Јордан Митев: Им благодарам на оние кои сакаа да ме сопнат, ме направија многу посилен!

admin22

Јордан Митев, еден од најспешните пејачи кај нас и во дијаспората е одличен пејач и сестрат музичар, и секако одличен соговорник, кога се во прашање ТВ емисиите и неговите гостувања во медиумите. -Па, имам неколку навистина успешни песни. Некои песни созреваат брзо и стануваат слушани во моментот на нивото издавање. […]

„Свекрва ми ми залепи шлаканица првиот ден кога дојдов кај неа дома“ – Не можев да поверувам…

admin22

Односот снаа-свекрва умее да биде прилично заплеткан. Ретко кој може да се пофали дека има одлична врска со снаата или свекрвата. Бабите на шега велеа дека најдобро го проживеале животот додека не добиле свекрва и додека не станале свекрви. Некои жени се благословени со прекрасни свекрви кои се секогаш расположени […]

„Никогаш не носам градник и затоа свекор ми лудува по дома…“

admin22

„Никогаш не носам градник и затоа свекор ми лудува по дома…“ Градниците денес се достапни во многу уникатни форми и се направени за да ја задоволат секоја жена што ги носи. Освен што создаваат основа за вашата облека и прават да изгледате убаво, градниците се направени за да бидат корисни […]

Дијана го оставила своето момче поради непознат СТРАНЕЦ: Кога дошла на гости неговата МАЈКА, целиот свет и се срушил!

admin22

Дијана го оставила своето момче поради потполно непознат СТРАНЕЦ: Кога дошла на гости неговата МАЈКА, нејзиниот свет се срушил Жената ја сподели својата шокантна исповед Загрепчанката Дијана Г., тоа лето отишла на одмор со пријателка, бидејќи нејзиното момче таа сезона од работа не можело да добие одмор. Останале во стан […]

Jaнко Илковски скршен од болка – Се прости од многу драга личност!

admin22

Во 75-тата година од животот почина Марко Илковски, долгогодишен новинар во Македонското радио. -Илковски целиот работен век го помина пред микрофонот на Радиото, на кое му го посвети секој миг од раните утрински до ноќните часови. Остави траен белег во Радиото со многу документарни емисии и програми посветени на нашите […]

Го изневерив мојот сопруг со неговиот најдобар ПРИЈАТЕЛ, а потоа мојот ПЕКОЛ започна на роденденот на нашиот син!

admin22

Го изневерував мојот сопруг со неговиот најдобар ПРИЈАТЕЛ, а потоа мојот ПЕКОЛ започна на роденденот на нашиот син! Дали личноста во која неодамна сте се заљубиле вреди да оставите мирен семеен живот? Ова прашање го поставила анонимна 45-годишна жена, чиј живот во последно време целосно се променил. „Мојот сопруг и […]

Премлада сум за оваа ДИЈАГНОЗА: Познатата АКТЕРКА и ѕвезда на „Беверли Хилс 90210“ боледува од неизлечива болест!

admin22

Џени Гарт, која ја глумеше Кели во хит серијата „Беверли Хилс 90210“, призна дека има артритис Актерката откри дека била шокирана кога ја слушнала вознемирувачката дијагноза. „Првото нешто што помислив е дека сум премлада за тоа“, изјавила актерката. Се започна со вкочанети прсти и дланки Здравствените проблеми започнале пред три […]

Ова е љубовницата на Видоје Ристовиќ, покојниот сопруг на водителката Николина Пишек (ФОТО)

admin22

Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, го загуби синот единец Видое Ристовиќ, кој ненадејно почина, а како што вели за „Блиц“ во првата изјава по трагедијата што се случи, тагата е се поголема. – Нашата тага по синот е неизмерна, срцата ни се кинат! На другите не им доликува да […]

Воја Недељковиќ пред Гранд се занимавал со ОВАА работа: „Сè измешав и направив ШТЕТА“

admin22

Популарниот водител на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Воја Недељковиќ е неколку години во брак со доктор Маја, која е 17 години помлада од него, и со која го има синот Ѓорѓе. Војо ја сретнал својата сопруга случајно на Третиот канал, каде што тој исто така работел во тоа време, […]

СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА ПОТЕГОТ НА МЛАДИОТ ДАНИЛО: На СОПСТВЕНИКОТ му вратил паричник ПОЛН СО ПАРИ, а ова е неговата НАГРАДА

admin22

Овој студент на Факултетот за дипломатија и безбедност вели дека немал дилема што да прави, туку само сакал што побрзо да го најде сопственикот на паричникот. Данило Чворовиќ од Врање на главната автобуска станица пронашол паричник во кој имало околу дваесет илјади динари, а благодарение на социјалните мрежи набрзо успеал […]