Не можете да ги менувате другите – можете само да ги сакате или да ги пуштите да си одат

admin3

Животот ни покажува дека колку и да се трудиме, никогаш не можеме да ги смениме другите луѓе. Не можеме да ги спасиме, поправиме, да измениме дел од нивната личност. Можеме само да ги сакаме. Или, да ги пуштиме да си одат. Сакајте ги кога се смеат, кога ви покажуваат дека […]

Моќна молитва која ќе ве заштити од магии, злобни луѓе и проклетства

admin22

Секогаш кога чувствувате немир, кога имате силни главоболки, не спиете добро, имате кошмари, ја губите силата и се чувствувате немоќно: Прочитајте ја оваа молитва против магии, зли јазици и болести. Господи Исусе Христе, Сине Божји, со крстот поразувајќи ја древната змија и со врските на мракот во тартарот врзувајќи ја, […]

Е мачна Атиџе сега Холивуд и светот ти ја виде и куќата и љубовта и душата и маката

admin3

„Е мачна Атиџе, не дочека мајка ти да види дека ти и’ се ,,омажи”. Не за некого од Бекирлија, оти таму таков за тебе немаше, туку од Бекирлија директно за светот! И ете, наместо некој си од Овче Поле, сега Холивуд и светот ти ја виде и куќата и љубовта […]

АЛЕКСАНДАР НАХРАНИЛ СИРАЧИЊА ВО РЕСТОРАН: Кога ја добил сметката се зачудил

admin22

Трогателна приказна за едно изгладнето момче која еден човек ја подели на Фејсбук, многумина остави во солзи. Имено Александар Кумар, седел во ресторан и ручал. Додека го јадел своето скапо јадење погледнал едно слабо и изгладнето момче како стои на улица. Александар го поканил момчето да дојде во ресторанот. По […]

Публиката плачеше со него на Ѕвезде гранда: толку е сиромашен а душа од момче

admin3

Пред две години, еден дечко од Тузла, Алмир Зукиќ, се натпреваруваше во шоуто „arsвездите на Гранд“, кога ја доби поддршката на жирито за неговата скромност. Јавноста тогаш се расплака со него кога ја раскажа својата тажна приказна. Живеел во куќа без електрична енергија, а училишната работа ја пишувал на свеќа. […]

СТРАШНО ПРОРОШТВО НА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ: Се ближи крајот на светот

admin22

Патријархот на Руската православна црква, Кирил, изјавил денеска дека на човештвото, „кое е длабоко во гревови“, му се ближи крајот на светот. „Треба да се биде слеп и да не се види дека се приближуваат страшни историски моменти, за кои говорел Јован Богослов“, рекол патријархот после служењето на литургијата во […]

ПРЕД ВОДИЦИ СЕ ПРАЗНУВА ВОДОКРСТ: Тогаш е строг пост

admin22

Денот на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан е денот кога Божјиот Син навршил триесет години од телесното раѓање и тргнал да го извршува Својот учителски и спасителен подвиг. Ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици, на празникот наречен Водокрст секоја година се извршува голем Богојавленски водосвет. Празникот […]

Исус Христос ќе дојде наскоро и ќе стави крај на сите неправди, неволји, болести и маки!

admin22

Во ова последно време сите све сведоци на многу неправди, неволји, болести и маки. Кога Бог го создаде светот го создаде совршен. Но поради гревот сега владее злото во природата и во луѓето и поради тоа многу невини страдаат и се прашуваат каде е Бог? Бог ни дал ветување дека […]

ИСКРЕНА МОЛИТВА НА СИРАЧЕ: Боже знам дека ти сигурно ме сакаш

admin22

Ти благодарам што денес имав покрив над главата, многумина немаат, па затоа Ти благодарам! Ти благодарам што денес тетката се грижеше за мене, што ме гушка кога плачам. Убаво е да имаш рамо да се потпреш кога си тажен и знам дека многу немаат и затоа Ти благодарам. Драг Господе, […]

(ПОУЧНА ПРИКАЗНА) Брат брата НЕ РАНИ; но тешко му на оној КОЈ ГО НЕМА!

admin22

“Брат брата не храни, но тешко на оној кој го нема.” Секој кој има брат или сестра, и знае колку вистина и мудрост има во овие зборови. Еве една убава приказна за моќта на братската љубов и сететe се дека ако имате брат или сестра, вие сте неверојатни среќници. Чувајте […]