Џамбо Агушев скршен од болка – Се прости од драга личност!

admin22

Џамбо Агушев и Оркестарот Агушеви важат за едни од најдобрите и најуспешните музичари во регионот. Тие досега освоиле бројни музички награди и признанија низ целиот свет, а Џамбо пред неколку недели беше прогласен за „Крал на ромската музика“. Имено, тој на јубилејната 50- годишна манифестација Денот на Ромите во соседна […]

КОНСТРАКТА ЈА ПРАШАA ЗОШТО НЕ ПЕЕ НА АНГЛИСКИ: Нејзиниот одговор ги запали мрежите, ова не го очекуваа!

admin22

Таа откри интересни детали Српската претставничка на 66-тата „Евровизија“, која почнува денес во Торино, вчера беше на традиционалниот „тиркизен тепих“ на фестивалот со кој официјално се отвора евровизиската недела. Ана Ѓуриќ или Констракта се појави во издание кое многумина потсети на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, која ја споменува во […]

ПИСМОТО го пронашла осум години по cмpттa на сопругот: Поради една реченица, животот целосно и се ПРОМЕНИЛ

admin22

ПИСМОТО го пронашла осум години по смртта на сопругот: Поради една реченица, животот целосно и се ПРОМЕНИЛ Жената ја споделила својата исповед и им дала многу важни совети на луѓето Жена по име Ејми го пронашла писмото осум години по смртта на нејзиниот поранешен сопруг, а поради тоа што пишувало […]

Сопственикот и рекол на Марија дека има и друг начин да ја плати киријата: Следеше ноќ која ќе ја памети цел живот!

admin22

Сопственикот и рекол на Марија дека има и друг начин да ја плати киријата: Следувала ноќ која нема никогаш да ја заборави. Од самиот почеток, таа точно знаеше што тој најмногу би сакал По приказната за една Бразилка од Виторија која две години му плаќала кирија и кога задоцнила 2 […]

„Нема да ми биде жал кога ќе си замине тој БАКСУЗ“: Внуката се налутила на дедото, а кога ќе ја слушнете причината – ќе се вознемирите

admin22

Таа опиша што и пречи во неговото однесување и зошто не успева да воспостави подобар однос со него Не велат без причина дека за постарите треба да имаме малку повеќе разбирање. Меѓутоа, семејството понекогаш толку ги разгалува што и самите претеруваат во своето „однесување“. Што е случај во оваа приказна, […]

БИЛ ГЕЈТС ЗАГРИЖЕН, ПАНИЧНО ГО ПРЕДУПРЕДУВА СВЕТОТ: „Имаме голем проблем…“

admin22

Бил Гејтс е основачот на Microsoft заедно со Пол Ален и еден од највлијателните луѓе во информатичката индустрија. Бил Гејтс се занимава со инвестирање, филантропија и пишување. Во Микрософт работи како генерален директор, и сеуште поседува најголем дел од акциите со 6.4%. Бил Гејтс е еден од пионирите на индустријата […]

Марко се оженил со АЛБАНКА која ја видел само на слика: Сега откри како всушност изгледа неговиот БРАК

admin22

Цените се движат од 200 до и до неколку илјади евра, а се почесто и Срби се одлучуваат да купат Албанки за брак, вели некогашен службеник за државна безбедност. -Најчесто овие девојки доаѓаат од Кукуш и други албански места, а цените се од 2000 па до 3000 евра, претходно цените […]

КАРЛЕУША ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ СО ПОСЛЕДНАТА ОБЈАВА: На многумина ќе им паднат солзи! ФОТО

admin22

По незамисливata болкa и соочување на својот најголем страв, пејачката успеа да продолжи понатаму, со помош на нејзините ќерки Атина и Ника, како и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ. Пејачката Јелена Карлеуша најголемиот удар во животот го доживеа на 3 март 2019 година, кога по долго и тешко боледување почина нејзината […]

ЈАС ИМАМ 47 ГОДИНИ, НЕ СУМ УБАВА, НЕМАМ УБАВА ФИГУРА, НЕМАМ МАЖ И ДЕЦА: Мора да ја прочитате приказната за оваа жена!

admin22

„Имам 47 години. Јас сум обична жена. Слободно кажете – обичен сив глушец. Не сум убава, немам убава фигура. Јас сум сосема сама. Не се омажив, ниту сакав, затоа што мислам дека скоро сите мажи се исти животни кои имаат тенденција да го полнат стомакот и да се превртуваат на […]

Дечкото на СНЕЖАНА ЃУРИШИЌ доби дете од 20 години помлада студентка?! Потоа следуваше признание и неочекуван потег од фолкерката!!

admin22

Пејачката Снежана Ѓуришиќ веќе подолго време ужива во емотивна врска со нејзиниот партнер Вања Милошевиќ. Таа сега откри со што тој ја освоил и како изгледаше неговото додворување. “Со неговата непосредност, начинот на додворување, кој е крајно џентлменски, машки, пристоен … И со неговиот изглед, потоа и внимание. Тогаш се […]