Ана Бекута ја откри причината зошто и била лута на Цеца долги години…

admin22

Синоќа се емитуваше првата епизода од најпопуларниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, а она што сите очекуваа да го видат е како ќе се снајде новата членка Цеца Ражнатовиќ. Најголемата Балканска ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ, на снимањето на првото шоу на Ѕвезде Гранда откри дека се суди со Александар Милиќ […]

Саша Поповиќ вчера им постави прашања на Цеца и Марија Шерифовиќ – Двете се налутија и тешко ќе му го заборават ова

admin22

Откако е соопштено дека Светлана Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито во натпреварувачкото шоу во ЅГ многумина се прашувале како ќе се снајде во таа улога и дали ќе биде добро прифатена од страна на останатите членови на екипата. После првото снимање на популарното музичко натпреварување Цеца за медиумите […]

Марија збесна поради Цеца во „Ѕвездите на Гранд“ – Не можеше да поверува што направи…

admin22

Цеца Ражнатовиќ и Мили повторно ќе соработуваат, по долга пауза, а пејачот вели дека му се суди, што не значи дека не зборуваат … Новиот член на жирито во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Цеца Ражнатовиќ, повторно ќе има можност да работи со Александар Милиќ Мили. Како што рече таа на […]

Бесниот младоженец избегал од сопствената венчавка, причината била зачудувачка

admin22

Младоженецот избегал од сопствената венчавка откако неговите нови роднини не сакале да ги задоволат неговите кулинарски преференции. На крајот, имаше прослава, бидејќи по неколку часа лакомџијата се заколна на вечна верност на девојка која успеа да ги задоволи неговите желби, пишува Timesnownews.com. На денот на прославата, младиот Индиец, Рамакант Патра […]

(ФОТО) ПУКНА БРУКА НА СВАДБА: Тортата ги ЗГРОЗИ гостите, натписот на неа никој нема да го заборави!

admin22

Иако младенците се оправдаа со идејата дека натписот се однесува на денот кога се венчале, на никој навистина не му се допадна. Колку луѓе има желби, во случајов толку (не) имагинативни идеи. Младенците од САД ги згрозија гостите, а да не зборуваме за корисниците на „Reddit“ кога минатиот викенд одлучија […]

ОТКРИЕНО ПОСЛЕ КОЛКУ ВРЕМЕ ОД ВАКЦИНАТА НА СИНОФАРМ ОПАЃААТ БРОЈОТ НА АНТИТЕЛА: Ова мора да го знаете!

admin22

Светската здравствена организација ја одобри вакцината на кинескиот производител „Синофарм“ за итна употреба. Вакцината, една од двете кинески вакцини што веќе се дадени на стотици милиони луѓе во Кина и во странство, е исто така и првата вакцина против коронавирус одобрена од СЗО, која не е развиена на Запад, пренесува […]

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ИПЕК ОД „ИСТАНБУЛСКАТА НЕВЕСТА“? Еве како изгледа таа во приватноста – СО ТЕТОВАЖИТЕ ПО ТЕЛОТО ги изненади фановите

admin22

Турската актерка Дилара Аксујек ги освои срцата на гледачите со улогите во сериите „Милост“ и „Истанбулската невеста“, а сега се следи секој нејзин професионален и приватен чекор. Познато е дека Дилара до неодамна беше во врска со колега, турскиот актер Чeјхун Менгироглу, сепак, нивната љубов се „скрши“, а Дилара сега […]

Се славеше во домот на Дракче – Честитки пристигаат од сите страни

admin22

Таа е познат лик од ТВ екраните, ретко кој не ја знае Драгица Стевковска – Дракче познатиот телевизиски лик од емисијата „Патот на светлината“, сопругата на фолк пејачот Орце Стефковски. Драгица и Орце Стевковски се добро познати имиња на македонската естрада. Орце е пејач на патриотски песни, а Дракче популарна […]

Ирена Спасовска „pаcпали“ по својот колега: „Ваков изpoд не сум видела!“ ВИДЕО

admin22

Една од најпознатите македонски фолкерки, Ирена Спасовска, ужива во животот и сопствената слобода, користејќи го секој миг да се посвети на себе и својата кариера. Бидејќи е на домашната музичка сцена уште од далечната 1989 година, Иренче добро знае дека на естрадата освен добра песна, потребна е и провокација. Како […]

НЕ ЈА СЛЕДАМ ЦЕЦА НА ИНСТАГРАМ! Марија Шерифовиќ искрено за новата сезона – “Карлеуша ќе недостасува многу во Ѕвездите на Гранд“!

admin3

Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито на Ѕвездите на Гранд, додека Јелена Карлеуша повеќе нема да биде дел од споменатото натпреварување. Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започнува на 18 септември, а учесниците и гледачите ќе имаат големо изненадување на самиот почеток – нов член на жирито ќе биде […]