Душко славеше роденден со нив до зори, ОВОЈ ПОТЕГ НА ТОШИЌ шокираше многумина!

admin22

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша вчера замина за Дубаи, каде во петок ќе има концерт. Иако се повлече од медиумите и не се огласуваше по семејната драма на Божиќ кога го пријави во полиција својот сопруг Душко Тошиќ за семејно насилство, Карлеуша сепак реши да ги исполни обврските кои и беа закажани […]

АЦА ЛУКАС СЕ ЈАВИ ОД БОЛНИЦА: Откри како се чувствува и зошто е итно хоспитализиран

admin22

Српскиот пејач Аца Лукас попладнево итно е примен во болница, јавуваат српските медиуми. Според информациите кои добиле официјална потврда и од неговиот менаџер, пејачот останал да лежи во болница за понатамошни испитувања. Неговиот менаџер вели дека тој утринава почувствувал слабост поради што побарал лекарска помош. Според него, не станува збор […]

Оваа грешка во филмот „Тома“ никој од гледачите не ја забележа: „Бјелогрлиќ така одлучи, за своја душа…“

admin22

Главните актери на филмот „Томa“, кој е снимен за српскиот боем Тома Здравковиќ, велат дека им е драго што повеќе од милион луѓе го погледнале филмот, но дека додека го создавале чекореле на „работ од жилетот“ кога се во прашање емоциите. Главниот лик Милан Мариќ истакна дека не планирале филмот […]

МОЖЕБИ СТЕ ГО ПРЕЖАЛЕЛЕ ОМИКРОН НО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ? Еден симптом се јавува ПОСЛЕ инфекцијата!

admin22

СЗО препорачува укинување или ублажување на меѓународната забрана за сообраќај, наведувајќи ја како причина неефикасноста од тие мерки за сузбивање на ширењето на омикрон сојот на коронавирусот. Здравствена агенција на ОН неодамна ги ажурирала своите препораки за меѓународните здравствени прописи во текот на состанокот на комитетот за итни случаи во […]

ПОСЛЕ ДВЕ КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ДОБИВ КОРОНА, А ПОТОА ГИ ИЗМЕРИВ АНТИТЕЛАТА: Еве што ми кажа докторката за ризикот од ОМИКРОН

admin22

Исповед на жена која примила кинеска вакцина и се заразила со корона но кога ги измерила антителата останала шокирана! Новиот сој на корона – омикрон, вистински хаос во светот, бројот на заразени на дневна основа ги урна сите рекорди. Она што е донекаде утешно во оваа ситуација се зборовите на […]

Маја конечно проговори за Матеј, еве што вели за кобната ноќ!

admin22

Потрагата по Матеј Периш (27), кој исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември, влезе во 19-ти ден, а никој со сигурност не може да потврди дали младиот сплиќанец влегол во Сава. Инспекторите на белградската полиција, врз основа на последното видео снимено од камерата на ресторанот Саванова, се обидуваат да утврдат […]

ШОК ИСПОВЕД НА ЌЕРКАТА НА АРКАН! Софија: Со Цеца не може да се зборува за НАСЛЕДСТВО, Жељко не ѝ беше само сопруг туку и татко!

admin22

Во саботата се навршија 22 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Неговото семејство како и секогаш отиде на гробиштата и одржа панихида. Таму беа неговите деца од бракот со Светлана Цеца Ражнатовиќ Вељко и Анастасија, додека другите во тоа време не дојдоа. Не присуствуваше ниту Софија Ражнатовиќ која живее […]

НЕ ДОЗВОЛУВАЈ МАЌЕАТА ДА ТЕ ИСКОРИСТУВА! Војин Ражнатовиќ реагираше на признанието на ќерката на Аркан – „Конечно, некој нека ПРОЗБОРИ!“

admin22

Војин Ражнатовиќ проговори по признанието на неговата сестра. Ќерката на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Софија Ражнатовиќ за прв пат во својата голема исповед отворено проговори за нејзиниот татко, но и за наследството, како и за врската со Светлана Цеца Ражнатовиќ. Ќерката на Аркан, која ја доби со социјален работник кој се […]

ЌЕ ПЛАЧЕТЕ ОД НАЈНОВАТА ОБЈАВА НА КАРЛЕУША! Солзите сами НАВИРААТ

admin22

Сите знаеме дека пејачката се залага за веганство, и дека ги осудува сите што јадат месо. Поп дивата Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави многу емотивна приказна. Сите знаеме дека пејачката се залага за веганство, и дека ги осудува сите што јадат месо. Многу често Карлеуша објавува страшни и […]

На последното видео од Матеј се слуша извик, беа кажани два многу важни збора ВИДЕО

admin22

Маршрутата што ја поминал младиот сплиќанец Матеј Периш ноќта на неговото исчезнување, неколку пати е обележана и реконструирана и веќе е целосно позната, но описот на движењето не дава одговор на прашањето зошто младиот човек се движел токму по таа рута. Во досегашната истрага, некои експерти забележуваат дека Матеј без […]