(ВИДЕО) „НЕ МОЖАМ ДА СЕ ТЕСТИРАМ НА КОРОНАВИРУС“ Позната манекенка болна, а нејзиното обраќање во јавноста ги растажи сите!

admin3

Познатата манеќенка Хајди Клум објави видео на инстаграм во кое ги советува луѓето да останат по дома ако не се чуствуваат добро, а се сомнева дека можеби и она е заразена од коронавирусот. Клум се разболела на сниманњето на емисијата „Јас имам талент“, во која е подолго време како член […]

Доц.Д-р Андреј Чорбанов: Тешко е да се направи лек против вируси, вистинската превенција е во вакцината

admin22

Сигналите за вакцинирање за КОВИД-19 се прилично оптимистички. Ова го изјави во бугарската радио програма „Од денот“ Доц.Д-р Андреј Чорбанов, раководител на лабораторијата за експериментална имунологија на Бугарската академија на науките. Според доц.д-р Чорбанов, вистинското решение за проблемот со коронавирусот лежи повеќе во создавање на вакцината отколку во изнаоѓање лек. […]

(ФОТО) ПРАВИТЕ ОГРОМНА ГРЕШКА: Кои производи не смеете да ги загревате во микробранова печка!

admin22

Микробранова печка е исклучително популарна и корисна домашна машина. Таа ја прави домашната задача многу полесна. Но, се покажа дека има производи што, за ништо на светот, не треба да се затоплат во неа. Еве некои од производите што микробрановите бранови можат да ги уништат: Мајчино млеко Кога жената го […]

Д-р Стефанова: Направете ги овие 5 работи за да откриете дали Коронавирусот е близу до вас

admin22

Еден од официјалните совети за самоизолација од присуство на новиот коронавирус е да се изолираме. Д-р Милена Стефанова ги претставува 5-те најкорисни чекори што треба да ги следиме ако решиме да се изолираме од останатите поради СОВИД-19. Еве кои се тие: Останете дома Останете дома ако сакате да се аутоизолирате […]

Психологот Моника: Раскажува за коронавирусот, манипулацијата и стадото на овците…

admin22

Психологот Моника Балајан: Ситуацијата е класична – личноста е доведена во стадото за да се манипулира – Како психолог, што мислите за хистеријата со коронавирусот? „Да бидам искрена, јас постојано се прашувам дали повторно го прикажуваат филмот за паничен грип. Ако се сеќавате, тогаш Советот на Европа спроведе специјална истрага […]

Дома постојано ѝ доаѓале непознати мажи што ѝ ги праќал сопругот-шок исповед

admin3

Во еден ден се случувало и по 12 непознати луѓе да ѝ тропнат на врата, а кога ќе ја погледнеле, веднаш без никакво објаснување, си заминувале. Шерон Томпсон својот партнер Дарен Рова го запознала со посредство на нејзиниот брат. Нивната средба се случила во август минатата година и иако таа […]

Не знам денот што ми носи, но знам дека Бог е со мене!

admin3

Не знаеме овој ден што ни носи, што ќе дојде на нашиот пат, но на Бог секогаш треба да се потпреме, бидејќи Тој е со нас! Драг Господе, денес е нов ден, можност за нов почеток, вчера помина, а со тоа и сите мои грешки и неуспеси за кои барав […]

Путин си ја отвори душата: Моето семејство позајмуваше пари од соседите

admin22

Путин тоа го изјавил гостувајќи во јубилејното издание на ТВ дневникот на „Времја“. Рускиот претседател Владимир Путин, вчера изјавил дека неговите родители пред 50 години морале понекогаш да позајмуваат пари од други луѓе, но дека сепак можеле да си дозволат телевизор, на кој гледале хокеј натпревари на Советскиот тим. Путин […]

(ФОТО) Линиите од вашата рака откриваат што ќе донесе иднината за вас

admin22

Источните народи имаат вистински култ на палми, или поточно, читајќи судбина по линиите на раката. Зад секој лежи нешто за иднината на човекот. На дланката, малиот прст е особено важен. Должината на секој сегмент открива несомнени работи за секого. Овој прст открива генетски врски, природни таленти, способности, среќа во љубовта […]

Жална исповед на Македонка: „Зошто купив билет во еден правец до Германија?“

admin22

Навистина дадов сè од себе да се снајдам во Македонија… Но, работа нема, народот е ужас, па одлучив да се вратам во Германија, овојпат засекогаш. И по којзнае кој пат вклучувам Скајп, но што ако… Па, поубаво ми е да го поминам слободното време во разговор со него, отколку да […]