Босанац ги изненади сите во студиото: Со овие зборови ја навреди Цеца, но и таа не му остана должна!

admin22

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ со новиот член на жирито Цеца Ражњатовиќ, почнува да биде се интересно од недела во недела. Речиси сите чекаат да видат како новата членка на жирито, Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе се справи со веќе добро координираната екипа, додека други со нетрпение чекаат да ја дознаат […]

КОЈ НЕМА ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПОСЛЕ ОВОЈ ТЕКСТ, ТОЈ ИМА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ! Oвој млад доктор ќе ви ги ОТВОРИ ОЧИТЕ!

admin22

Алмир е роден 1993 година во Пријепоjeе, а гимназијата и постдипломските студии ги заврши во Сараево. Честопати имаме можност да слушнеме различни мислења за вакцинацијата, и меѓу пријателите и семејството и во различни медиуми. Меѓутоа, темата дали и зошто се врши притисок врз луѓето да се вакцинираат против короната е […]

Не ни бил на свадба, но мора да плати! Луѓето се ЗГРОЗЕНИ од потегот на оваа невеста – еве што испрати таа кај гостинот

admin3

Основните трошоци за една свадба се горе-долу истите: венчаница, костум, покани, прием и храна, фотограф и музика. Но, тоа не се единствените. Многу парови забораваат дека има и поситни трошоци, кои кога ќе се стават на едно место и не се толку мали колку што се чини. Еве за што […]

Марина Туцаковиќ ја напиша својата ПОСЛЕДНА песна за НЕА: И требаа само 20 минути!

admin3

Пејачката откри дека песната е создадена за 20 минути Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст, а нејзината см рт погоди многумина. Таа пред неколку дена беше примена во приватна болница во Белград, а откако лекарите утврдија дека е позитивна на Ковид-19, беше префрлена во ковид-болницата „Драгиша Мишовиќ“. Таму […]

Испила ТРИ ПИВА, па отишла на работа: Газдата веднаш ја избркал, но и тој не очекувал ваков крај на приказната

admin22

Мислеше дека нема да ја види повторно Работничка од фабриката за преработка на морска храна Јангс од Шкотска доби отказ бидејќи шефот на смената, кој ја осетил дека мирисала на пиво. Малгорзата Кролик добила отказ кога дошла на смена, бидејќи шефот проценил дека не е во состојба да работи. Кога […]

ДАЛИ ВАКЦИНИРАНИТЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ ВИРУСОТ? Др. Ана Банко ја режи оваа дилема и предвиде кога конечно ќе се врати нормалниот живот

admin22

Епидемијата на инфекција „Ковид-19“ сеуште не е завршена и борбата против вирусот е во полн ек. Она што сите нe интересира е кога вирусот ќе исчезне и кога ќе се вратиме во нормален живот? Вакцините се тука, решението е таму, но нешто помалку од половина од населението сеуште нема пристап […]

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ГО НАПИША НАЈГОЛЕМИОТ ХИТ НА ЦЕЦА! Сите ја знаете песната КУКАВИЦА, а зад неа се крие ГОЛЕМА ТАЈНА!

admin3

Марина Туцаковиќ, најпознатата српска текстописец, почина денеска на 68 -годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Цеца Ражнатовиќ еднаш се присети кога направи пауза во 1991 година и одлучи да ги промени соработниците со кои дотогаш соработуваше, и во чиј период беа создадени хитовите „Цветак зановетак“ и многу […]

ЗА ОВОЈ НЕЈЗИН ТЕКСТ, ТАА ТВРДЕШЕ ДЕКА Е НАЈДОБРИОТ: Марина ја трогна ОВАА песна, а ТОЈ сега и се заблагодари за тоа

admin3

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина по тешко и долго боледување на 67 -годишна возраст во болницата на КБЦ Драгиша Мишовиќ. Родена е на 4 ноември 1953 година во Белград. Студирала на Економскиот факултет, а со пишување песни се занимавала уште од 19 години. Кариерата ја започнува со соработката со групата „Зана“. […]

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ КАРИЕРАТА ЈА ЗАПОЧНАЛА СО ОВОЈ ХИТ! Еве за кој ја има напишано својата ПРВА ПЕСНА!

admin22

Марина Туцаковиќ, најпознатиот српски текстописец, почина вчера на 68 -годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Најпознатиот српски текстописец, во последните неколку дена, лавовски се бореше за да ја добие најтешката битка, но за жал, болеста беше посилна. Веста за смр тта на Марина Туцаковиќ го потресе целиот […]

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПО ОВА ЗНАЕЛА ДЕКА ИМА PAK! Ако ОВА го приметите веднаш обратете се на ЛЕКАР!

admin22

На 67 -годишна возраст, почина Марина Туцаковиќ, по долго и тешко боледување. Најголемиот и најважниот текстописец од нашиот регион. Нејзините стихови засекогаш ќе бидат нејзиното најголемо наследство … Марина Туцаковиќ е една од најплодните музички текстописци во регионот. Таа напиша бројни хитови со најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна […]