СВЕКРВАТА ПОЧНА ДА МИ БАРА ЗАМЕНА: Очајна сум не знам што да правам – чувствувам дека и ТОЈ се промени

admin3

Свекрвата сака да ја замени снаата и бара ДЕВОЈКА која може да го роди нејзиниот внук? Да, се случи. Александра ги опиша тешкотиите низ кои минуваше … Кога двојката сака деца, а поради некоја причина не може да ги има, тоа не само што е длабоко болно за нив, туку […]

Последниот разговор на Марина Туцаковиќ ќе ве расплаче – Пејачката откри дека се виделе пред да замине во болница!

admin22

Текстописецот Марина Туцаковиќ за жал вчера го загуби животот по тешката бол ест на 68 годишна возраст. Од рок до турбо-фолк… Марина Туцаковиќ во својата кариера како текстописец соработуваше со голем број српски и балкански ѕвезди. Напиша голем број хитови што ќе останат засекогаш запаметени кај балканската публика. За неа […]

Марина Туцаковиќ патеше по овој пејач, му ги напиша најубавите стихови: Еве како таа зборуваше за нивната тајна врска

admin22

Најпознатата музичка aвторка во регионот, Марина Туцаковиќ, поч ина по сериозна бол ест на 67 -годишна возраст. Марина ги напиша најубавите песни за многу познати пејачи, а малкумина знаат дека таа беше во врска со една од нив 4 години. Во седумдесеттите години на минатиот век, Марина беше во љубовна […]

Ова е последната желба на Марина Туцаковиќ!

admin22

Марина Туцаковиќ ја загуби битката по долга и тешка болест на 68 -годишна возраст. Најпознатата српска текстописец ги помина последните денови во КБЦ Драгиша Мишовиќ, каде што беше префрлена затоа што се разболе во вторникот, 14 септември, кога и ставија апарат за дишење, и беше позитивна на корона вирусот. Пријателите […]

Марина Туцаковиќ јавно му кажа дека нема никогаш да стане ѕвезда и не погреши: Тој ги спакува куферите и еве што работи денес (ФОТО)

admin22

Текстописецот Марина Туцаковиќ ја загуби борбата по тешко и долго боледување. Таа со години имаше здравствени проблеми, кои успеваше да ги реши, до сега. Пред неколку дена, Марина беше сместена во болница и ставена на респиратори откако дозна дека е заразена со коронавирус, а нејзиниот син Лача ги молеше луѓето […]

Ова е НАЈТАЖНАТА песна на Марина: Личната трагедија ја преточи во мелодија која едноставно ја КИНЕ душата

admin22

Популарна песна е напишана само за него Марина Туцаковиќ, најпознатиот српски текстописец, по чина денеска на 67 -годишна возраст. Туцаковиќ напишала бројни хитови на најголемите звезди од музичката сцена во бивша Југославија. Беше членка на жирито на емисиите „Операција триумф“ и „Пинкови звезди“. Пред три години на Марина и беше […]

За пет зборови од овој хит, Марина Туцаковиќ доби 100.000 ЕВРА: И донесе БОГАТСТВО, а еве за која песна се работи

admin3

Марина Туцаковиќ ги напиша некои од најголемите хитови Марина Туцаковиќ ја загуби битката по сериозна болест на 67 -годишна возраст. На почетокот на 2018 година, на Туцаковиќ и беше дијагностициран малиген тумор на дојката, по што наскоро била оперирана, но не успеа да ја победи болеста. Нејзината состојба дополнително се […]

Последната порака на Марина Туцаковиќ – Овие нејзини зборови сега допираат ПРАВО во душата

admin22

Последната порака што таа ја напиша на социјалната мрежа Твитер, која ја користеше за да сподели мудри цитати со своите следбеници, беше искрена и без извртување Марина е родена на 4 ноември 1953 година. години во Белград. Нејзиниот живот го одбележаа бројни среќни, но и болни моменти, а сите тие […]

ОВА СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ! За некои, ќе се изненадите дека таа ги има напишано!!

admin22

Музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ по чина по сериозна боле ст на 67 -годишна возраст. Таа напиша бројни хитови со најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија. Таа беше член на жирито во музичките шоуа „Операција триумф“ и „Пинкови Ѕвездички“. Марина е родена на 4 ноември 1953 година. години во […]

ПOЧИНА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ – Жената која ги напиша најголемите хитови замина по тешко боледување

admin22

На 67 години по долго и тешко боледување почи на Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута. – Вистина е, не ме прашувајте. Ви благодарам на разбирањето – рекол кусо за Телеграф. Туцаковиќ од вторникот беше хоспитализирана. Покрај тешката малигна боле ст со која Туцаковиќ се бори […]