Се огласи масерката на Видоје Ристовиќ – јавноста запрепастена од признанието, како ли ќе реагира Николина Пишек на ова!

admin22

На 44-годишна возраст, почина историчарот на уметност Видоје Ристовиќ, а неговата ненадејна смрт изненади многумина. Водителката Николина Пишек се огласи на својот инстаграм-профил по повод смртта на сопругот и расплака многумина со емотивната објава: Ваков сакаме да те паметиме, насмеан, ведар, во бои, под сонцето. Со сите нас. Камо да […]

Огромна тага во домот на Јулија – Пејачката скршена од болка!

admin22

Со трогателен апел пред три дена се огласи поп пејачката и водителка, Јулија Мациевска, чија ќерка единица Андријана (41) веќе подолг период се бори со канцер. -Драги мои пријатели, помолете се за моето девојче, за мојата хероина, мојата светлина. Молете се за Божје чудо, зашто Андријана во болка се бори […]

Откриено од што почина сопругот на Николина Пишек: Настанува за неколку часа, ова се симптомите!

admin22

Еве од што почина сопругот на Николина Пишек: Настанува за неколку часа, ова се симптомите! Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, исклучително тешко ја поднел веста дека неговиот единствен син Видоје Ристовиќ ненадејно починал. Познатиот белградски антиквар и трговец со уметнички дела наводно прв ја добил најстрашната вест што може […]

Плачеше и се молеше за животот на сопругот: Кога ја победи болеста, и ја кажа ВИСТИНАТА која ја УНИШТИ!

admin22

Плачеше и се молеше за животот на сопругот: Кога ја победи болеста, и ја кажа ВИСТИНАТА која ја РАЗНЕСЕ Пред две години, една Казахстанка по име Раџан од Актобе добила непријатни вести: нејзиниот сопруг без никаква причина се разболел од туберкулоза и морал да помине долго време во болница за […]

„Тоа дете е светлината на мојот живот“: Дедото (63) за внукот би го поминал цел свет – снаата му го уништи животот

admin22

„Тоа дете е светлината на мојот живот“: Дедото ЈАУК (63) за внукот би го поминал цел свет – снаата му го уништи животот Тој објасни дека неговиот син се скарал со сопругата и дека тогаш почнале сите проблеми Еден дедо (64) се пожалил на интернет и раскажал каков проблем има. […]

Утре се случуваат чуда: Направете го ова, ако сакате да ве следи среќа

admin22

Православната црква и верниците утре го прославуваат Свети Василиј Острошки, големиот чудотворец чии чудотворни дела се познати насекаде. Уште поголемо чудо и доказ за светоста на Василиј е чудотворната моќ на неговото тело. Тој, кој во својот земен живот личел повеќе на ангел отколку на човек, го воздигнал својот дух […]

Утре е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Направете го ОВА за да ви се ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА

admin22

Православните цркви утре ќе го слават Свети Василиј Острошки, чии мошти се чуваат како големи светилишта во манастирот Острог во Црна Гора и се место за аџилак на верниците од сите вери. Манастирот Острог во Црна Гора е место на кое луѓе од целиот свет го бараат своето спасение и […]

Пред да и се влоши состојбата, Андријана, ќерката на Јулија ова го споделила на Фејсбук – не можела да му се порадува на својот успех

admin22

Пејачката, новинарка, а со години наназад и ТВ водителка и тренер за личен раст и развој, уште на млади години го изгуби сопругот и животот го посвети на својата ќерка Андријана, која е ликовен уметник. Пред две години, Јулија преку социјалните мрежи откри дека Андријана (42) се бори со рак […]

За време на породувањето ја држел за рака сопругата Ана: Штом го видел бебето, поради ОВА ги напуштил засекогаш

admin22

За време на породувањето ја држел за рака сопругата Ана: Штом го видел бебето, поради ОВА ги напуштил двете засекогаш Неговиот идеален живот исчезна за дел од секундата Ирецот Гери Мекфи (38) бил среќен сопруг и татко на три ќерки, чиј последен сон изгледа се оствари, а тоа е да […]

Запознала момче на интернет и другиот ден го донела дома: Никој не претпоставувал што ќе се случи еден месец подоцна

admin22

Запознала момче на интернет и другиот ден го довела дома: Никој не претпоставувал што ќе се случи еден месец подоцна Приказна која отстапува од сите предрасуди Медицинската сестра Емили Морган (27) го запознала своето момче Џејми Малинок (29) во јули минатата година на апликацијата Тиндер, поради карантинот предизвикан од мерките […]