Свекрва ми истура сол во тоалетот и мијалникот кога дознав зошто веднаш започнав и јас (ВИДЕО)

admin22

Сакаме да споделиме со вас писмо од нашиот драг читател, кое таа ни го испрати на нашата страница на Фејсбук, каде ќе најдете многу повеќе корисни и интересни работи за сите вас. „Пред некое време забележав дека свекрвата ми истура лажица сол во чинијата за тоалети, а понекогаш и во […]

(ВИДЕО) Олгица Христовска: Твојата музика никогаш нема да зајде „Свирете ја зајди, зајди“ во чест на Драган Вучиќ

admin22

Олгица Христовска, со група музичари предводени од диригентот Љупчо Мирковски, во чест на Драган Вучиќ, ја испеа „Свирете ја зајди, зајди“, и се збогува од својот колега. „Твојата музика никогаш нема да зајде“ Олгица и пријателите на Вучиќ. „Свирете ја зајди, зајди“ победи на „Макфест“ во 1992 година.

Д-р Јанкуловски со порака до сограѓаните од сите вери и нации: Ги преминавте сите граници!

admin22

Сограѓани, сожители, соселани од сите вери и нации и како и да се чувствувате. Не знам кога конечно ќе разберете и прифатите дека: – короната е вистинска – короната е присутна, овде е – короната не е заебанција, нека е и вештачки создадена – никој ама баш никој не е […]

Дознајте што ќе се случи доколку не се пронајде вакцина против Ковид-19

admin22

И додека земјите лежат замрзнати во карантин и милијарди луѓе ги губат своите средства за живот, јавните личности нагласуваат за пробив што ќе го означи крајот на пандемијата со новиот коронавирус: вакцина. Но, постои и друга, најлоша можност: да не се пронајде вакцина. „Не можеме да направиме апсолутна претпоставка дека […]

Мајката на Новак: „Албанците планираа киднапирање на Ѓоковиќ, беше присилен да го загуби натпреварот и да си оди од Лондон“

admin22

Најдобриот тенисер на светот не сакал да ја премолчи вистината за Косово и Метохија. Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана, ја кренала јавноста на нозе кога потсетила дека Албанците своевремено му се заканувале на нејзиниот син. „Имаше многу закани од Албанците затоа што изјави дека Косово е Србија. Тогаш, во 2009-та […]

Среќен именден Марко: Денеска се слави овој Свeти апостол и евангелист

admin22

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 25 април. Денеска е Св. апостол и евангелист Марко. Марко е еден од 70-те Христови апостоли. Евреин по потекло, а припа|ал на левитскиот (свештенички) сталеж. Тој е писател на едно од четирите евангелија. Лично не бил присутен на настаните што ги опишува, […]

(ВИДЕО) Направете ја за помалку од 1 минута: Маска од чорап

admin22

Задолжителното носење маска како заштита од болеста, ја разбуди бујната фантазија на многу луѓе. Додека едни се жалат дека не можат да купат маска за заштита на лицето, други изнајдоа начин како истите да ги направат во домашни услови. Досега видовме најразлични начини на правење маски, но од овој сме […]

(ВИДЕО) ЗА ОВА СЕ ЛЕАТ СОЛЗИ: Ќерка им направи несекојдневна златна свадба на родителите

admin22

ТЕ, ЗА ВАКВО НЕШТО СЕ ЖИВЕЕ… Гест за почит, за кој 100 % сум убеден дека ќе гледате и плакате од ќеф. Сите ќе си речете у себе, кам и ние да доживееме златна свадба. Нашио херој Анита Даева, на несекојдневен начин, ја организира златната свадба на родителите Мира и […]

(ВИДЕО) Венчаа ќерка од 11 години за двојно постар: Нејзиниот потег ќе ви го скрши срцето!

admin22

Судот го раскина бракот кој беше склучен меѓу 11-годишно девојче и 22-годишен маж и нареди на родителите да почекаат две години. Иако лицето на снимката на девојчето е замаглено, сепак убаво се гледа како ги држи рацете на очи и ги брише солзите. За спасувањето на ова девојче најмногу придонесе […]

Запознајте ја убавата сопруга на рокерот Ѓорѓе Давид: Му роди ќерка, но не живеат заедно

admin22

Иако како и повеќето рокери, Ѓорѓе Давид е миленик на жените, тој никогаш не се фалел за неговите освојувачки вештини, ниту зборувал грдо за припадничките на понежниот пол. Покрај тоа, рокерот гордо ја носи титулата еден од најголемите џенталмени на сцената, но тој не го негира ласкавото внимание што го […]