува да го сослушува случајот на 38-годишнАТА Меган Маркл против британските таблоиди. Судската постапка е поднесена од војвотката од Сасекс во октомври минатата година. Меган тогаш ги обвини сопствениците на британскиот таблоид „Мејл“ за злоупотреба на личните информации и повреда на авторските права – ова се […]

ОВАА ЦВЕЌЕ МОРА ДА ГО ИМАТЕ ДОМА: Штити од зло и носи пари

admin22

Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е цвет кој има опоен мирис и одамна ги краси дворовите и домовите, а крие многу благодети. Името Божур потекнува од кинескиот збор „sho yu” што значи најубав. Во Кина е симбол […]

Еве што треба да направите на овој голем ден: Се слави Свети Василиј Острошки:

admin22

Православната црква и верниците денеска го прославуваат Свети Василиј Острошки, големиот чудотворец, чиишто чудотворни дела се познати насекаде. Уште поголемо чудо и доказ за светоста на Василиј е чудотворната моќ на неговото тело. Тој, кој во својот земен живот личел повеќе на ангел отколку на човек, го воздигнал својот дух […]

Животот ми се промени откако преспав во манастирот: Чудата на манастирот Василиј Острошки

admin22

Издлабен во карпа, чиниш лебди, издигнат над рајска шума, на надморска височина од 900 метри е домот на големиот чудотворец, Василиј Острошки, манастир кој секојдневно е прибежиште на илјадници верници кои тргаат по мир, здравје и чуда. Верници од сите краишта, од сите вери, од деца до старци, сретнав додека […]

Денес се слави Свети Василиј Острошки: Чудотворец и исцелител на луѓе од сите вери

admin22

Православната црква и верниците денес го прославуваат Свети Василиј Острошки, големиот чудотворец чии чудотворни дела се познати насекаде. Уште поголемо чудо и доказ за светоста на Василиј е чудотворната моќ на неговото тело. Тој, кој во својот земен живот личел повеќе на ангел отколку на човек, го воздигнал својот дух […]

ДАНИЛОВСКИ: Ни се струполи карпата назад кон почеток, сами сме си виновни

admin22

Пишува Проф. д-р Драган Даниловски, за „Доктори.мк“ Знам дека сите, наоѓајќи се на крајот на силите, псиxички, физички, финансиски, со нетрпение очекувавме почеток на разлабавување на рестриктивните мерки. Јас дури и јавно изразив надеж, пред ден-два, дека кон средината на мај можеби и полицискиот час ќе се укине… А истовремено, […]

Брз и едноставен трик од кој орхидеите ќе ви цветаат како „луди“

admin22

Орхидејата е една од најубавите собни билки. Главно ја купуваме кога е во цвет. Со текот на времето, цветовите отпаѓаат и после долг изминат период – орхидеата не процветува. Просечната должина на цветање на орхидејата Falenopsis е три месеци. Обично цвета два или три пати годишно. Паузата помеѓу цветањето може […]