ДЕЧКОТО ЈА ИЗНЕВЕРИЛ СО РОДЕНАТА СЕСТРА, ПА СООПШТИЛЕ ДЕКА ЌЕ ПРАВАТ СВАДБА: Родителите без никаков срам од неа го ПОБАРАА ОВА

admin22
loading...

ДЕЧКОТО ЈА ИЗНЕВЕРИЛ СО РОДЕНАТА СЕСТРА, ПА СООПШТИЛЕ ДЕКА ЌЕ ПРАВАТ СВАДБА: Родителите без никаков срам он неа го ПОБАРАА ОВА

На никого не му било јасно зошто не сакала да присуствува на свадбата на сестра си и и велат дека е себична и бесчувствителна.

Свадбата на член на семејството е возбудлив настан за многумина, но една жена сподели дека не е воодушевена што се ближи свадбата на нејзината сестра; затоа што се мажи ни помалку ни повеќе од нејзиното поранешно момче.

Loading...

Таа на Редит напиша дека поради тоа одбила да биде една од нејзините деверици бидејќи не може да се помири со фактот дека се мажи за нејзиниот поранешен кој ја изневерил со неа.

– Со сестра ми бевме многу блиски и таа ми беше најдобра другарка, но пред неколку месеци дознав дека мојот дечко ме изневерува и сега се мажи. Од кога дознав не сме разговарале, а таа неодамна ме замоли да и бидам деверуша, на што и одговорив дека воопшто не е нормално да ме прашува тоа.

Таа беше шокирана и ми кажа дека веќе ми купила фустан – напишала во објавата. Таа одговорила дека ги потрошила тие пари бидејќи купувањето фустан не значи дека мора да биде на нејзината свадба.

Медицинската сестра плачела на ова, велејќи и дека е бесчувствителна и дека не разбира зошто тој се уште и е лут. Таа се обидела да и се извини, но таа само ја спуштила слушалката.

Но, нејзините родители, кои треба да ја поддржат, се лути на неа бидејќи сака да ја пропушти свадбата на нејзината сестра. Таа отиде на вечера со нив, а мајка и почнала да и вика и да и кажува дека не е во ред како се однесува.

– Мајка ми ми кажа дека сестра ми и кажала се и дека не можела да поверува дека не сакам да и бидам деверица. Таа ми рече дека помина долго време откако јас и бившиот сме раскинале и дека веќе требаше да заборавам на сето тоа и дека сестра ми заслужува да биде среќна.

И одговорив дека таа може да биде среќна, но дека не сакам да бидам на свадбата на моето поранешно момче и жената со која ме изневеруваше. Ме гледаа како да сум им удрила шамар – продолжи таа.

Таткото и рекол дека е себична и дека е слободна да замине и да не се враќа ако не планира да дојде на свадба, а токму тоа и го направила. Од тој ден таа не разговара со своето семејство.

Но, на Редит таа ги прашала корисниците дали ја направила вистинската работа или направила погрешна одлука. Многумина ја изразија нејзината поддршка во коментарите под објавата.

– Можеби ти е тешко да слушнеш, но подобро ти е без сестра и родители во животот. Тие се токсични – и напишал еден корисник.

– Не ми се верува дека воопшто им паднало на памет да те натераат да бидеш на свадба, а уште полошо е тоа што сакаат да бидеш деверуша. Вие не сте себични, тие се оние кои треба да се чувствуваат лошо – коментира друг.

Loading...
Next Post

ИСПОВЕД НА ЖЕНА КОЈА БИЛА УЦЕНУВАНА ОД МАЖОТ: Седи дома, раѓај деца, пери, пеглај или се разведуваме!

ИСПОВЕД НА ЖЕНА КОЈА БИЛА УЦЕНУВАНА ОД МАЖОТ: Седи дома, раѓај деца, пери, пеглај или се разведуваме! Тие биле во врска 5 години по што решија да се венчаат, а потоа следеше вистински пекол. Ова е исповед на жена која била уценувана од сопругот. За личноста со која се омажив […]