Дали и вие сте меѓу нив: Ова е хороскопскиот знак кој раѓа најмногу богаташи

admin3
loading...

Анализирајќи кој хороскопски знак е доминантен и најуспешен кога станува збор за стекнувањето слава и станувањето познат, експертите откриваат дека станува збор за најуникатниот претставник.

Тоа е оригиналната Водолија! Со случајно избирање на луѓе со најразлично минато и кариера, истражувањето спроведено од Универзитетот во Арканзас покажа дека Водолиите најчесто се поврзуваат со слава и богатство и тоа ги опфаќа сите родени во периодот меѓу 20-ти јануари и 18-ти февруари.

Во оваа група се вклучени многу актери, политичари, успешни научници, писатели и слично,

Првичниот примерок броел стотина испитаници, потоа се прошири на 200, следно и на 400 учесници, а корелацијата помеѓу хороскопскиот знак и професијата се прошири само со пораст на примерокот.

Водолиите се познати по бунтовничкиот карактер и тие не се не се плашат да бидат чудни и уникатни. Тоа е нивната тајна формула со која лесна доаѓаат до врвот. Меѓу славни Водолии се а Опра Винфри, Боб Марли, Кристијано Роналдо и Ештон Качер.

Loading...
Next Post

Американски историчар призна што се случувало во 1999: Раскажував за бомбардирањето на Србија

Еден од највлијателнтие историчари и професор на Универзитетот Јејл, Семјуел Мојн, вели дека за време на бомбардирањето на Југославија работел во Белата куќа и раскажувал за такво нешто. „Тоа беше продавање на војна и објаснување на нејзините цели. Мојот момент на вистината дојде малку подоцна“, открива Мојн. Тој кажа дека […]