Остана без синот единец: Македонскиот градоначалник скршен од болка

admin22

Педесетгодишниот Азем Садики е градоначалник на Студеничани. Тој по четврти пат, или во трет мандат во низа ја предводи општината Градоначалник на општина Студеничани е Азем Садику од редовите на ДПА. Тој бил реизбран на локалните избори од 2017 година за трет мандат од четири години. Садику претходно бил градоначалник […]

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ова мора да го направите!

admin3

Директорката на УЈП и потпретседателка на СДСМ Сања Лукаревска во интервју за Канал 5 вчера истакна и дека од 1 јануари 2023 ќе има зголемување на лимитот на парични средства кои граѓаните можат да ги добијат од апликацијата „Мој ДДВ“ од постоечките 1.800 денари на 2.100 денари, со тенденција сумата […]

Седнав со ќерка ми да ручаме во еден ресторан во Грција – Кога дојде сметката останав ЗБУНЕТА ФОТО

admin22

Српска туристка на Фејсбук побарала помош да најде ресторан кој го воодушевила… Во Фејсбук групата „Во живо од Грција“ беше споделена објава на српска туристка која ја посети Атина. Имено, како што навела во објавата, сакала да остави позитивна рецензија за еден грчки ресторан каде била воодушевена од однесувањето на […]

Пред малку се огласи Сања Лукаревска – Еве кога ќе се реши проблемот со скенирање сметки со апликацијата МОЈ ДДВ!

admin22

Ажурирањето на апликацијата МојДДВ, кое трае подолго од очекуваното, предизвика нервоза кај граѓаните. Дел од нив се загрижени зашто не успеале да ги скенираат сметките. Други на социјалните мрежи објаснуваат како да се скенира сметка додека трае ажурирањето. Но сите се согласни дека многу време апликацијата е надвор од функција, […]

Се борам со рак, не можам да се спасам: Познатиот пејач искрено за тешката битка со злобната болест, во едно е сигурен!

admin22

Пејачот Зоран Калезиќ и блиските пријатели на покојниот пејач Тома Здравковиќ за Блиц.рс дека Драган Бјелогрлиќ доаѓал кај него за да се посоветува со него за животот на пејачот. – Бјлогрлиќ доаѓаше кај мене и зборувавме за филмот, бидејќи знаеше дека јас и Тома бевме блиски пријатели. За жал немав […]

Taa си замина: Игор Џамбазов и Илина се разделија

admin22

Откако македонскиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов отвори свој Инсатграм проифил и стана доста активен на истиот, неговите армија обожаватели иамаат прилика да дознаат како го минува секојдневнието, какви се неговите мисли и ставови искажани на еден духовит и ултра оригинален начин. Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен Игор […]

По три години Ива откри дека нејзиниот сопруг НЕ е татко на нејзиниот син: KOГА дозна КОЈ е, од шок заврши во болница

admin3

Таа доживеа целосен шок. Американката Ива Ратнер од Висконсин доживеала една од најтешките вечери во животот кога дознала дека татко на нејзиниот син Питер не е нејзиниот сопруг Дејвид, туку некој со кој, како што верувала, никогаш немала ништо. Уште кога момчето одеше и зборуваше, Дејвид се сомневаше дека тој […]

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Зулејха ФОТО

admin3

Важи за една од најубавите актерки во Турција. Со самото појавување на филмското платно предизвика огромно внимание, а посебно со улогата на Зулејха во серијата „Горка земја“. Хилал Алтинбилек е навистина олицетворение на убавина и талент. Се појави во неколку серии, но ликот на Зулејха и ја донесе целата слава. […]

СВ. МАРИЈА МАГДАЛЕНА ИМ НОСИ МИР САМО НА ОВИЕ ЖЕНИ: Зошто се верува дека на овој празник треба да внимавате што работите

admin22

Празникот на блага Марија, Македонската православна црква утре го празнува во спомен на Марија Магдалена. Се слави на 22 јули според старојулијанскиот календар (4 август според граѓанскиот Грегоријански календар). Утре се одбележува споменот на Марија Магдалена. Таа била родена во планинските предели на Сирија, околу градот Магдала, поради што била […]

Утрешниот празник е многу важен за жените: Направете го ова и ќе ви се исполнат желбите

admin22

Утре се празнува Марија Магдалена или Марија Магдала во апокрифите од Новиот Завет и во Новиот Завет е опишана како една од најважните женски личности во животот и мисионерството на Исус Христос. Марија Магдалена била доследна следбеничка на делото на Исус Христос во времето на неговиот живот и по него. […]