МОЛИТВА – против магии, зли јазици и болести

admin22

Владико Господи Исусе Христе, Боже наш, Седржителу и Управителу на се! Свети и Свети Сеправолсвни, Царе над Царевите и Господар на господарите! Слава Тебе Кој живееш во безгранична светлина пред илјади и милиони свети Ангели и Архангели! +++ Прими ја мојата смирена молитва и направи секој што страда од лош […]

Еве што се случило со вистинскиот Тито: Југославија ја водеше некој друг

admin22

Јосип Броз Тито никогаш не постоел. Тоа наводно го пишува во документи објавени на сајтот на американската Централна известувачка служба (ЦИА). Еден од авторите на документот е Џорџ Питерсон, кој тврди дека „граѓаните“ на поранешната СФРЈ живееле во лага и сон дека ги предводи човек, кој разликите ги претворил во […]

Ценете ги своите баба и дедо. Тие нема да бидат со вас вечно!

admin22

Колку луѓето повеќе стареат и созреваат, толку се поегоцентрични, посериозни и толку повеќе се грижат за сопствениот живот, кариерите, финансиите, односите… Некако, семејството полека, но сигурно станува помалку важно. Има неколку души кои чувствуваат голема болка од овој факт, а тоа се нашите баби и дедовци. Со текот на времето, […]

ДАЛИ ИМАТЕ ХРАБРОСТ ДА ПРОВЕРИТЕ!?: Овој тест пресметува кога ќе умрете!

admin22

Постои тест кој може да пресмета кога секој од вас ќе умре, тврди тим на експерти од САД. Тимот на експерти создадае тест, на кој секој ќе добие одговор на познатото прашање: “Кога ќе умрам?”. На тестот, кој е на англиски јазик и се состои од 14 прашања, морате да […]

БОЛНА СУДБИНА – Ја прочитала последната порака од сопругот кој починал од коронавирус:„Ако најдеш некого…“

admin22

Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него… Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него. Последните месеци од својот живот ги […]

Зошто се повеќе луѓе имаат чудни соништа за време на пандемијата?

admin22

Луѓето низ светот без разлика каде живеат, соочени со проблемот од епидемијата на коронавирусот, можат да имаат барем една заедничка точка, а тоа се живи, впечатливи и бизарни соништа кои најчесто се застапени кај здравствените работници. Ноќните визии за вирусот, природни катастрофи, кожа која се лупи, неможност за дишење, губење […]

Ѓорѓе Давид до детали зборуваше како го преживеа коронавирусот: „Посакуваа да цркнам…

admin22

Ѓорѓе Давид проговори за својата здравствнеа состојба откако прележа коронавирус. Музичарот детално објасни што му се случувало додека бил болен. „Само ќе кажам дека на 20 март сфатив дека немам чуство ни за мирис ни за вкус. Се појави зуење на ушите.Ми солзеа очите и ми течеше носот, имав температура […]

Денеска е Св. маченички Агапија, Ирина и Хиона

admin22

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 16 април. Денеска е Св. маченички Агапија, Ирина и Хиона. Тие биле три сестри кои живееле во околината на Аквилеја, а пострадаа во 304 година. Во тоа време, императорот Диоклецијан наредил духовниот старец Хрисогон да биде погубен. Откако го погубија овој, некој […]

Најголемиот извор на бактерии: Веднаш отидете во кујната и фрлете го во канта

admin22

Кујната е место каде што се складира храната, но тоа често може да биде едно од највалканите места во куќата. Постои фрижидер, мијалник, шпорет, но исто така и ѓубре. Кујната е често влажна и затоа е најподожна за развој на бактерии, но ретко кој знае дека најопасната работа е сунѓерот. […]

Какво значење има ако видите кесичка полна со вода пред нечија влезна врата!?

admin22

Дали некогаш сте слушнале за трик против досадните муви, кој нема да ја уништи вашата скара во дворот? Овој трик успева секој пат и е изненадувачки евтин и неверојатно лесно да се направи. Запознајте го овој “направете сами” трик: кесичка со вода за одбивање на муви. Во кесичките ќе наполните […]