Се грижите ли за тоа што другите луѓе мислат за вас?: Приказна која ќе ви го смени мислењето

admin22

Откако ќе го прочитате ова, повеќе нема да имате ист став. Еднаш еден учител бил сосема незаинтересиран за она што другите мислат за него. Љубопитните ученици го прашале како го достигнал тој степен на внатрешна слобода. Учителот се насмевнал и рекол: “До своите дваесет години, не ме интересираше што другите […]

Што можевме да научивме од неделите поминати во изолација

admin22

Неколку кратки наравоученија од неделите поминати во изолација. Кина победи во Третата Светска Војна без да испука ни еден проектил. Европјаните не се толку образовани како што се чинеа. Богатите знаат да бидат помалку имуни од сиромашните. Нема поп, свештеник или оџа, кој ќе ја спаси планетава. Здрвствените професионалци се […]

Проститутката Маја: Кога ќе се соблечам, забораваат на короната

admin22

Работиме до 16 часот, за да ни ние ни клиентите не го прекршиме полицискиот час. Нема бакнување, а муштериите не се бунат зашто мораат да носат маски, дури на некои тоа им стана фетиш – велат проститутките, пренесува српски Информер. Работа има преку глава, но нема бакнување и задолжително е […]

Баба Ванѓа предупредува – по заразата од жолта раса доаѓа огромен метеорит

admin22

Познатата гледачка баба Ванѓа, предскажува дека на Америка ќе и се случи нешто во крајот на 2020 година. Во 1995 години гледачката кажала во интервју за руски новинар, болест која ќе го покори целиот свет, кога настанат петте двојки, во 2020 година. “Тетка Ванѓа ми кажа, кога ќе дојдат петте […]

ЕМОТИВНА ПРВА СРЕДБА СО ЌЕРЌИЧКАТА: Ѓорѓе Давид го победи Коронавирусот

admin22

Пред речиси две недели познатиот српскиот пејач и дел од жирито на Ѕвездите на Гранд, Ѓорѓе Давид успеа да го победи коронавирусот, а сега за прв пат се виде со својата ќеркичката. Тој по своето излегување од болница и дојде во својот дом сподели емотивна фотографија која не ги остави […]

Го тужела сопствениот син и земала оштета од 1 милион долари

admin22

Судот во Тајван му наредил на Чу Луо на својата мајка да и исплати милион долари поради тоа што таа се грижела за него и му го платила школувањето. Мајката која што е во јавноста сеуште непозната, го тужела својот втор син, бидејќи го прекршил договорот кој што тие двајца […]

4 предупредувачки знаци дека вашиот партнер сака да ве контролира

admin22

Љубовта е убава, но љубовта знае да биде и ‘слепа’. Идеализирањето на партнерот знае да даде сосема погрешна слика за неговото вистинско лице. Во прилог прочитајте кои знаци предупредуваат да реагирате доколку во истите го пронајдете однесувањето на вашиот партнер. 1. Очекува секогаш да му се јавите Ако случајно го […]

Ова е приказната на Ирена: „Јас сум мајка, сопруга и љубовница на многу други“

admin22

„Мојот двоен живот започна пред неколку години. Ниту самата не знам што ме доведе до тоа. Најверојатно стравот од помислата дека сум оставена во мало гратче без перспектива и развој.“ Прочитајте ја во продолжение исповедта на Ирена, која раскажува за нејзиниот необичаен живот. „Во брак влегов по само 1 година […]

Планетата се рестартира: По 20 години морски желки положуваат јајца на плажите

admin22

На Тајланд регистрирани се 2.765 заразени и 47 починати лица од коронавирус. Забранети се меѓународните летови и на сила е препораката граѓаните да останат во своите домови. Токму, овие одлуки ги ослободија плажите за животните. -Од ноември минатата година пронајдени се 11 гнезда на џиновски морски желки, а тоа е […]

Во Грција летово на одмор ќе одиме со „здравствен пасош“: Кој не е тестиран нема да влезе

admin22

„Здравствен пасош“ е една од методологиите за безбеден влез во земјата, што би можела да се воведе за време на туристичката сезона за патување во Грција, односно туристите да се тестираат на болеста пред да влезат во авион, во нивните матични земји, според Министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис, […]